ogółem: 4 017 016

Juniorzy urwali punkty liderowi!

• autor: dzsiara, 2014-06-15 20:50

LKS Jedność Rozmierka 4:4(2:0) SMWSiR Koksownik Zdzieszowice

W dzisiejszym meczu XXV kolejki juniorzy Jedności zremisowali na własnym stadionie z drużyną Koksownika Zdzieszowice 4:4. Dla drużyny Jedności po dwie bramki zdobyli: Marian Ploch i Dominik Goczoł.

W niedzielne przedpołudnie na rozmierecki stadion zawitał lider II grupy pierwszej ligi juniorów i zarazem świeżo upieczony mistrz tych rozgrywek – Koksownik Zdzieszowice. Juniorzy Jedności przystąpili do tego spotkania, zresztą jak prawie do każdego w tym sezonie, bez możliwości wystawienia optymalnego składu, dlatego też remis z liderem wzięli by przed meczem w ciemno. Jednak po tym jaki przebieg miało to spotkanie, jego końcowy rezultat nie może być zadowalający dla rozmiereckich piłkarzy. Od pierwszych minut spotkania na murawie zarysowała się optyczna przewaga piłkarzy Koksownika, którzy lepiej rozgrywali piłkę i raz po raz zagrażali bramce gospodarzy. Jednak wynik tego spotkania otworzyli miejscowi. Dominik Goczoł przejął piłkę na 35 metrze, pociągnął i mocnym uderzeniem z linii pola karnego wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Goście podrażnieni takim obrotem sprawy ruszyli do natychmiastowego ataku i już chwilę później wywalczyli rzut karny, jednak uderzenie z jedenastu metrów zawodnika gości wylądowało na poprzeczce. Kolejne minuty spotkania to w dalszym ciągu pozycyjny atak gości i wyczekiwanie miejscowych na swoją szansę w kontratakach. Taka właśnie szansa nadarzył się krótko przed przerwą, kiedy to Dominik Goczoł zagrał piłkę za obrońców, a Marian Ploch podwyższył na 2:0. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, jednak po dziesięciu minutach miejscowi prowadzili już 4:0. Najpierw Marian Ploch wykorzystał dogranie Dominika Goczoła i sprytnym lobem pokonał golkipera Koksownika, a chwilę później uderzeniem w okienko bramki gości popisał się z rzutu wolnego Dominik Goczoł. Wysokie prowadzenie nieco uśpiło poczynania miejscowych w defensywie i dwie minuty później przyjezdni zdobyli pierwszą bramkę. Od tego momentu na murawie zarysowała się zdecydowana przewaga piłkarzy Koksownika, którzy z uporem dążyli do odwrócenia losów spotkania. Ich upór został nagrodzony, bowiem zdobyli jeszcze trzy bramki, a w doliczonym czasie gry byli bliscy przechylenia szali na swoją korzyść, kiedy to słupek uratował piłkarzy Jedności.

Piłkarze Koksownika pokazali, że spotkanie piłkarskie trwa 90 minut i nawet najbardziej niekorzystny rezultat można odwrócić. Juniorzy Jedności byli bliscy sensacyjnego pokonania lidera, jednak skończyło się tylko na sporej niespodziance w postaci remisu.

Przy tej okazji piłkarzom Koksownika gratulujemy awansu do Opolskiej Ligi Juniorów i życzymy powodzenia w przyszłym sezonie.

1:0 Dominik Goczoł 22’
                                                    2:0 Marian Ploch 44’
                                                    3:0 Marian Ploch 52’
                                                    4:0 Dominik Goczoł 54’
                                                    4:1 Koksownik 56’
                                                    4:2 Koksownik 63’
                                                    4:3 Koksownik 83’
                                                    4:4 Koksownik 90’

Drużyna Jedności wystąpiła w składzie: Roman Nieświec – Marcel Ploch, Kamil Piontek, Dawid Markieton, Dariusz Kampa, Denis Błyszcz, Martin Kalisz, Martin Długosz, Dominik Goczoł, Piotr Ochmann(71’ Patryk Kania), Marian Ploch