Aktualności

Pucharowa przygoda trwa nadal!!!

• autor: dzsiara, 2014-08-27 21:44

LKS Jedność Rozmierka 2:1(1:1) LZS Piotrówka

W rozegranym dzisiaj meczu 1/32 Pucharu Polski na szczeblu OZPN zespół Jedności sprawił sporą niespodziankę i pokonał na własnym stadionie czwartoligowca z Piotrówki 2:1. Bramki dla rozmiereckiej drużyny zdobyli: Patryk Kokot i Łukasz Hermasz.

O sporego kalibru niespodziankę, żeby nie powiedzieć sensację, postarali się w środowe popołudnie piłkarze Jedności. W meczu 1/32 Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim wyeliminowali faworyzowany zespół czwartoligowej Piotrówki. Mimo, że piłkarsko lepiej prezentowali się goście, piłkarze Jedności zdołali pokonać rywala i wywalczyli awans do kolejnej rundy. Początek spotkania to uważna gra z jednej i z drugiej strony, a pod obydwoma bramkami robiło się gorąco głównie po stałych fragmentach gry. W 5 minucie po uderzeniu z wolnego Wojciecha Wachtla piłka trafiła w słupek, a dwie minuty później po dośrodkowaniu z rzutu wolnego kapitana Jedności, na bramkę uderzał Łukasz Hermasz, jednak golkiper Piotrówki nie dał się zaskoczyć. W odpowiedzi goście w 10 minucie również wykonywali rzut wolny, dośrodkowanie z lewej strony i uderzenie z 7 metra, jednak świetną interwencją popisuje się Mateusz Wojs i zapobiega utracie bramki. W 24 minucie stadion w Rozmierce oszalał po raz pierwszy. Na 24 metrze, z prawej strony, faulowany był Grzegorz Sapa, a Patryk Kokot popisał się fantastycznym uderzeniem w okienko bramki Piotrówki, futbolówka odbiła się jeszcze od poprzeczki i zatrzepotała w siatce. Ogromna euforia zarówno wśród zawodników jak i kibiców rozmiereckiej drużyny. W dalszym ciągu to przyjezdni dłużej utrzymywali się przy piłce i prowadzili grę, natomiast miejscowi szukali swoich szans w kontrach. Taka nadarzyła się w 30 minucie, Sebastian Wojdak uruchomił Łukasza Hermasza, jednak strzał naszego napastnika minął cel. Goście usilnie próbowali doprowadzić do wyrównania i z minuty na minutę zaczęli podkręcać tempo. W 43 minucie przyjezdni wykorzystali błąd w defensywie rozmiereckiej drużyny i doprowadzili do wyrównania. Po 45 minutach mamy wynik remisowy i mały entuzjazm zarówno wśród piłkarzy jak i kibiców, bo przecież już do przerwy mieliśmy zebrać srogie lanie od wyżej notowanego rywala.

Drugą odsłonę wyśmienicie rozpoczęli miejscowi. Już kilkadziesiąt sekund po wznowieniu Patryk Kokot dobrym podaniem obsłużył Łukasza Hermasza, ten wygrał pojedynek z obrońcą i nie dał szans golkiperowi gości. Stadion w Rozmierce oszalał po raz drugi tego dnia. Goście całkowicie zaskoczeni takim obrotem sprawy próbowali jak najszybciej odwrócić losy spotkania, jednak defensywa Jedności nie pozwalała im na wiele, a uderzenia z dystansu były niecelne lub padały łupem pewnie broniącego Mateusza Wojsa. Czas uciekał, a wynik na stadionie przy ulicy Szkolnej nie ulegał zmianie. Miejscowi uważni w obronie i szukający okazji do kontrataku. Przyjezdni natomiast coraz bardziej nerwowi, gdyż mimo huraganowych ataków nie potrafili zmienić niekorzystnego rezultatu. Wreszcie ostatni gwizdek arbitra i gromkie brawa kibiców żegnają schodzących do szatni piłkarzy Jedności. A w szatni wybuch radości i chóralne śpiewy. Udało się dokonać czegoś co przed meczem wydawało się być tylko pobożnym życzeniem.

Zobacz zdjęcia z tego spotkania --->

Protokół meczowy:

1:0 Patryk Kokot 24’
                                 1:1 Daniel Sroka 43’
                                 2:1 Łukasz Hermasz 46’

Jedność Rozmierka: Mateusz Wojs – Bartłomiej Wojdak(46’ Rafał Rudol), Wojciech Wachtl, Sebastian Jagła, Rafał Kandziora, Grzegorz Sapa(90’ Tomasz Skrzypczyk), Michał Hałek(72’ Krzysztof Domerecki), Patryk Kokot(79’ Michał Kopa), Sebastian Wojdak, Paweł Jasiński, Łukasz Hermasz

Pozostali w rezerwie: Tomasz Michałków, Jacek Mnich

LZS Piotrówka: Mateusz Radecki – Mateusz Gruszka, Bogumił Dziliński, Galdino Mendes, Patryk Wróbel, Shaun Musa Jenitala, Marcin Janczura(60’ Guilherme Maximiano), Taras Nykolyshyn, Mateusz Ochwat, Daniel Sroka, Eric Fotapimo Tala

Żółte kartki: Eric Fotapimo Tala, Taras Nykolyshyn, Bogumił Dziliński

Sędziowali: Główny – Jarosław Krełowski; Asystenci – Michał Wolnik i Damian Buszka(KS OZPN)

Wygrywając to spotkanie piłkarze Jedności awansowali do 1/16 Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Ich rywalem na tym szczeblu będzie zespół trzecioligowej Małejpanwii Ozimek, a spotkanie odbędzie się w Rozmierce 10 września o godzinie 17:00.