ogółem: 4 018 398

Młodzicy tuż za podium w halowym turnieju!

• autor: dzsiara, 2015-02-23 11:07

Czwarte miejsce młodzików w X Piast Cup…

W rozegranym wczoraj halowym turnieju Piast Cup młodzicy Jedności zajęli czwarte miejsce. Miejsce tuż za podium trzeba przyjąć z zadowoleniem zważywszy na dosyć silną obsadę tej imprezy.

W niedzielne popołudnie w hali sportowej przy ulicy Kozielskiej w Strzelcach Opolskich odbył się halowy turniej Piast Cup dla rocznika 2002 i młodszych. Na turniej ten zostali zaproszeni również młodzicy Jedności. W imprezie wzięło udział sześć zespołów, które rozgrywały spotkania w systemie każdy z każdym po 15 minut jeden mecz. Rozmiereccy piłkarze zajęli ostatecznie miejsce tuż za podium, a zwycięzcą turnieju został niepokonany zespół Zielonych Spórok.

Udział w turnieju młodzicy Jedności rozpoczęli od spotkania z drugą drużyną Orła Źlinice. Spotkanie prowadzone pod dyktando rozmiereckiej drużyny, która swoją przewagę zdołała udokumentować jedną bramką, zdobytą przez Aleksandra Żądło i sięgnęła po komplet punktów.
Drugi turniejowy mecz to potyczka z Odrą Opole. Mecz w miarę wyrównany, jednak to młodzicy Jedności stworzyli sobie więcej sytuacji do zdobycia bramki. Niestety w decydującym momencie zabrakło skuteczności i odrobiny sportowego szczęścia. Spotkanie zakończyło się rezultatem bezbramkowym.
W kolejnym spotkaniu rozmiereccy piłkarze spotkali się z gospodarzami imprezy, drużyną Piasta Strzelce Opolskie. W spotkaniu tym większą inicjatywę mieli młodzicy Piasta, jednak defensywa Jedności grała bardzo czujnie, a kilkoma doskonałymi interwencjami popisał się Michał Urbańczyk. Z bezbramkowego remisu w tym spotkaniu bardziej zadowoleni powinni być piłkarze Jedności.
Kolejnym rywalem Jedności był pierwszy zespół Orła Źlinice. Spotkanie w miarę wyrównane, z lekkim wskazaniem na piłkarzy Orła. To właśni oni w siódmej minucie objęli prowadzenie. Odpowiedź Jedności przyszła trzy minuty później, kiedy to Patryk Kałka trącił futbolówkę bitą z autu przez Mateusza Błyszcza. Niestety na 40 sekund przed końcem rywale ponownie objęli prowadzenie. Wtedy to trener Jedności postawił wszystko na jedną kartę, desygnując do gry skład na wskroś ofensywny. Rozmiereckim piłkarzom nie udało się doprowadzić do wyrównania, a rywale w ostatniej sekundzie meczu ustalili wynik na 1:3.
W ostatnim turniejowym spotkaniu rozmiereccy młodzicy zmierzyli się z zespołem Zielonych Spórok. Przewaga rywali w tym spotkaniu nie podlegała dyskusji, jednak przez długi czas na parkiecie utrzymywał się rezultat bezbramkowy. Dopiero w 9 minucie piłkarzom Zielonych udało się rozmontować rozmierecką defensywę po raz pierwszy. Młodzicy Jedności próbowali odrabiać straty, jednak to rywale w ostatniej minucie jeszcze dwa razy umieścili futbolówkę w rozmiereckiej bramce.

Czwarte miejsce naszych młodzików w tym turnieju należy przyjąć z zadowoleniem, bowiem obsada tej imprezy była naprawdę solidna. Wiadomo, że zawsze mogło być lepiej, jednak należy przede wszystkim cieszyć się, że nasi młodzi piłkarze mieli szansę rywalizacji z wymagającymi przeciwnikami. Dlatego jeszcze raz chcieliśmy serdecznie podziękować działaczom Piasta Strzelce Opolskie za zaproszenie naszej drużyny na turniej.

Drużyna Jedności wystąpiła w składzie: Michał Urbańczyk – Mateusz Błyszcz, Franciszek Glik, Patryk Kałka, Aleksander Żądło, Jakub Kałka, Maciej Włodarczyk, Dawid Glinka, Grzegorz Piontek, Jakub Wypchoł