Aktualności

Juniorzy wracają z dalekiego wyjazdu z kompletem punktów!!!

• autor: dzsiara, 2014-08-31 20:27

LKS Hetman Byczyna 0:1(0:1) LKS Jedność Rozmierka

W dzisiejszym meczu inaugurującym ligowe rozgrywki juniorzy Jedności pokonali na wyjeździe zespół Hetmana Byczyna 0:1. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Marian Ploch.

W niedzielne przedpołudnie juniorzy Jedności udali się na jeden z dalszych wyjazdów w sezonie, do Byczyny na mecz z tamtejszym Hetmanem, inaugurujący rozgrywki ligowe sezonu 2014/2015 w pierwszej lidze juniorów starszych. Wyjazd okazał się owocny i młodzi piłkarze wrócili z Byczyny z kompletem punktów.

Początek spotkania nie wróżył nic dobrego dla rozmiereckich piłkarzy, bowiem to gospodarze panowali na murawie. W tym czasie groźnie uderzali z rzutu wolnego, z lewej strony pola karnego, ale golkiper Jedności był na posterunku. Po ośmiu-dziesięciu minutach do głosu coraz wyraźniej zaczęli dochodzić przyjezdni. Z czasem to oni zaczęli dyktować warunki na placu gry, jednak brakowało skutecznego wykończenia ich akcji. Boiskowa przewaga została wreszcie udokumentowana w 34 minucie. Filip Małek wywalczył piłkę na lewej stronie zagrał w tempo do Mariana Plocha, ten wygrał rywalizację z obrońcą i nie pozostawił złudzeń bramkarzowi Hetmana. Przed przerwą goście mieli jeszcze dwie wyśmienite okazje aby podwyższyć prowadzenie, jednak uderzali zbyt lekko i nieprecyzyjnie aby zaskoczyć golkipera gospodarzy.

Trzy minuty po zmianie stron gospodarze mieli okazję aby doprowadzić do wyrównania, po nieporozumieniu obrońców i bramkarza Jedności, jednak ostatecznie Piotr Ochmann wyszedł z opresji obronną ręką. Przez większość czasu drugiej połowy trwało ostrzeliwanie bramki gospodarzy przez piłkarzy Jedności. Niestety rozmiereccy piłkarze zazwyczaj trafiali prosto w bramkarza Hetmana, albo obok bramki. Nieskuteczność przyjezdnych mogła się zemścić, bowiem gospodarze próbowali swoich szans ze stałych fragmentów, albo ze strzałów z dystansu. Na szczęście golkiper Jedności był tego dnia dobrze dysponowany i nie dał się zaskoczyć. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Jedności w najmniejszym z możliwych rozmiarów.

Zobacz zdjęcia z tego spotkania --->

0:1 Marian Ploch 34’

Drużyna Jedności wystąpiła w składzie: Piotr Ochmann – Dawid Piechota, Marcel Ploch, Jarosław Jendryka, Dariusz Kampa(60’ Łukasz Niepala), Adam Kała(66’ Marek Polok), Mateusz Gatner, Adam Ploch, Jacek Mnich, Filip Małek(76’ Michael Bytomski(87’ Dawid Mnich)), Marian Ploch

Niestety pechowy debiut w barwach Jedności zanotował w tym spotkaniu Michael Bytomski. Michael pojawił się na placu gry w 76 minucie, ale już dziesięć minut później w starciu z rywalem doznał bolesnej kontuzji i z pomocą kolegów musiał opuścić murawę. Kontuzja okazała się poważniejsza i nasz młody zawodnik ma założony opatrunek gipsowy. Michaelowi życzymy szybkiego powrotu do pełni zdrowia i czekamy na jego ponowne występy na zielonej murawie.