Aktualności

Sparingowa wygrana juniorów!

• autor: dzsiara, 2015-03-08 16:46

LKS Jedność Rozmierka 6:3(3:3) LKS Źródło Krośnica

W rozegranym dzisiaj meczu kontrolnym juniorzy Jedności pokonali na własnym stadionie zespół Źródła Krośnica 6:3. Dla rozmiereckiej drużyny bramki zdobyli: 2x Mateusz Gatner, Marcel Ploch, Martin Długosz, Adam Ploch, Dawid Mnich.

W niedzielne przedpołudnie drugie spotkanie kontrolne rozegrali juniorzy Jedności. Sparingpartnerem naszych młodych piłkarzy był zespół juniorów Źródła Krośnica, który po rundzie jesiennej znajduje się w górnej połówce drugoligowej tabeli. Spotkanie rozpoczęło się od wpadki gospodarzy, którzy zaspali przy rzucie rożnym, a ich bierna postawa przy tym stałym fragmencie została skarcona utratą bramki. Kolejne minuty to już jednak przewaga piłkarzy Jedności, na której efekty nie trzeba było długo czekać. W 8 minucie pięknym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Marcel Ploch i doprowadził do wyrównania. Dziesięć minut później rozmierecki zespół na prowadzenie wyprowadził Mateusz Gatner, który co prawda na raty, ale wykorzystał rzut karny. Chwilę później składną akcję gospodarzy celnym strzałem zakończył Martin Długosz i było 3:1. Niestety o ostatnich dziesięciu minutach pierwszej odsłony młodzi piłkarze Jedności powinni jak najszybciej zapomnieć. Dwa proste błędy w defensywie kosztowały rozmierecki zespół stratę dwóch bramek i na przerwę obydwa zespoły schodziły przy remisie 3:3. Drugą połowę od mocnego uderzenia rozpoczęła Jedność. W 47 minucie akcję gospodarzy, popisową piętką z bliskiej odległości, zakończył Mateusz Gatner. Przewaga miejscowych w tej części gry nie podlegała dyskusji i raz po raz gościli oni pod bramką Źródła. W 66 minucie w polu karnym rywali faulowany był Adam Ploch i sam poszkodowany pewnym uderzeniem z jedenastu metrów wymierzył sprawiedliwość. Wynik spotkania w 76 minucie ustalił Dawid Mnich, wykorzystując zamieszanie pod bramką rywali.