Aktualności

Remis juniorów z wymagającym rywalem!

• autor: dzsiara, 2014-09-14 20:31

LZS Starościn 1:1(1:0) LKS Jedność Rozmierka

W rozegranym dzisiaj meczu trzeciej kolejki juniorzy Jedności zremisowali w Starościnie z tamtejszym LZS-em 1:1. Bramkę na wagę jednego punktu zdobył Marian Ploch.

W niedzielne przedpołudnie juniorzy Jedności wybrali się w kolejny daleki wyjazd, tym razem do Starościna. Było to spotkanie z bardzo wymagającym rywalem i z przebiegu meczu, wywalczony w nim jeden punkt trzeba szanować. Mecz rozpoczął się od śmiałych ataków gospodarzy, którzy już w 4 minucie spotkania mieli szansę objęcia prowadzenia, jednak na ich drodze stanął wyśmienicie dysponowany tego dnia Piotr Ochmann. W odpowiedzi również przyjezdni mieli swoją szansę, ale Marian Ploch przegrał pojedynek jeden na jeden z golkiperem Starościna. Kolejne minuty to nieznaczna przewaga miejscowych, którzy lepiej radzili sobie w środku pola i częściej zagrażali rozmiereckiej bramce. Swoją przewagę udokumentowali w 26 minucie, a niespełna kwadrans później utracie drugiej bramki zapobiegł ponownie golkiper Jedności, wychodząc obronną ręką z sytuacji jeden na jeden.

Po zmianie stron śmielej zaczęli poczynać sobie goście. Ich starania przyniosły oczekiwany efekt już po jedenastu minutach. Filip Małek zagrał do Mariana Plocha, a ten wykorzystał błąd bramkarza miejscowych i doprowadził do wyrównania. Dalsza część drugiej odsłony to ponownie dużo walki w środku pola i zacięta gra z lekkim wskazaniem na gospodarzy. Na trzy minuty przed końcem spotkania miejscowi mieli „piłkę meczową”, jednak na ich drodze stanął nie kto inny jak Piotr Ochmann, który tego dnia zasłużył na miano najlepszego gracza rozmiereckiej drużyny. Końcowy podział punktów nie krzywdzi żadnej z drużyn, jednak bardziej z jednego punktu powinni być zadowoleni przyjezdni.