ogółem: 4 013 174

Niezbyt udany występ seniorów na hali!

• autor: dzsiara, 2015-01-25 16:01

Seniorzy zajęli 5 miejsce w halowym turnieju LKS…

W rozegrany dzisiaj halowym turnieju seniorów organizowanym przez Gminny Związek LKS, nie powiodło się seniorom Jedności, którzy nie wyszli z grupy i ostatecznie zostali sklasyfikowani na piątej pozycji.

W minioną niedzielę seniorzy Jedności wzięli udział w halowym turnieju piłki nożnej organizowanym przez Gminny Związek LKS w Strzelcach Opolskich. W turnieju wzięło udział osiem zespołów, które drogą losowania zostały podzielone na dwie grupy. Nasz zespół w grupie A miał za rywali Błękitnych Rozmierz, Victorię Żyrowa i Plon Błotnica Strzelecka. Niestety, mimo obiecującego początku, turniej nie wyszedł naszym piłkarzom i udział w nim zakończyli na rozgrywkach grupowych. Zwycięzcą imprezy zostali piłkarze Orła Mokre Łany, którzy w finale pokonali Victorię Żyrowa i tym samym powtórzyli sukces sprzed roku, kiedy to również okazali się bezkonkurencyjni na strzeleckim parkiecie.

Rozmiereccy piłkarze udział w turnieju rozpoczęli spotkaniem z Plonem Błotnica Strzelecka. Mecz ułożył się bardzo dobrze dla naszych seniorów, którzy w trzeciej minucie objęli prowadzenie za sprawą Sebastiana Wojdaka. Kiedy minutę później na 2:0 podwyższył Patryk Kokot, zespół Jedności mógł sobie pozwolić na spokojne kontrolowanie spotkania. W ostatnich dwóch minutach do bramki rywala trafili jeszcze Michał Kopa oraz Sebastian Wojdak i spotkanie zakończyło się pewną wygrana Jedności 4:0. W drugim turniejowym meczu rywalem naszych piłkarzy był zespół Victorii Żyrowa. Spotkanie również dobrze rozpoczęli rozmiereccy piłkarze, kilka stworzonych sytuacji i wreszcie w 4 minucie objęli prowadzenie. Piłkę na własnej połowie wywalczył Sebastian Jagła i po samotnej szarży nie dał szans golkiperowi Żyrowej. Przez kolejne kilka minut wynik spotkania nie ulegał zmianie. Jednak końcówka spotkania należała do rywali, którzy w trzy minuty zaaplikowali piłkarzom Jedności trzy bramki i zgarnęli komplet punktów. W ostatnim grupowym spotkaniu piłkarze Jedności zmierzyli się w derbowym meczu z Błękitnymi Rozmierz. Nasi rywale zza miedzy przystąpili do spotkania ze sporym animuszem i mimo, że grali już tylko o „pietruszkę”(dwie porażki w poprzednich spotkaniach), nie zamierzali odpuszczać. Ich starania przyniosły oczekiwany efekt już w drugiej minucie, kiedy to niespodziewanie objęli prowadzenie. Piłkarze Jedności zmuszeni do odrabiania strat, stwarzali sobie kolejne sytuacje, jednak futbolówka nie znajdowała drogi do bramki rywala. Na półtorej minuty przed końcem, za taktyczny faul poza polem karnym, z placu gry został karnie usunięty golkiper Jedności, a Błękitni wykonywali rzut wolny. Nieudane rozegranie stałego fragmentu i Jedność wychodzi z szybką kontrą, którą skutecznie kończy bramką Sebastian Wojdak. Mimo gry w osłabieniu rozmiereccy piłkarze starali się jeszcze rozstrzygnąć spotkanie na swoją korzyść, jednak wynik do końca już się nie zmienił. Wobec takiego obrotu sprawy nasi piłkarze musieli oczekiwać na rozstrzygnięcie w ostatnim spotkaniu grupowym pomiędzy Plonem a Victorią. Niestety wynik tego spotkania nie był korzystny dla zespołu Jedności, a okoliczności straty przez Victorię decydującej bramki w końcówce spotkania wywołały sporo kontrowersji. Zachowania drużyny Żyrowej nie będziemy komentować, a na pytanie czy było ono zgodne z duchem sportu i zasadami fair-play, niech każdy kto widział ten mecz odpowie sobie sam.

Niedzielnego występu na strzeleckim parkiecie seniorzy Jedności nie mogą zaliczyć do udanych. Mimo obiecującego początku, musieli przedwcześnie pożegnać się z rozgrywkami. Jednak nie ma co za bardzo rozpamiętywać halowego niepowodzenia naszego zespołu, bowiem jak wszyscy wiedzą jest to tylko dodatek przygotowujący do dużo bardziej istotnych występów na zielonej murawie. Mamy nadzieję, że wiosną na dużym boisku będziemy mieli więcej powodów do radości z występów naszych piłkarzy.

Drużyna Jedności wystąpiła w składzie: Mateusz Wojs – Rafał Rudol, Sebastian Jagła, Rafał Kandziora, Grzegorz Sapa, Sebastian Wojdak, Patryk Kokot, Michał Kopa