ogółem: 4 020 088

Pierwsze punkty młodzików!!!

• autor: dzsiara, 2014-09-29 21:59

LKS Źródło Krośnica 0:5(0:2) LKS Jedność Rozmierka

W rozegranym dzisiaj meczu III kolejki młodzicy Jedności pokonali w Krośnicy tamtejszy zespół Źródła 0:5. Na listę strzelców wpisali się: trzykrotnie Mateusz Gregarek i dwukrotnie Patryk Kałka.

W poniedziałkowe popołudnie młodzicy Jedności udali się do Krośnicy na mecz trzeciej kolejki. Od pierwszych minut spotkania zarysowała się przewaga zespołu Jedności, a na jej wymierne efekty czekaliśmy do szóstej minuty. Wtedy to ładną dwójkową akcję przeprowadzili bracia Jakub i Patryk Kałka, zakończoną celnym uderzeniem tego starszego(Patryka). Kolejne minuty to w dalszym ciągu przewaga przyjezdnych, jednak nie potrafili oni potwierdzić jej kolejnymi golami. W tym czasie nieliczne akcje gospodarzy były skutecznie rozbijane w zarodku, a w jednym przypadku doskonałą interwencją popisał się golkiper Jedności. Na trzy minuty przed przerwą rozmiereccy piłkarze podwyższyli prowadzenie, a na listę strzelców ponownie wpisał się Patryk Kałka.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Piłkarze Jedności raz po raz zagrażali bramce Źródła, jednak ich celowniki były bardzo rozregulowane. Na kolejne bramki rozmiereccy piłkarze kazali czekać do końcowych minut. Wtedy to prawdziwym „katem” Źródła okazał się być Mateusz Gregarek, który w zaledwie dziewięć minut skompletował klasycznego hattricka. Spotkanie zakończyło się pewnym i zasłużonym zwycięstwem przyjezdnych.

Młodym adeptom piłkarstwa z Rozmierki należą się słowa pochwały za ten mecz. Cieszy nie tylko rezultat i pierwsze w tym sezonie punkty, ale również sporo ładnych zespołowych akcji ofensywnych, a przede wszystkim dobra i skuteczna gra w defensywie. Mimo, że rywal nie był zbyt wymagający, trzeba docenić postawę naszych młodych piłkarzy.

0:1 Patryk Kałka 6’
                                        0:2 Patryk Kałka 27’
                                        0:3 Mateusz Gregarek 51’
                                        0:4 Mateusz Gregarek 59’
                                        0:5 Mateusz Gregarek 60’

Drużyna Jedności wystąpiła w składzie: Michał Urbańczyk(Damian Mnich) – Mateusz Błyszcz, Bartłomiej Brodacki, Patryk Brodacki, Dawid Glinka, Rafał Nocoń, Patryk Kałka, Mateusz Gregarek, Jakub Kałka, Jakub Wypchoł, Mateusz Kalka, Marcin Blaut, Bartłomiej Kupka, Tomasz Piontek, Bartłomiej Jendryka