ogółem: 4 017 815

Liczy się to co wpadnie do siatki!

• autor: dzsiara, 2015-04-11 17:29

SSKS Stal Zawadzkie 2:0(1:0) LKS Jedność Rozmierka

W rozegranym dzisiaj meczu XI kolejki młodzicy Jedności przegrali w Zawadzkiem z tamtejszą Stalą 2:0.

W sobotnie popołudnie młodzicy Jedności wybrali się do Zawadzkiego na spotkanie XI kolejki z tamtejszą Stalą. Rozmiereccy adepci piłkarstwa rozegrali dobre zawody z wyżej notowanym rywalem i tylko fatalna skuteczność pod bramką rywala sprawiła, że wrócili do Rozmierki bez zdobyczy punktowej.

Spotkanie rozpoczęło się od lekkiej przewagi gospodarzy, którzy szybciej odnaleźli właściwy rytm na miejscowym „lotnisku”. Po upływie kilku minut gra się wyrównała i piłkarze Jedności częściej zaczęli gościć pod bramką rywala. Kilka stworzonych sytuacji, jednak w decydującym momencie zabrakło wykończenia. Wynik spotkania otworzyli w 19 minucie miejscowi. Precyzyjne uderzenie z rzutu wolnego i zasłonięty bramkarz Jedności musiał wyciągnąć futbolówkę z siatki. Ostatnie dziesięć minut to w miarę wyrównana gra i kilka sytuacji z obydwu stron, jednak wynik spotkania nie uległ zmianie.

Drugą odsłonę od śmiałych ataków rozpoczęli przyjezdni. Kilka razy byli dosłownie o centymetry od pokonania golkipera Stali, jednak szczęście tego dnia sprzyjało miejscowym. Kiedy wydawało się, że bramka dla Jedności wisi w powietrzu i rozmiereccy piłkarze są w stanie wywieźć punkty z trudnego terenu, gospodarze podwyższyli prowadzenie. Uderzenie z dystansu i futbolówka znajduje drogę do rozmiereckiej bramki, a golkiper Jedności będzie chciał jak najszybciej zapomnieć o swojej interwencji. W końcówce przyjezdni postawili wszystko na jedną kartę, jednak wynik spotkania nie uległ już zmianie.

Mimo porażki warto w tym meczu dostrzec pozytywy. Trzeba pochwalić chłopków za dobrą grę i umiejętność stwarzania sobie sytuacji. Brakowało odrobiny piłkarskiego spokoju i jak się to mówi w żargonie futbolowym „chłodnej głowy” pod bramką rywala. Porażkę trzeba przyjąć na klatę, a rywalom pogratulować wygranej, bo tak to już w piłce bywa, że najważniejsze to co wpada do siatki.