ogółem: 4 018 801

Pucharowa wygrana Jedności!!!

• autor: dzsiara, 2014-07-26 23:03

LKS Jedność Rozmierka 6:1(3:1) LKS Źródło II Krośnica

W dzisiejszym meczu pucharowym, będącym Finałem Powiatowym Pucharu Polski na szczeblu terytorialnym, piłkarze Jedności pokonali zespół rezerw Źródła Krośnica 6:1. Do bramki rywala trafiali: czterokrotnie Łukasz Hermasz oraz po jednym razie Sebastian Wojdak i Grzegorz Sapa.

W sobotę o godzinie 18:00 piłkarze Jedności zmierzyli się na własnym stadionie z zespołem rezerw Źródła Krośnica. Spotkanie to było Finałem Powiatowym Pucharu Polski na szczeblu terytorialnym. Mimo, że mecz nie do końca ułożyło się po myśli piłkarzy Jedności, ostatecznie nie pozostawili oni rywalom żadnych złudzeń i pewnie awansowali do finału terytorialnego.

Początek spotkania to spokojna i wyrównana gra z obydwu stron. W ósmej minucie bliscy objęcia prowadzenia byli przyjezdni, jednak po uderzeniu napastnika Źródła w dogodnej sytuacji, futbolówka trafiła w słupek. To co nie udało się gościom, niespełna dziesięć minut później zrobili miejscowi. Zagranie w pole karne, Paweł Jasiński zgrywa piłkę do Łukasza Hermasza, a ten otwiera wynik spotkania. Od 25 minuty gospodarze musieli sobie radzić w okrojonym składzie, bowiem Wojciech Wachtl otrzymał czerwoną kartkę za nieprzepisowe powstrzymanie rywala w dogodnej sytuacji. Dodatkowo piłkarze Źródła egzekwowali rzut karny, jednak zawodnik Krośnicy fatalnie przestrzelił. Kiedy w 31 minucie, po uderzeniu z dystansu, goście doprowadzili do wyrównania, wydawało się, że to oni będą nadawać ton wydarzeniom na murawie. Nic bardziej mylnego! Stracona bramka podziałała mobilizująco na gospodarzy i liczebnej różnicy nie dało się zauważyć. Co więcej to piłkarze Jedności, mimo gry w osłabieniu zaczęli dominować na boisku. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 39 minucie miejscowi wykonywali rzut rożny, do przechodzącej piłki pierwszy doskoczył Michał Hałek i ponownie dośrodkował pod bramkę, a tam Łukasz Hermasz z bliskiej odległości głową skierował futbolówkę do siatki. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry Sebastian Wojdak doskonałym podaniem uruchomił Łukasza Hermasza, ten mimo asysty obrońców minął bramkarza i umieścił piłkę w bramce, kompletując hattricka. Drugą połowę od mocnego uderzenia rozpoczęli gospodarze i już po trzech minutach w polu karnym faulowany był Łukasz Hermasz, a „jedenastkę” pewnie na bramkę zamienił Sebastian Wojdak. Od tego momentu piłkarze Jedności spokojnie kontrolowali wydarzenia na boisku, nie pozwalając na zbyt wiele piłkarzom Źródła. W końcówce spotkania miejscowi zdołali jeszcze dwa razy „użądlić” rywala. W 83 minucie doskonałym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Grzegorz Sapa. Wynik spotkania w 89 minucie ustalił nie kto inny jak Łukasz Hermasz. Najlepszy strzelec Jedności kilku ostatnich sezonów dostał idealne podanie od Krzysztofa Domereckiego i popisową „piętką”  skierował futbolówkę do bramki Źródła.

6:1 Łukasz Hermasz 89’

Jedność Rozmierka: Roman Nieświec – Bartłomiej Wojdak(58’ Rafał Rudol), Kamil Piontek, Wojciech Wachtl, Rafał Kandziora, Grzegorz Sapa, Michał Hałek(63’ Tomasz Skrzypczyk), Sebastian Wojdak, Michał Kopa(73’ Dominik Goczoł), Paweł Jasiński(78’ Krzysztof Domerecki), Łukasz Hermasz

Pozostali w rezerwie: Martin Długosz, Joachim Gawlik

Źródło II Krośnica: Bogdan Joszko – Rudolf Hendel, Mirosław Wilczyński, Rafał Hendel, Mateusz Gordzielik(70’ Rafał Gabor), Andrzej Mateja(77’ Adam Niewiak), Krzysztof Wąsowicz, Marek Wierzgała(57’ Marcin Mróz), Grzegorz Janoszka(64’ Marek Glinka), Krzysztof Hendel, Adam Jagusz

Żółte kartki: Kamil Piontek, Sebastian Wojdak oraz Krzysztof Wąsowicz, Andrzej Mateja, Bogdan Joszko, Marek Wierzgała, Marcin Mróz, Rudolf Hendel

Czerwona kartka: Wojciech Wachtl 25’(akcja ratunkowa)

Sędziował: Wojciech Oszczęda(KS OZPN)

Piłkarze Jedności wygrywając to spotkanie awansowali do Finału Pucharu Polski na szczeblu terytorialnym. Ich rywalem w meczu finałowym będzie zespół LZS-u Racławiczki, który w finale powiatu krapkowickiego wyeliminował drużynę Górnika Januszkowice, wygrywając na wyjeździe 1:5. Spotkanie finałowe odbędzie się w najbliższą niedzielę na stadionie MOS w Strzelcach Opolskich.