Juniorzy przegrywają w pierwszym sparingu!

• autor: dzsiara, 2015-03-01 21:29

LKS Jedność Rozmierka 2:4(1:3) SKS Piast Strzelce Opolskie(juniorzy młodsi)

W niedzielne przedpołudnie pierwszy mecz kontrolny przed zbliżającą się rundą rewanżową rozegrali juniorzy Jedności. Formę rozmiereckich juniorów sprawdził świeżo upieczony przedstawiciel Opolskiej Ligi Juniorów Młodszych, zespół Piasta Strzelce Opolskie. Spotkanie nasi młodzieżowcy rozpoczęli nie najlepiej, bowiem już w szóstej minucie popełnili szkolny błąd przy wznowieniu gry, który kosztował ich utratę bramki. Kolejne minuty to dużo walki w środku pola, w której optycznie lepiej prezentowali się przyjezdni. W 28 minucie na uderzenie z dystansu zdecydował się Adam Ploch, golkiper Piasta interweniował niezbyt pewnie i futbolówka znalazła drogę do siatki. Ostatnie dziesięć minut pierwszej połowy(grano 2x40 minut) należało do strzeleckiej drużyny. W 34 minucie błąd w defensywie Jedności bezlitośnie wykorzystali piłkarze Piasta i objęli prowadzenie. W ostatniej minucie pierwszej odsłony golkiper Jedności dał się zaskoczyć lobem z ostrego kąta i na przerwę zespoły schodziły przy prowadzeniu gości 1:3. Po zmianie stron gra była w miarę wyrównana, a w końcówce lekką inicjatywę przejęli miejscowi. Efektem tego była bramka kontaktowa po stałym fragmencie gry. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, głową na bramkę uderzał Mateusz Gatner, a Marian Ploch z bliskiej odległości dopełnił formalności. Niestety w doliczonym czasie gry piłkarzom Piasta udało się rozmontować rozmierecką defensywę po raz czwarty i ustalić wynik spotkania na 2:4.

W pierwszym sparingu nasi juniorzy nie zaprezentowali się najlepiej. Dużo było niedokładności i prostych błędów. Spotkanie pokazało, że przed nimi jeszcze sporo pracy na treningach, aby wrócić do formy prezentowanej w rundzie jesiennej.

0:1 Piast 6’
                                                             1:1 Adam Ploch 28’
                                                             1:2 Piast 34’
                                                             1:3 Piast 40’