Aktualności

Udany występ juniorów w halowym turnieju LKS!

• autor: dzsiara, 2015-02-01 19:47

Dwie drużyny Jedności na podium…

W rozegranym dzisiaj halowym turnieju organizowanym przez Gminny Związek LKS w Strzelcach Opolskich dobrze zaprezentowali się juniorzy Jedności. W turnieju wystąpiły dwa zespoły rozmiereckich juniorów i obydwa znalazły się na podium imprezy, zajmując drugie i trzecie miejsce. Dodatkowo nagrodę indywidualną dla najlepszego strzelca turnieju zdobył Damian Kroker. Gratulujemy!!!

W niedzielę w hali sportowej przy ulicy Kozielskiej w Strzelcach Opolskich odbył się halowy turniej piłkarski juniorów, zorganizowany przez Gminny Związek LKS w Strzelcach Opolskich. Do turnieju zgłosiło się sześć zespołów, a wśród nich dwie drużyny Jedności, które trener umownie podzielił na Jedność I i Jedność II. Rozgrywki przeprowadzono w systemie każdy z każdym, a mecze trwały po 12 minut bez zmiany stron. Po prawie czterogodzinnej rywalizacji zwycięzcą imprezy został zespół Piasta Strzelce Opolskie, a rozmiereckie drużyny zajęły drugie i trzecie miejsce.

Turniejowe zmagania rozpoczęły się od bratobójczego meczu rozmiereckich drużyn. Spotkanie bardzo zacięte w którym nie było mowy o odstawianiu nogi. W trzeciej minucie Damian Kroker wyprowadził na prowadzenie zespół Jedności I. W kolejnych minutach więcej klarownych sytuacji stworzyli piłkarze Jedności II, jednak nie potrafili pokonać wyśmienicie spisującego się w bramce Piotra Ochmanna. Sztuka ta udała się im dopiero w dziesiątej minucie, a gola zdobył Marcel Ploch. Mimo wysiłków z obydwu stron i próby przechylenia szali na swoją korzyść, spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Kolejnym rywalem Jedności I był zespół strzeleckiego Piasta. Od początku meczu więcej z gry mieli rozmiereccy piłkarze, jednak nie potrafili pokonać golkipera strzelczan. Kiedy w 5 minucie karę dwóch minut otrzymał zawodnik Piasta wydawało się, że piłkarze Jedności zdołają wreszcie sforsować strzelecką defensywę. Nic bardziej mylnego, mimo usilnych starań nie potrafili zdobyć bramki, a dodatkowo nadziali się na kontrę rywali i gola stracili. Chwilę później piłkarze Piasta zdołali podwyższyć na 2:0. Kiedy w 9 minucie Jacek Mnich zdobył bramkę kontaktową, w rozmiereckiej drużynie odżyły nadzieje na korzystny rezultat. Jednak strzeleccy piłkarze nie pozwolili na więcej graczom Jedności, a na 30 sekund przed końcową syreną przypieczętowali swoją wygraną trzecią bramką.

W trzecim turniejowym meczu rywalem Jedności I był zespół Kadłuba. Spotkanie wyśmienicie rozpoczęli rozmiereccy piłkarze i po dwóch bramkach Damiana Krokera(w 1 i 3 minucie) prowadzili 2:0. Szybkie prowadzenie nieco uśpiło poczynania piłkarzy Jedności i pozostawili więcej swobody rywalom. Piłkarze Kadłuba z powodzeniem to wykorzystali i po dwóch trafieniach doprowadzili do wyrównania. Dwie stracone bramki podziałały na rozmiereckich piłkarzy jak przysłowiowa płachta na byka, bowiem chwilę później, w odstępie zaledwie kilkudziesięciu sekund, dwa razy bramkarza Kadłuba pokonał Damian Kroker. Od tego momentu przewaga Jedności nie podlegała dyskusji, a została ona udokumentowana jeszcze dwoma bramkami, których strzelcami byli ponownie Damian Kroker i Thomas Wolany.

Czwarty mecz Jedności I to potyczka z Orłem Mokre Łany. Spotkanie w miarę wyrównane, jednak to piłkarze Jedności pierwsi zdołali pokonać golkipera rywali, a uczynił to w siódmej minucie Mateusz Gatner. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się skromną wygraną rozmiereckiego zespołu, ponownie dał o sobie znać Damian Kroker. W ostatniej minucie, w odstępie zaledwie 30 sekund dwa razy umieścił futbolówkę w bramce rywali, pieczętując wygraną swojego zespołu.

