Pucharową wygraną zespół Jedności zakończył sezon!!!

• autor: dzsiara, 2014-07-02 18:15

LZS Staniszcze Wielkie 1:10(0:3) LKS Jedność Rozmierka

W minioną sobotę, tydzień po zakończeniu rozgrywek ligowych, zespół Jedności rozegrał spotkanie pucharowe. Był to mecz 1/2 Pucharu Polski na szczeblu terytorialnym, a rywalem rozmiereckiego zespołu była drużyna Staniszcz Wielkich. Zanim spotkanie się rozpoczęło nad boiskiem w Staniszczach pojawiły się czarne chmury i zaczął padać deszcz, który pomiędzy 5, a 25 minutą meczu zamienił się w istną ulewę. Spotkanie rozpoczęło się wyśmienicie dla gości, którzy już w czwartej minucie, za sprawą Łukasza Hermasza objęli prowadzenie. Podczas ulewy gra obydwu zespołów daleka była od optymalnej, jednak bliżsi podwyższenia prowadzenia byli przyjezdni. Sztuka ta udała się w 19 minucie, kiedy drugi raz do bramki rywali trafił Łukasz Hermasz. Gospodarze mieli również swoje szanse, a po jednym z ich strzałów futbolówka wylądowała na poprzeczce. Kiedy deszcz przestał padać zdecydowanie lepiej na murawie prezentowali się goście, którzy raz po raz zagrażali bramce Staniszcz. Wynik do przerwy ustalił Paweł Jasiński w 39 minucie. Drugą połowę ponownie od mocnego uderzenia rozpoczęli goście i po golu Łukasza Hermasza, w 50 minucie, prowadzili już 0:4. Kolejna bramka dla Jedności była autorstwa Kamila Piontka, który głową skierował piłkę do siatki, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W 65 minucie gospodarze zdobyli pierwszą i jak się później okazało, honorową bramkę w tym spotkaniu. Miejscowi zdobyli jedną bramkę, ale zdecydowanie najpiękniejszą w tym meczu, bowiem zawodnik Staniszcz popisał się idealnym uderzeniem z rzutu wolnego. Później bramki zdobywali już tylko zawodnicy Jedności, trzy razy trafił Paweł Jasiński, jedno trafienie dołożył Łukasz Hermasz, a kanonadę Jedności zakończył w 89 minucie Martin Długosz, pewnym uderzeniem z jedenastu metrów.

Zobacz kilka zdjęć z tego meczu --->

0:1 Łukasz Hermasz 4’
                                                    0:2 Łukasz Hermasz 19’
                                                    0:3 Paweł Jasiński 39’
                                                    0:4 Łukasz Hermasz 50’
                                                    0:5 Kamil Piontek 59’
                                                    1:5 Staniszcze 65’
                                                    1:6 Paweł Jasiński 69’
                                                    1:7 Paweł Jasiński 70’
                                                    1:8 Łukasz Hermasz 75’
                                                    1:9 Paweł Jasiński 85’
                                                    1:10 Martin Długosz 89’(karny)

Drużyna Jedności wystąpiła w składzie: Roman Nieświec – Joachim Gawlik, Kamil Piontek, Wojciech Wachtl, Piotr Wawrzyniak, Grzegorz Sapa(50’ Martin Długosz), Michał Hałek(54’ Marian Ploch), Sebastian Wojdak, Dominik Goczoł, Paweł Jasiński, Łukasz Hermasz

W kolejnej rundzie Pucharu Polski na szczeblu terytorialnym, który będzie finałem powiatowym, zespół Jedności zmierzy się z drużyną rezerw Źródła Krośnica. Piłkarze Źródła pokonali w sobotę zespół rezerw Piotrówki 6:3, mimo, że do przerwy przegrywali 1:3. Nasi najbliżsi rywale rozgrywki pucharowe rozpoczęli od drugiej rundy, w której wyeliminowali LZS Zimna Wódka wygrywając 2:1. Finał powiatowy odbędzie się w sobotę 26 lipca o godzinie 18:00, a jego gospodarz zostanie wyłoniony drogą losowania.

Po powrocie z meczu pucharowego ze Staniszczami, w świetlicy wiejskiej odbyło się zakończenie sezonu dla juniorów i seniorów rozmiereckiego klubu. Rozpoczęło się od oglądania meczu Mistrzostw Świata: Brazylia – Chile. Były wielkie emocje podczas rzutów karnych i „podział” na dwa obozy, bowiem jedni kibicowali Brazylii, a drudzy Chile. Po zakończeniu meczu w telewizji był czas na krótkie przemówienia prezesa, trenerów i kierownictwa obydwu zespołów, którzy w kilku zdaniach podsumowali miniony sezon. Później był kolejny mecz Mistrzostw: Kolumbia – Urugwaj, równie ciekawy i emocjonujący jak pierwszy. W między czasie była okazja, aby przekąsić pyszności z grilla i degustować się różnego rodzaju napojami oraz prowadzić dyskusje w mniejszych grupach. Było to bardzo udane spotkanie integracyjne, za zorganizowanie którego zawodnicy składają serdeczne podziękowania zarządowi klubu oraz osobom zaangażowanym w jego organizację.

Niestety nie mamy żadnych zdjęć z imprezy, bowiem podczas cenzury okazało się, że nie nadają się one do publikacji :)