ogółem: 4 018 193

Pewne zwycięstwo seniorów na inaugurację wiosny!

• autor: dzsiara, 2015-03-28 20:53

LKS Jedność Rozmierka 3:1(2:0) LZS Gazownik Wawelno

W rozegranym dzisiaj meczu XIV kolejki klasy A, inaugurującym zmagania rundy wiosennej, seniorzy Jedności pewnie pokonali na własnym stadionie Gazownika Wawelno 3:1. Dla Jedności wszystkie trzy bramki zdobył Paweł Jasiński kompletując hattricka.

W minioną sobotę, spotkaniem XIV kolejki z Gazownikiem Wawelno, seniorzy Jedności zainaugurowali rundę wiosenną w klasie A. Mimo kłopotów kadrowych i sporych obaw przed tym spotkaniem, inauguracja wypadła bardzo pomyślnie, a trzy bramki zdobyte przez Pawła Jasińskiego to było minimum jakie tego dnia piłkarze Jedności mogli zaaplikować rywalom.

Od pierwszych minut inicjatywę na murawie rozmiereckiego stadionu przejęli miejscowi. To oni dłużej utrzymywali się przy piłce i stwarzali zagrożenie pod bramką rywali. Mimo, że bramka dla gospodarzy wisiała w powietrzu od początku spotkania, padał dopiero w 23 minucie. Wtedy to z lewej strony, spod linii końcowej, pod bramkę zagrał Patryk Kokot, a Paweł Jasiński z bliskiej odległości nie dał szans golkiperowi Wawelna. Przyjezdni próbowali rozmontować defensywę Jedności długimi podaniami, jednak rozmiereccy obrońcy nie dali się zaskoczyć. Gospodarze po zdobyciu bramki grali w dalszym ciągu swoje. Spokojnie rozgrywali piłkę i raz po raz gościli pod bramką Gazownika, starając się powiększyć prowadzenie. Od 36 minuty zadanie mieli ułatwione, bowiem jeden z zawodników Wawelna został ukarany czerwoną kartką za uderzenie bez piłki Sebastiana Wojdaka. W ostatniej minucie pierwszej odsłony miejscowi zadali kolejny cios. Patryk Kokot posłał piłkę za obrońców, do wychodzącego na pozycję Pawła Jasińskiego, ten przerzucił futbolówkę nad wychodzącym bramkarzem, a następnie, mimo asysty obrońcy, głową skierował do pustej bramki. Chwilę później gwizdek arbitra zabrzmiał w tej części po raz ostatni.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. W dalszym ciągu stroną przeważającą byli gospodarze, jednak brakowało skuteczności po bramką rywala. Na przełamanie w tej odsłonie piłkarze Jedności potrzebowali 25 minut. Wtedy to do akcji ofensywnej włączył się grający na stoperze trener Rozmierki Grzegorz Sapa, dobrym podaniem obsłużył Pawła Jasińskiego, który stając oko w oko z golkiperem Gazownika nie pozostawił mu żadnych złudzeń i skompletował hattricka. Na trzy minuty przed końcem spotkania kolejny z zawodników gości musiał udać się przedwcześnie do szatni po tym jak bezpardonowo faulował Michała Hałka. Pewne prowadzenie i przewaga dwóch zawodników spowodowało lekkie rozluźnienie w szykach Jedności i goście w końcówce parę razy przedarli się pod rozmierecką bramkę. W 90 minucie po faulu jednego z piłkarzy Jedności w polu karnym sędzia wskazał na „wapno”. Tomasz Michałków wyczuł intencje strzelca i obronił rzut karny, jednak wobec dobitki był już bezradny. W doliczonym czasie goście próbowali pójść za ciosem, jednak defensywa Jedności nie dała się już zaskoczyć i spotkanie zakończyło się pewną wygraną gospodarzy 3:1.

Protokół meczowy:

1:0 Paweł Jasiński 23’
                                   2:0 Paweł Jasiński 45’
                                   3:0 Paweł Jasiński 70’

3:1 Maciej Świętek 90’(karny)

Jedność Rozmierka: Mateusz Wojs(78’ Tomasz Michałków) – Rafał Rudol, Grzegorz Sapa, Bartosz Berlak, Rafał Kandziora, Dominik Goczoł, Tomasz Skrzypczyk, Patryk Kokot, Sebastian Wojdak, Michał Hałek, Paweł Jasiński

Pozostał w rezerwie: Bartłomiej Wojdak

Gazownik Wawelno: Adrian Nowotny – Adrian Mruczek, Damian Mruczek(46’ Bartłomiej Ciach), Marek Waldera, Wojciech Gnacy, Tomasz Budnik, Marcin Kędzia, Piotr Werner, Maciej Świętek, Marcin Budnik, Marcin Posor(75’ Łukasz Godlewski)

Żółte kartki: Patryk Kokot oraz Damian Mruczek, Wojciech Gnacy

Czerwone kartki: Marcin Kędzia 36’, Łukasz Godlewski 87’

Sędziowali: Główny – Kamil Zator; Asystenci – Bartłomiej Zator i Tomasz Sławenta(KS OZPN)