ogółem: 4 012 687

Młodzicy tuż za podium w Kolonowskiem!!!

• autor: dzsiara, 2014-12-06 16:11

Czwarte miejsce młodzików w Turnieju Mikołajkowym…

W rozegranym dzisiaj w Kolonowskiem VII Mikołajkowym Turnieju Halowym Młodzików o Puchar Posła Adama Kępińskiego, młodzicy Jedności zajęli czwarte miejsce. Na zaproszenie Zielonych Spórok, którzy są organizatorem corocznego turnieju, wzięło w nim udział sześć zespołów, a najlepsza w tym roku okazała się drużyna Odry Opole.

W minioną sobotę młodzicy Jedności wzięli udział w Mikołajkowym Halowym Turnieju Piłki Nożnej Młodzików o Puchar Posła Adama Kępińskiego, który odbył się w Kolonowskiem. Organizatorem imprezy już po raz siódmy był Ludowy Klub Sportowy Zieloni Spórok. W doskonale zorganizowanej imprezie wzięło udział sześć zespołów, które drogą losowania zostało podzielonych na dwie grupy. Wszystkie spotkania w turnieju rozgrywano 2x7 minut.

Rozmiereccy piłkarze trafili do grupy z Odrą Opole i zespołem Krasiejowa. W pierwszym meczu „naszej” grupy Odra Opole pewnie pokonała Krasiejów 6:1. Nasi piłkarze więc z pewną dozą niepokoju oczekiwali swojego pierwszego meczu, który mieli rozegrać z opolską drużyną. Jednak przystąpili do meczu skoncentrowani i bez kompleksów wobec renomowanego rywala. Okazało się, że nie taki rywal straszny jak mogło by to wyglądać na papierze. Po zaciętym i wyrównanym spotkaniu młodzicy Jedności ulegli Odrze zaledwie 0:1, tracąc bramkę w drugiej minucie, nadziewając się na kontrę opolskiej drużyny. Drugi mecz grupowy był dla naszych piłkarzy meczem o wyjście z grupy. Rozmiereccy młodzicy pewnie pokonali drużynę Krasiejowa 4:0.Na listę strzelców wpisał się dwukrotnie, debiutujący w zespole Jedności, Aleksander Żądło, a po jednym trafieniu dołożyli Jakub Kałka i Maciej Włodarczyk. W meczu półfinałowym rywalem Jedności był zespół gospodarzy, który pewnie wygrał rywalizację w grupie A. W walce o finał górą byli młodzicy Zielonych wygrywając 2:0. W swoim ostatnim występie, czyli meczu o trzecie miejsce, młodzi piłkarze Jedności zmierzyli się z drużyną Stali Zawadzkie. Spotkanie dobrze ułożyło się dla rozmiereckiej drużyny, która już w pierwszej minucie, za sprawą Jakuba Kałki, wyszła na prowadzenie. Kiedy trzy minuty później na 2:0 podwyższył Bartłomiej Brodacki, wydawało się, że brązowe medale są na wyciągnięcie ręki. Jednak w drugiej odsłonie do zdecydowanych ataków ruszyli piłkarze Stali. W 10 minucie zdobyli oni bramkę kontaktową i jeszcze śmielej zaatakowali rozmierecką bramkę. W końcówce spotkania młodzicy Stali postawili wszystko na jedną kartę i do ofensywy włączył się również golkiper Zawadzkiego. Ryzyko opłaciło się i na 22 sekundy przed końcową syreną piłkarze Stali zdołali doprowadzić do wyrównania i o trzecim miejscu musiały zadecydować rzuty karne. Niestety nie był to udany konkurs dla piłkarzy Jedności, bowiem golkipera Stali zdołał pokonać tylko Maciej Włodarczyk, a pozostałe dwa karne zdołał obronić bramkarz Zawadzkiego. Golkiper Jedności Michał Urbańczyk za każdym razem wyczuwał intencje strzelca, jednak obronić zdołał tylko jeden rzut karny i to młodzicy Stali mogli się cieszyć z trzeciego miejsca. W meczu finałowym zespół Odry Opole okazał się leszy od Zielonych Spórok i zapewnił sobie pierwsze miejsce.

Warto jeszcze raz podkreślić, że turniej po raz kolejny został doskonale zorganizowany. Dla uczestników przygotowano obfity poczęstunek(pączki raz pizza), a na zakończenie turnieju każdy z uczestników otrzymał sporo słodyczy. Dla wszystkich zespołów przygotowano również wartościowe nagrody rzeczowe.

Występ młodzików Jedności pod względem sportowym dużo bardziej udany niż przed rokiem. Jednak z drugiej strony pozostał pewien niedosyt, bowiem od miejsca na podium dzieliło naszych chłopaków kilkadziesiąt sekund. Mimo wszystko rozmiereccy piłkarze wrócili z turnieju zadowoleni, a sporo upominków jakie otrzymali zrekompensowało im brak medali :)

Drużyna Jedności wystąpiła w składzie: Michał Urbańczyk – Mateusz Błyszcz, Bartłomiej Brodacki, Patryk Brodacki, Marcin Blaut, Franciszek Glik, Maciej Włodarczyk, Patryk Kałka, Aleksander Żądło, Jakub Kałka

Jedność Rozmierka 4:0 KS Krasiejów
(2x Aleksander Żądło, Jakub Kałka, Maciej Włodarczyk)

6.KS Krasiejów

Na koniec chcieliśmy jeszcze raz serdecznie podziękować działaczom klubu ze Spóroka za zaproszenie na tą imprezę. Gościnność z jaką zostaliśmy przyjęci zapewne na długo pozostanie w pamięci naszych młodych piłkarzy. DZIĘKUJEMY!!!