Ciężka ale zwycięska przeprawa seniorów!!!

• autor: dzsiara, 2014-11-09 17:38

LKS Jedność Rozmierka 3:2(2:1) LKS Victoria Żyrowa

W rozegranym dzisiaj meczu XI kolejki seniorzy Jedności pokonali na własnym stadionie zespół Victorii Żyrowa 3:2. Na listę strzelców w rozmiereckiej drużynie wpisali się: Michał Hałek, Krzysztof Domerecki, Paweł Jasiński.

W minioną niedzielę spotkanie XI kolejki w klasie A rozegrali seniorzy Jedności. Na stadion przy ulicy Szkolnej w Rozmierce zawitał zespół Victorii Żyrowa. W meczu w którym emocji nie brakowało, lepsi okazali się gospodarze wygrywając ostatecznie 3:2. Spotkanie rozpoczęło się wyśmienicie dla miejscowych, którzy już w czwartej minucie wyszli na prowadzenie. Z prawej strony z impetem w pole karne wszedł Patryk Kokot, zagrał wzdłuż bramki, a Michał Hałek zamknął akcję na dalszym słupku. Szybko zdobyta bramka uśpiła nieco gospodarzy i na boisku lepiej prezentowali się przyjezdni. Kilka groźnych akcji i zdobyta ze spalonego bramka nieco postraszyły piłkarzy Jedności, którzy po kwadransie ocknęli się z letargu. W 21 minucie składna akcja miejscowych przyniosła im podwyższenie prowadzenia. Na lewej stronie boiska powalczyli o piłkę Grzegorz Sapa z Patrykiem Kokotem, ten drugi wypuścił idealnie Sebastiana Wojdaka, który znalazł się w doskonałej sytuacji i mogąc sam zakończyć akcję, odegrał do będącego na lepszej pozycji Krzysztofa Domereckiego, który ze stoickim spokojem skierował futbolówkę do siatki. Kolejne minuty to raczej wyrównana gra, jednak w 30 minucie zawahanie w defensywie kosztowało miejscowych stratę bramki. Jeszcze przed przerwą przyjezdni mieli wyśmienitą okazję aby wyrównać, jednak doskonałą interwencją w sytuacji jeden na jeden popisał się Mateusz Wojs, a sytuację ostatecznie wyjaśnił Sebastian Jagła. Do przerwy w Rozmierce jednobramkowe prowadzenie gospodarzy.

Po zmianie stron lepiej na murawie prezentowali się piłkarze Jedności. Goście nie przebierali w środkach, aby skutecznie powstrzymywać coraz groźniejsze ataki rozmiereckich piłkarzy, skutkiem tego była też druga żółta kartka dla piłkarza Victorii w 58 minucie. Wydawało się, że grający w przewadze miejscowi szybko uporają się z rywalem i kolejne bramki to tylko kwestia czasu. Nic bardziej mylnego. Gospodarze owszem mieli przewagę i stwarzali kolejne sytuacje, jednak nie potrafili pokonać golkipera Żyrowej. Kiedy w 79 minucie, po fatalnym błędzie obrońcy Jedności, piłkarze Victorii przeprowadzili skuteczną kontrę i doprowadzili do wyrównania, w szeregach Jedności zapanowała nerwowość i rozpoczął się wyścig z czasem. Na szczęście w 85 minucie miejscowi zdołali rozmontować defensywę Victorii i zdobyć zwycięską bramkę. Prawą stroną pociągnął Paweł Jasiński, wycofał na 18 metr do Dominika Goczoła, ten zagrał na lewo, w pole karne, do Patryka Kokota, który pociągnął pod linię końcową i z ostrego kąta uderzył na bramkę, a Paweł Jasiński z bliskiej odległości dopełnił formalności. Końcowe minuty to już spokojna kontrola wydarzeń na boisku przez gospodarzy i skuteczne „dowiezienie” zwycięskiego wyniku do ostatniego gwizdka.

Protokół meczowy:

1:0 Michał Hałek 4’
                                    2:0 Krzysztof Domerecki 21’

2:1 Jeremiasz Tyszewski 30’
                                    2:2 Jeremiasz Tyszewski 79’
                                    3:2 Paweł Jasiński 85’

Jedność Rozmierka: Mateusz Wojs – Bartłomiej Wojdak(46’ Rafał Kandziora), Wojciech Wachtl, Sebastian Jagła, Kamil Piontek(83’ Michał Kopa), Michał Hałek, Dominik Goczoł, Sebastian Wojdak, Krzysztof Domerecki, Grzegorz Sapa(75’ Paweł Jasiński), Patryk Kokot

Pozostał w rezerwie: Tomasz Michałków

Victoria Żyrowa: Piotr Adamik – Wojciech Pęcak, Robert Morawiec, Tomasz Kopiec, Artur Zermann, Zygmunt Szkotek, Mateusz Mrozek(70’ Marcin Kołodziej), Jeremiasz Tyszewski, Dawid Kowolik, Paweł Kujawski, Grzegorz Kujawski

Żółte kartki: Bartłomiej Wojdak oraz Wojciech Pęcak, Tomasz Kopiec, Mateusz Mrozek

Czerwona kartka: Wojciech Pęcak 58’(za drugą żółtą)

Sędziowali: Główny – Dariusz Kuczer; Asystenci – Józef Turyński i Dariusz Grzebień(KS OZPN)