Unia II Żywocice - Krapkowice 3:1 Adamietz Kadłub
Górnik Januszkowice 4:4 LZS GKS Izbicko - Otmice
KS Sławięcice K - Koźle 1:1 Korona Krępna
Odra Kąty Opolskie 4:3 Błękitni Jaryszów

Aktualności

Honorowe pożegnanie z pucharem!

• autor: dzsiara, 2014-11-29 20:43

LKS Jedność Rozmierka 1:2(0:1) OKS Odra Opole

W rozegranym dzisiaj meczu 1/8 Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim piłkarze Jedności ulegli trzecioligowej Odrze Opole 1:2. Bramkę dla Jedności zdobył Łukasz Hermasz.

W minioną sobotę piłkarze Jedności rozegrali ostatnie spotkanie w tym roku. W ramach 1/8 Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim podejmowali na własnym stadionie lidera trzeciej ligi – Odrę Opole. Zespół Jedności przystąpił do tego spotkania bez swojego środkowego pomocnika Sebastiana Wojdaka, który od kilku dni zmagał się z chorobą. Na domiar złego problemy zdrowotne dopadły przed spotkaniem drugiego etatowego rozgrywającego Jedności Patryka Kokota, który ostatecznie zdecydował się wyjść w podstawowym składzie, ale przegrał z chorobą i na murawie spędził niespełna pół godziny. Mimo problemów piłkarze Jedności „postawili się” renomowanemu rywalowi i po końcowym gwizdku, mimo przegranej, mogli schodzić do szatni z podniesionymi głowami, a licznie zgromadzona publiczność podziękowała im za postawę gromkim „Dziękujemy…”.

Spotkanie rozpoczęło się zgodnie z przewidywaniami, czyli od pierwszych minut do śmiałych ataków przystąpili goście. To oni znacznie dłużej utrzymywali się przy piłce i próbowali szybko rozstrzygnąć losy meczu. Jednak na pierwsze wymierne efekty ich przewagi trzeba było czekać do 18 minuty, wtedy to w polu karnym Jedności faulowany był zawodnik Odry. Piłkę na jedenastym metrze ustawił najlepszy snajper trzeciej ligi, jednak jego intencje wyczuł Mateusz Wojs i zdołał odbić jego uderzenie, niestety futbolówka nabrała rotacji i znalazła drogę do siatki(rzut karny można zobaczyć na poniższym filmiku). Wydawało się, że worek z bramkami właśnie się rozwiązał. Nic bardziej mylnego. Mimo kolejnych ataków przyjezdnych defensywa Jedności spisywała się bardzo dobrze, a jeśli dochodziło już do celnego strzału to na posterunku był golkiper miejscowych. Najgroźniej pod rozmierecką bramką było w 39 minucie, kiedy to po rzucie rożnym i uderzeniu zawodnika Odry futbolówka trafiła w poprzeczkę. W tej odsłonie piłkarze Jedności rzadko gościli pod bramką rywali i praktycznie nie zagrozili golkiperowi Odry. Kilka dośrodkowań ze stałych fragmentów padło łupem rosłych defensorów opolskiej drużyny.

Już w pierwszej minucie po zmianie stron gospodarze dali sygnał, że nie zamierzają się w tym meczu jedynie bronić. Na szarżę lewym skrzydłem zdecydował się Michał Hałek, pociągnął na wysokość pola karnego i zagrał w szesnastkę, tam jednak obrońca Odry uprzedził Łukasza Hermasza i zażegnał niebezpieczeństwa. Później piłkarze Jedności jeszcze kilka razy zdołali postraszyć defensywę trzecioligowca, jednak zabrakło wykończenia. W tym czasie ataki opolskiego zespołu były skutecznie rozbijane przez rozmierecką obronę. Wreszcie nadeszła 66 minuta spotkania. Rafał Rudol zagrał piłkę do Łukasza Hermasza, ten mając obok siebie dwóch obrońców zauważył, że golkiper Odry jest nieco wysunięty i zdecydował się na techniczny lob z 30 metrów, czym zupełnie zaskoczył i zmusił do kapitulacji opolskiego bramkarza. Radość strzelca bramki i wszystkich zawodników Jedności była ogromna, a na trybunach rozmiereckiego stadionu szaleństwo i euforia pod wpływem której zabrzmiało głośne: „Jeszcze jeden…”. W tym momencie piłkarze Odry uświadomili sobie, że z rozmierecką drużyną żartów nie ma i nie chcąc podzielić losów Piotrówki i Ozimka z poprzednich rund pucharu, muszą zabrać się solidnie do pracy. Rozpoczęło się szturmowanie rozmiereckiej bramki. Goście w ostatnich dwudziestu minutach stworzyli kilka wyśmienitych okazji, jednak ich skuteczność pod rozmierecką bramką pozostawiała wiele do życzenia. Również Łukasz Łazarek w bramce Jedności popisał się kilkoma doskonałymi interwencjami, zapobiegając utracie gola. Upływała już druga, z trzech doliczonych przez arbitra minut i wydawało się, że o dalszych losach spotkania i awansie do kolejnej rundy zadecyduje dogrywka. Wtedy to przyjezdni przeprowadzili skuteczną akcję i na raty zdołali pokonać bramkarza Jedności. Chwilę później zabrzmiał ostatni gwizdek sędziego, który dla piłkarzy Jedności oznaczał pożegnanie z pucharem.

