Seniorzy zgotowali twarde lądowanie Orłowi!!!

• autor: dzsiara, 2014-10-19 19:00

LKS Jedność Rozmierka 11:1(7:0) ULKS Orzeł II Źlinice

W rozegranym dzisiaj meczu dziewiątej kolejki seniorzy Jedności rozgromili zespół rezerw Orła Źlinice 11:1. Na listę strzelców w rozmiereckiej drużynie wpisali się: 3x Krzysztof Domerecki, 2x Patryk Kokot, 2x Łukasz Hermasz, Michał Hałek, Dominik Goczoł, Sebastian Wojdak, Wojciech Wachtl.

W niedzielne popołudnie swój kolejny mecz ligowy rozegrali seniorzy Jedności. Na rozmierecki stadion zawitał zespół rezerw Orła Źlinice. Nasi seniorzy przystąpili do meczu podwójnie zmobilizowani, chcąc zmazać zeszłotygodniową plamę z Prószkowa i wynagrodzić swoim kibicom słabszy występ. Trzeba przyznać, że udało im się to w stu procentach, bowiem 11 bramek strzelonych w jednym meczu przez seniorów, rozmiereccy kibice nie oglądali od ponad czterech lat. Dodatkowo seniorzy pokazali, że nie chcą być gorsi od juniorów i rywala ze Źlinic odprawili do domu, podobnie jak przedpołudniem juniorzy, ze sporym bagażem bramek.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli miejscowych, którzy już w trzeciej minucie cieszyli się z objęcia prowadzenia. Prawą stroną pociągnął Krzysztof Domerecki, dośrodkował w pole karne, tam Patryk Kokot sprzątnął futbolówkę sprzed nosa bramkarzowi Źlinic i przedłużył do Michała Hałka, który zakończył akcję celnym strzałem. Nie minęła minuta, a rozmierecki stadion ponownie wybuch radością. Znów doskonałą wrzutką z prawej strony popisał się Krzysztof Domerecki, na dziesiątym metrze piłkę opanował Łukasz Hermasz i siedząc już na murawie tyłem do bramki zdołał pokonać golkipera gości. Szybko zdobyte dwie bramki postawiły gospodarzy w komfortowej sytuacji. Mogli oni spokojnie rozgrywać piłkę i stwarzać kolejne sytuacje bramkowe. W 16 minucie po rzucie rożnym dla Jedności piłkę wybili obrońcy Źlinic, jednak na 35 metrze, na lewej stronie przejął ją Sebastian Wojdak i popisał się świetnym przerzutem do Krzysztofa Domereckiego, który nie pozostawił złudzeń bramkarzowi Orła. W 23 minucie z prawego narożnika boiska pod bramkę dośrodkowuje Patryk Kokot, golkiper Źlinic odbija piłkę, ale dopada do niej Krzysztof Domerecki i podwyższa wynik meczu na 4:0. Chwilę później Dominik Goczoł dośrodkowuje piłkę do lewego narożnika pola karnego, tam Łukasz Hermasz odgrywa ją do Patryka Kokota, który mocnym uderzeniem zmusza do kapitulacji bramkarza gości. Trzy minuty później Bartłomiej Wojdak puszcza w bój na prawej stronie Patryka Kokota, ten wchodzi w pole karne i wykłada piłkę Krzysztofowi Domereckiemu, który uderzeniem na dalszy słupek kompletuje hattricka. Festiwal strzelecki Jedności w pierwszej połowie, kończy w 33 minucie Dominik Goczoł, przy asyście Patryka Kokota.

Na drugą połowę piłkarze Jedności wyszli zdecydowanie za bardzo rozluźnieni i przez początkowe 20 minut dopuścili do głosu rywali, sami przy tym grając chaotycznie i niedokładnie. Gościom w tym czasie udało się raz sforsować rozmierecką defensywę i zdobyć, jak się później okazało, honorową bramkę. Na kolejne bramkowe efekty w wykonaniu gospodarzy trzeba było czekać do 73 minuty, kiedy to Dominik Goczoł zagrał do Patryka Kokota, a ten popisał się przepięknym uderzeniem z dystansu. W 81 minucie Kamil Piontek zagrał do Patryka Kokota, ten zagrał w tempo do wchodzącego na pełnym biegu w pole karne Sebastiana Wojdaka, który zdobył dziewiątą bramkę dla Jedności. Trzy minuty później z prawej strony dośrodkował Rafał Kandziora, obrońca Orła skiksował na piątym metrze, a Łukasz Hermasz z zimną krwią wykorzystał prezent, pakując futbolówkę do bramki. W ostatniej minucie podstawowego czasu gry, szarżującego w polu karnym Pawła Jasińskiego, nieprzepisowo powstrzymał defensor Źlinic, a rzut karny pewnie na bramkę zamienił Wojciech Wachtl, kończąc kanonadę Jedności w tym spotkaniu.

Zobacz zdjęcia z tego meczu --->

Zobacz jedenastą bramkę dla Jedności w tym meczu:

Protokół meczowy:

1:0 Michał Hałek 3’
                                  2:0 Łukasz Hermasz 4’
                                  3:0 Krzysztof Domerecki 16’
                                  4:0 Krzysztof Domerecki 23’
                                  5:0 Patryk Kokot 25’
                                  6:0 Krzysztof Domerecki 28’
                                  7:0 Dominik Goczoł 33’

7:1 Tomasz Koc 52’
                                  8:1 Patryk Kokot 73’