Orlicy zajęli trzecie miejsce w VII Turnieju Piast Cup 2015!

• autor: dzsiara, 2015-01-11 19:50

Udany występ najmłodszych piłkarzy Jedności na hali…

W rozegranym dzisiaj VII Turnieju Halowym Piast Cup 2015(rocznik 2004 i młodsi) dobrze zaprezentowali się orlicy Jedności zajmując trzecią pozycję.

W niedzielne popołudnie najmłodsi piłkarze Jedności, korzystając z zaproszenia działaczy Piasta Strzelce Opolskie, wzięli udział w VII Turnieju Halowym Piast Cup 2015(rocznik 2004 i młodsi). W turnieju wzięło udział pięć zespołów(MKS Kluczbork, Kosmos Jemielnica, dwie drużyny gospodarzy-Piasta Strzelce Opolskie i nasz zespół), które rozegrały między sobą mecze w systemie każdy z każdym, po 20 minut jedno spotkanie. Po rozegraniu wszystkich dziesięciu spotkań turnieju, najlepszym zespołem okazali się gospodarze, którzy zdobywając tyle samo punktów i mając identyczny bilans bramkowy, tylko większą ilością zdobytych bramek wyprzedzili zespół MKS-u Kluczbork. Nasz zespół notując dobre występy uplasował się na trzeciej pozycji.

Swój udział w turnieju orlicy Jedności rozpoczęli od spotkania z Kosmosem Jemielnica. Mimo lekkiej przewagi przez całe spotkanie nie zdołali przechylić szali na swoją korzyść i spotkanie zakończyło się wynikiem bezbramkowym. W drugim spotkaniu rywalem naszych piłkarzy był MKS Kluczbork. To młodzi piłkarze z Kluczborka byli w tym meczu stroną przeważającą, a swoją przewagę zdołali udokumentować dwoma bramkami. W trzecim występie rozmiereccy orlicy zmierzyli się z drużyną Piasta II. Przez długi czas na parkiecie utrzymywał się rezultat bezbramkowy. Kiedy w 9 minucie Maciej Włodarczyk, uderzeniem z rzutu wolnego wyprowadził na prowadzenie drużynę Jedności, w jej szeregach zapanowała nieskrywana radość. Kolejne minuty nie przynosiły zmiany rezultatu i zaczęło pachnieć sensacją. Jednak w 15 minucie złe wznowienie gry od bramki, kosztowało rozmierecki zespół utratę gola. Na domiar złego trzy minuty później dwa kolejne błędy w defensywie i zespół gospodarzy wyszedł na prowadzenie 3:1. Rozmiereccy piłkarze nie zamierzali odpuścić i walczyli do końca. Na 40 sekund przed końcem spotkania Maciej Włodarczyk wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Jakuba Kałki i głową umieścił futbolówkę w siatce rywali. Rozpoczął się wyścig z czasem piłkarzy Jedności i do szczęścia zabrakło zaledwie dwóch sekund, bowiem tuż po końcowej syrenie Jakub Kałka zdołał pokonać golkipera Piasta II. Niestety spotkanie przegrane 2:3 i naszym chłopakom pozostała walka o trzecią pozycję z kolejnym zespołem gospodarzy. Ostatnie spotkanie nasi piłkarze rozpoczęli bardzo dobrze. Już w drugiej minucie wynik meczu otworzył Paweł Sowa. Kiedy kilka minut później Maciej Włodarczyk podwyższył na 2:0, nasi piłkarze mogli pozwolić sobie na nieco spokojniejszą grę. W 12 minucie zespół Piasta zdobył bramkę kontaktową, ale ich zapędy na kolejnego gola zostały powstrzymane już minutę później, kiedy to dalekie podanie Tomasza Piontka na bramkę zamienił Jakub Wróbel. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i wygraną 3:1 zespół Jedności zapewnił sobie trzecie miejsce w turnieju.

Przyjemnie jest uczestniczyć w turnieju w którym wszystko jest dopracowane do perfekcji, zarówno pod względem sportowym jak i organizacyjnym. Zaproszone zespoły gwarantujące odpowiednio wysoki poziom sportowy, organizacja turnieju w którym spotkania odbywają się zgodnie z zaplanowanym harmonogramem oraz widownia wypełniona żywiołowo reagującymi kibicami. Dlatego jeszcze raz chcieliśmy podziękować działaczom Piasta Strzelce Opolskie za zaproszenie na turniej i umożliwienie naszym młodym piłkarzom uczestnictwa w doskonale zorganizowanej imprezie.

Drużyna Jedności wystąpiła w składzie: Tomasz Piontek, Damian Mnich – Dawid Glinka, Marcin Blaut, Maciej Włodarczyk, Paweł Sowa, Jakub Kałka, Mateusz Gregarek, Jakub Wróbel, Bartłomiej Kupka

Zobacz zdjęcia z tego turnieju --->

Komplet wyników turnieju:

Piast Strzelce Opolskie 0:6 Piast II Strzelce Opolskie

Kosmos Jemielnica 0:0 Jedność Rozmierka

MKS Kluczbork 3:3 Piast II Strzelce Opolskie

Piast Strzelce Opolskie 3:1 Kosmos Jemielnica

Jedność Rozmierka 0:2 MKS Kluczbork

Piast II Strzelce Opolskie 6:1 Kosmos Jemielnica

Piast Strzelce Opolskie 0:7 MKS Kluczbork

Jedność Rozmierka 2:3 Piast II Strzelce Opolskie
(2x Maciej Włodarczyk)