Ostatni turniejowy mecz piłkarzom Jedności I przyszło rozegrać z Plonem Błotnica Strzelecka. Spotkanie od początku do końca kontrolowane przez rozmiereckich piłkarzy, a pięć bramek strzelonych rywalom było najniższym wymiarem kary jaki mógł spotkać drużynę Plonu. Łupem bramkowym w tym spotkaniu podzieliło się trzech zawodników. Trzy bramki zdobył Damian Kroker, a po jednym trafieniu dołożyli Martin Kalisz i Thomas Wolany.

Zespół Jedności I w niedzielnym turnieju długo się rozkręcał, ale kiedy wreszcie zaskoczył był nie do zatrzymania. Po dwóch pierwszych słabszych spotkaniach, w połowie meczu z Kadłubem nastąpiło przełamanie i wysoka dyspozycja utrzymała się do końca turnieju. Drugie miejsce zespołu należy ocenić bardzo pozytywnie, jednak nie sposób oprzeć się wrażeniu, że przy nieco innym układzie gier wynik mógł być jeszcze lepszy.

O pierwszym turniejowym występie Jedności II, w którym zmierzyły się dwa rozmiereckie zespoły pisaliśmy na początku. Drugi mecz przyszło im rozegrać z Orłem Mokre Łany. Spotkanie to zakończyło się skromnym zwycięstwem rozmiereckich piłkarzy, a gola na wagę trzech punktów zdobył w piątej minucie meczu Marcel Ploch.

W trzecim niedzielnym spotkaniu rywalem Jedności II był zespół Piasta Strzelce Opolskie. Mecz toczony przy lekkiej przewadze strzeleckiego zespołu, który w czwartej minucie wyszedł na prowadzenie. Piłkarze Jedności mozolnie dążyli do wyrównania i sztuka ta udała im się w ósmej minucie, kiedy strzeleckiego bramkarza pokonał Adam Ploch. Jednak chwilę później zespół Piasta ponownie wyszedł na prowadzenie. W dziewiątej minucie ponowne wyrównanie, bo do bramki rywala trafia Filip Małek. Minutę później radość w rozmiereckiej drużynie, bowiem po mocnym uderzeniu Filipa Małka, piłka odbija się od obrońcy i wpada do bramki. Niestety przewagi nie udało się utrzymać do końcowego gwizdka. Na 40 sekund przed końcem piłkarzom Piasta udało się sforsować defensywę Jedności i spotkanie zakończyło się remisem.

Kolejny mecz Jedności II to potyczka z Plonem Błotnica Strzelecka. W szóstej minucie rozmierecki zespół wychodzi na prowadzenie, po tym jak rzut karny, podyktowany za faul na Marcelu Plochu, wykorzystuje jego brat Adam. Niestety na minutę przed końcem zespól Plonu doprowadza do remisu i spotkanie kończy się wynikiem 1:1.

Ostatni mecz Jedności II to spotkanie z ekipą Kadłuba. Spotkanie wyśmienicie rozpoczynają rozmiereccy piłkarze i po solowej akcji Jarosława Jedndryki, już w pierwszej minucie obejmują prowadzenie. Radość piłkarzy Jedności nie trwała długo i po dwóch błędach w defensywie, to zespół Kadłuba prowadził w trzeciej minucie 2:1. Rozmiereccy piłkarze zabrali się do odrabiania strat i w ósmej minucie do remisu doprowadził Filip Małek. Dwie minuty później Adam Ploch wyprowadza swój zespół na prowadzenie. Jednak po raz kolejny końcówka spotkania należy do rywali, którzy na 15 sekund przed końcem doprowadzają do wyrównania.

Zespół Jedności II nie przegrał w niedzielnym turnieju żadnego spotkania, jednak z drugiej strony wygrał tylko jedno i zdobywając siedem punktów uplasował się na najniższym stopniu podium. Czego zabrakło do lepszego wyniku? Przede wszystkim koncentracji w końcówkach, w których to aż w trzech meczach zespół tracił bramki decydujące o końcowym rezultacie. Jednak również występ tego zespołu należy ocenić na plus, bo przecież miejsce na podium ujmy nie przynosi.

Dobrą niedzielę w wykonaniu rozmiereckich zespołów, dodatkowo indywidualnym sukcesem ukoronował Damian Kroker. Damian nie miał sobie równych w klasyfikacji strzeleckiej i z dorobkiem aż 11 bramek zdobył tytuł króla strzelców turnieju. Gratulujemy!!!

Drużyny Jedności wystąpiły w składzie:

Jedność I: Piotr Ochmann – Martin Kalisz, Mateusz Gatner, Martin Długosz, Jacek Mnich, Damian Kroker, Thomas Wolany

Jedność II: Tomasz Mróz – Jarosław Jendryka, Marcel Ploch, Dawid Mnich, Adam Ploch, Denis Błyszcz, Filip Małek, Marian Ploch