Juniorzy podcięli skrzydła Orłowi!!!

• autor: dzsiara, 2014-10-19 12:55

LKS Jedność Rozmierka 11:2(6:0) ULKS Orzeł Źlinice

W rozegranym dzisiaj meczu ósmej kolejki juniorzy Jedności rozgromili zespół Orła Źlinice 11:2. W rozmiereckiej drużynie podwójnego hattricka ustrzelił Damian Kroker, a po jednym trafieniu dołożyli: Martin Długosz, Adam Kała, Jacek Mnich, Thomas Wolany, Mateusz Gatner.

W niedzielne przedpołudnie spotkanie ósmej kolejki rozegrali juniorzy Jedności. Na stadion do Rozmierki zawitał zespół Orła Źlinice, zajmujący 4 pozycję w tabeli. Piłkarze Jedności nie byli zbyt gościnni dla rywali i po jednostronnym meczu potwierdzili swoją wysoką dyspozycję w tym sezonie.

Od pierwszych minut na murawie uwidoczniła się przewaga miejscowych, a na jej efekty nie trzeba było długo czekać. W ósmej minucie Martin Długosz przejął piłkę na 30 metrze, minął dwóch obrońców i zagrał do Damiana Krokera, ten wszedł w pole karne i płaskim strzałem zmusił do kapitulacji golkipera Źlinic. Szybko zdobyta bramka tylko uskrzydliła poczynania gospodarzy i po ich akcjach kolejne bramki wisiały w powietrzu. W 18 minucie popisową, trójkową akcję przeprowadzili juniorzy Jedności. Damian Kroker zagrał z lewej strony do Mariana Plocha, ten odegrał do Martina Długosza, po którego strzale bramkarz Orła musiał po raz drugi sięgnąć do siatki. W 24 minucie Martin Długosz wywalczył piłką na własnej połowie, dobrym podaniem uruchomił Damiana Krokera, który wyszedł idealnie zza linii obrońców i po przebiegnięciu z piłką 40 metrów, nie pozostawił złudzeń bramkarzowi Orła w sytuacji jeden na jeden. Trzy minuty później miejscowi podwyższyli na 4:0, a na listę strzelców wpisał się Adam Kała, który z bliskiej odległości dobił piłkę odbitą przez bramkarza, po uderzeniu z wolnego Martina Kalisza. Kolejne pięć minut później Damian Kroker ponownie trafił do bramki rywala i tym samym skompletował hattricka, tym razem wykorzystując dogranie z prawej strony Mariana Plocha. Kanonadę w pierwszej połowie juniorzy Jedności zakończyli w 45 minucie. Damian Kroker zmusił do błędu bramkarza Źlinic, wyłuskał futbolówkę i wycofał do Jacka Mnicha, który wepchnął ją do bramki rywala.

Drugą połowę od mocnego uderzenia ponownie rozpoczęli gospodarze. Powtórzyli oni swoje firmowe rozpoczęcie gry i mimo gorszego wykonania niż przed tygodniem, futbolówka i tym razem zatrzepotała w siatce rywala, a egzekutorem był Damian Kroker. Kolejne minuty to okres mniej składnej gry w wykonaniu piłkarzy Jedności. Oddali oni inicjatywę rywalowi, jednak akcje piłkarzy ze Źlinic nie stanowiły większego zagrożenia pod rozmierecką bramką. Również akcje Jedności w tym okresie nie przynosiły spodziewanego efektu w postaci kolejnych bramek. Niemoc strzelecką gospodarzy przełamał Thomas Wolany, który kilkanaście sekund po pojawieniu się na murawie wpisał się na listę strzelców, zamieniając na bramkę dośrodkowanie z rzutu rożnego Damiana Krokera. Swoich szans od czasu do czasu szukali przyjezdni i wreszcie w 77 minucie udało im się przechytrzyć defensywę Jedności. Ostatnie dziesięć minut spotkania obrodziło bramkami. W 82 minucie golkipera Źlinic pokonał Damian Kroker, dobijając odbitą przez niego piłkę po strzale Thomasa Wolanego. W 85 minucie goście zdobyli swoją drugą bramkę skutecznie egzekwując rzut karny, choć warto zaznaczyć, że bliski skutecznej interwencji był Piotr Ochmann. W odpowiedzi, minutę później Mateusz Gatner zdobył bramkę bezpośrednio z rzutu rożnego. Wynik spotkania, w doliczonym czasie gry, ustalił Damian Kroker, tym samym kompletując podwójnego hattricka.

Zobacz zdjęcia z tego spotkania --->

Zobacz siódmą bramkę dla Jedności w tym meczu:

1:0 Damian Kroker 8’
                             2:0 Martin Długosz 18’
                             3:0 Damian Kroker 24’
                             4:0 Adam Kała 27’
                             5:0 Damian Kroker 32’
                             6:0 Jacek Mnich 45’
                             7:0 Damian Kroker 46’
                             8:0 Thomas Wolany 72’

8:1 Orzeł 77’
                             9:1 Damian Kroker 82’