ogółem: 4 014 018

Gładka wygrana w pucharze!!!

• autor: dzsiara, 2015-03-22 19:36

LKS Plon Błotnica Strzelecka 0:6(0:3) LKS Jedność Rozmierka

W rozegranym dzisiaj meczu 1/2 Pucharu Polski na szczeblu terytorialnym seniorzy Jedności gładko pokonali w Błotnicy Strzeleckiej tamtejszy Plon 0:6. Na listę strzelców trzykrotnie wpisał się Patryk Kokot, a po jednym trafieniu dołożyli: Tomasz Skrzypczyk, Sebastian Wojdak i Dominik Goczoł.

W niedzielne popołudnie kolejne spotkanie pucharowe rozegrali seniorzy Jedności. W ramach 1/2 Pucharu Polski na szczeblu terytorialnym wybrali się na mecz do Błotnicy Strzeleckiej. Tym razem obyło się bez niespodzianki i rozmiereccy piłkarze gładko pokonali miejscowy Plon.

Od pierwszych minut zdecydowaną inicjatywę przejęli goście, którzy raz po raz zagrażali bramce Plonu. Miejscowi skutecznie odpierali ataki Jedności tylko do trzynastej minuty. Wtedy to akcję lewą stroną przeprowadzili przyjezdni, Michał Hałek zagrał do środka, na 16 metr, do Tomasza Skrzypczyka, a ten mocnym uderzeniem pod poprzeczkę nie dał szans golkiperowi Plonu. Siedem minut później goście podwyższyli prowadzenie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Patryk Kokot, umieszczając futbolówkę w siatce po kilku strzałach swoich kolegów zablokowanych przez defensorów Plonu. W 27 minucie kolejna skuteczna akcja przyjezdnych. Wznowienie gry z autu na prawej stronie, piłkę przyjmuje Sebastian Wojdak i doskonałym podaniem uruchamia Patryka Kokot, który wyprowadza w pole obrońcę Błotnicy i technicznym uderzeniem podwyższa na 0:3. Mimo jeszcze kilku okazji ze strony Jedności wynik do przerwy nie uległ już zmianie. Miejscowi najlepsza okazję na zmniejszenie rozmiarów porażki mieli w końcówce, kiedy to napastnik Plonu w dogodnej sytuacji przelobował bramkarza Jedności wraz z bramkę.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie i piłkarze Jedności raz po raz gościli pod bramką Plonu, niestety szwankowało wykończenie. Na kolejną bramkę kibice musieli czekać aż do 69 minuty, wtedy to doskonałą dwójkową akcję przeprowadzili Patryk Kokot z Sebastianem Wojdakiem, zakończoną celnym strzałem tego drugiego. W 80 minucie na uderzenie z dystansu zdecydował się Patryk Kokot, golkiper Plonu nie popisał się skuteczną interwencją i futbolówka znalazła drogę do siatki, a Patryk tym samym zapisał na swoim koncie hattricka. Wynik spotkania, na pięć minut przed końcem, ustalił Dominik Goczoł, po którego uderzeniu piłka odbiła się jeszcze od obrońcy i wylądowała w bramce.

0:1 Tomasz Skrzypczyk 13’
                                 0:2 Patryk Kokot 20’
                                 0:3 Patryk Kokot 27’
                                 0:4 Sebastian Wojdak 69’’
                                 0:5 Patryk Kokot 80’’
                                 0:6 Dominik Goczoł 85’

Drużyna Jedności wystąpiła w składzie: Mateusz Wojs – Rafał Rudol(46’ Dominik Goczoł), Grzegorz Sapa(70’ Martin Kalisz), Bartosz Berlak, Rafał Kandziora, Mateusz Gatner, Michał Hałek(46’ Martin Długosz), Tomasz Skrzypczyk, Sebastian Wojdak, Jacek Mnich, Patryk Kokot

Wygrywając spotkanie z Plonem piłkarze Jedności awansowali do kolejnej rundy pucharowych rozgrywek. Na kolejnym etapie, którym będzie finał powiatowy terytorialnego Pucharu Polski, rozmiereccy piłkarze spotkają się z drużyną Orła Mokre Łany. Spotkanie zaplanowano na Wielką Sobotę – 04.04.2015 na godzinę 13:00 na boisku rywala.