Piłkarzom Jedności nie udało się sprawić kolejnej pucharowej sensacji, jednak za sobotni występ należą się im słowa uznania. Stawili czoła renomowanemu rywalowi i ze swojej postawy mogą być dumni. Zarówno trener jak i piłkarze wykonali swoją robotę najlepiej jak potrafią, dając z siebie dużo więcej niż 100%. I właśnie za to całemu zespołowi należą się podziękowania.

Zobacz zdjęcia z tego spotkania --->

Zobacz pierwszą bramkę dla Odry w tym spotkaniu:

Protokół meczowy:

0:1 Marek Gładkowski 18’(karny)
                                                     1:1 Łukasz Hermasz 66’
                                                     1:2 Rafał Brusiło 90’+2

Jedność Rozmierka: Mateusz Wojs(46’ Łukasz Łazarek) – Rafał Rudol, Wojciech Wachtl, Sebastian Jagła, Rafał Kandziora(83’ Krzysztof Domerecki), Dominik Goczoł, Kamil Piontek, Michał Hałek(60’ Jacek Mnich), Patryk Kokot(24’ Tomasz Skrzypczyk), Paweł Jasiński, Łukasz Hermasz

Pozostał w rezerwie: Grzegorz Sapa

Odra Opole: Filip Wichman – Damian Kiełbasa, Bartłomiej Gawron(46’ Adrian Droszczak), Ivan Udarewić, Krystian Kowalczyk, Mateusz Peroński(60’ Radosław Flejterski), Krzysztof Napora, Marcin Kocur(73’ Sebastian Deja), Mateusz Cieluch, Marek Gładkowski(60’ Rafał Brusiło), Dawid Wolny

Żółte kartki: Krystian Kowalczyk, Sebastian Deja

Sędziowali: Główny – Marcin Filarski; Asystenci – Daniel Szpila i Przemysław Mielczarek(KS OZPN

To koniec pucharowej przygody dla zespołu Jedności, jednak to czego byliśmy świadkami tej jesieni na długo pozostanie w naszej pamięci. I za tą rozmierecką złotą pucharową jesień DZIĘKUJEMY!!!

Przeczytaj relację z tego meczu na stronie Odry --->

Zgodnie z tym co było wcześniej ogłoszone po sobotnim meczu w świetlicy wiejskiej odbyło się zebranie członków klubu, którego celem były wybory uzupełniające do władz Jedności. Na początku zebrania jednogłośnie przyjęto uchwałę o powiększeniu składu zarządu klubu do siedmiu osób. Następnie zgłoszono trzech nowych kandydatów do zarządu, których wybór został przyjęty większością głosów. Do zarządu LKS Jedność Rozmierka dołączyli: Zygmunt Kaczmarczyk, Kamil Mleczek i Damian Ziegler, którym życzymy owocnej pracy na rzecz naszego klubu.

Po zebraniu odbyło się zakończenie rundy jesiennej dla wszystkich zawodników drużyn juniorów i seniorów oraz dla osób pracujących na rzecz klubu. Na początku minioną rundę krótko podsumowali prezes, trener oraz kapitan seniorów. Później była okazja aby w miłej atmosferze dobrze pojeść oraz co nieco wypić(dobór procentowy napojów wedle indywidualnego uznania :)  ). Przy dobrej muzyce powspominaliśmy występy drużyn Jedności oglądając materiały video na dużym ekranie. Można było spróbować swoich sił na mniejszym boisku w piłkarzykach. Humory wszystkim dopisywały czego dowodem są załączone zdjęcia :)