Zapowiedź

• autor: dzsiara, 2014-05-23 17:57

Drużyny Jedności w akcji…

W najbliższych dniach w akcji zobaczymy tylko juniorów i dwukrotnie seniorów naszego klubu. Przed juniorami mecz wyjazdowy, natomiast seniorów czekają niedzielne derby oraz środowy wyjazd do Żywocic. Młodzicy Jedności na najbliższy poniedziałek mieli zaplanowany mecz z Huraganem Kamionek, jednak do spotkania nie dojdzie bowiem zespół z Kamionka został wyeliminowany z rozgrywek, za nierozegranie trzech spotkań z własnej winy. Zapraszamy na wszystkie mecze kibiców i prosimy o kulturalne wsparcie naszych piłkarzy.

Juniorzy Jedności w niedzielne przedpołudnie wybierają się na mecz do Krapkowic. Ich rywalem będzie zajmująca piątą lokatę w tabeli drużyna Unii. Gospodarze mają na swoim koncie 30 punktów, a runda wiosenna w ich wykonaniu jest wręcz rewelacyjna. W siedmiu meczach rundy rewanżowej na boisku zanotowali zaledwie jedną porażkę(w Walcach 6:1) i gdyby nie walkower z Victorią ich dorobek punktowy byłby jeszcze okazalszy. W jesiennym meczu obydwu zespołów w Rozmierce lepsi byli gospodarze wygrywając pewnie 4:0. Niedzielne zawody XXII kolejki w pierwszej lidze juniorów poprowadzi pan Leszek Nowak.

Seniorów Jedności czeka w niedzielne popołudnie mecz derbowy. Spotkanie które niezwykle elektryzuje kibiców obydwu zespołów, czyli Wielkie Derby Gminy Strzelce Opolskie: Jedność Rozmierka – Adamietz Kadłub. Niedzielni goście po kiepskiej rundzie jesiennej, w której zdobyli zaledwie siedem punktów, rundę rewanżową mają znakomitą, a ich wiosenny dorobek to 16 oczek. Patrząc na wyniki wiosenne to piłkarze Kadłuba plasują się w ścisłej czołówce ligowej stawki, a w tabeli całego sezonu brakuje im już tylko 3 punktów aby wydostać się ze strefy spadkowej. W jesiennym meczu w Kadłubie lepsi byli piłkarze Jedności wygrywając 2:5, a cztery bramki zdobył w tym meczu Sebastian Wojdak, którego w niedzielę na murawie zabraknie. Pierwszy gwizdek arbitra głównego, którym będzie pan Marcin Podmostka, punktualnie o godzinie 17:00.

Już w najbliższą środę kolejne ligowe spotkanie rozegrają seniorzy Jedności. W ramach XXV kolejki udadzą się na mecz do Żywocic. Gospodarze środowej potyczki mają na swoim koncie 27 punktów i zajmują ósmą pozycję w tabeli. W pierwszym wiosennym spotkaniu piłkarze Żywocic urwali punkty Stali Zawadzkie, jednak później grali już w kratkę. Jesienią w Rozmierce pewnie wygrali piłkarze Jedności 7:0 i rywale zapewne będą się chcieli za tą porażkę zrewanżować. Środowe spotkanie w Żywocicach rozstrzygać będzie pan Kamil Zator.

Piłkarski plan najbliższych dni:

Juniorzy – Niedziela 25.05.2014 godz. 11:00

KS Unia Krapkowice – LKS Jedność Rozmierka

(zbiórka zawodników o godzinie 9:30 na stadionie – wyjazd busem)

Seniorzy – Niedziela 25.05.2014 godz. 17:00

LKS Jedność Rozmierka – LKS Adamietz Kadłub

Seniorzy – Środa 28.05.2014 godz. 18:00

LZS Żywocice – LKS Jedność Rozmierka

(zbiórka zawodników o godzinie 16:00 na stadionie – wyjazd autokarem)

Życzymy powodzenia!

Zapraszamy kibiców!

Przy okazji informujemy tych wszystkich do których informacja jeszcze nie dotarła, że odwołana XXIII kolejka IV grupy klasy A, czyli najbardziej interesujący nas mecz KS Górażdże – Jedność Rozmierka, została zaplanowana na środę 11.06.2014 na godzinę 18:00.