Aktualności

Zwycięstwo seniorów na inaugurację!!!

• autor: dzsiara, 2014-08-23 22:41

LZS Gazownik Wawelno 2:4(1:2) LKS Jedność Rozmierka

W dzisiejszym meczu pierwszej kolejki klasy A seniorzy Jedności pokonali w Wawelnie tamtejszego Gazownika 2:4. Bramki dla rozmiereckiej drużyny zdobyli: 2x Łukasz Hermasz, Sebastian Wojdak, a jedno trafienie samobójcze zanotował zawodnik Wawelna.

W minioną sobotę seniorzy Jedności wybrali się do Wawelna na mecz inauguracyjny V grupy klasy A. Inauguracja wypadła pomyślnie, a wynik 2:4 to minimum co tego dnia mogło spotkać piłkarzy Gazownika. Od pierwszych minut dłużej przy piłce utrzymywali się piłkarze gości, jednak nic specjalnego z tego nie wynikało. Szczęście uśmiechnęło się do przyjezdnych w 10 minucie, Grzegorz Sapa posłał dalekie dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne gospodarzy, a tam niefortunnie interweniował obrońca Gazownika i głową skierował futbolówkę do własnej bramki. Od tego momentu goście zaczęli sobie poczynać jeszcze śmielej. W 18 minucie Łukasz Hermasz wykorzystał błąd golkipera Wawelna i przejął piłkę na 25 metrze, wygrał pojedynek z obrońcą i nie pozostawił złudzeń bramkarzowi gospodarzy. W dalszej części spotkania lepsze sytuacje stwarzali goście, jednak zawodziła skuteczność. W 26 minucie miejscowi zdobyli kontaktową bramkę wykorzystując rzut karny, po tym jak zawodnik Jedności przypadkowo zagrał piłkę ręką w polu karnym. Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy doskonałą sytuację mieli gospodarze, jednak ich napastnik fatalnie przestrzelił z pięciu metrów.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli piłkarze Jedności i w 49 minucie tylko poprzeczka uratowała miejscowych po uderzeniu Patryka Kokota. W 63 minucie Patryk Kokot zagrał ładną piłkę do Łukasza Hermasza, na lewej stronie, ten wszedł w pole karne, minął obrońców i spod linii końcowej wyłożył piłkę Sebastianowi Wojdakowi, który z bliskiej odległości dopełnił formalności. W 77 minucie przyjezdni podwyższyli prowadzenie. Z rzutu rożnego dośrodkował Sebastian Wojdak, a przechodzącą piłkę do siatki skierował Łukasz Hermasz. W końcowych minutach piłkarze Jedności nieco oddali inicjatywę gospodarzom i dwa razy wykazać się musiał Łukasz Łazarek. Jednak w ostatnich sekundach spotkania był już bez szans po strzale z pola karnego zawodnika miejscowych i spotkanie zakończyło się mniej okazałym zwycięstwem piłkarzy Jedności.

2:4 Marcin Budnik 90’+2

Gazownik Wawelno: Paweł Markuszewski – Maciej Świętek, Marcin Kędzia, Marek Waldera(46’ Łukasz Gawlista), Marcin Budnik, Michał Hansz, Grzegorz Maroński, Bartłomiej Ciach(80’ Yuce Gokhan), Filip Majewski, Tomasz Budnik, Piotr Fechner

Jedność Rozmierka: Łukasz Łazarek – Rafał Rudol, Wojciech Wachtl, Sebastian Jagła, Kamil Piontek, Grzegorz Sapa(79’ Jacek Mnich), Michał Hałek(66’ Paweł Jasiński), Patryk Kokot(75’ Tomasz Skrzypczyk), Sebastian Wojdak, Michał Kopa(46’ Krzysztof Domerecki), Łukasz Hermasz

Pozostali w rezerwie: Mateusz Wojs, Rafał Kandziora, Bartłomiej Wojdak

Żółte kartki: Maciej Świętek, Łukasz Gawlista oraz Wojciech Wachtl, Patryk Kokot

Sędziowali: Główny – Adam Czerwiński; Asystenci – Marcin Marcinów i Wojciech Korzekwa(KS OZPN)