ogółem: 4 014 276

Seniorzy pokonują lidera!!!

• autor: dzsiara, 2015-04-12 21:21

OKS Odra II Groszmal Opole 0:1(0:1) LKS Jedność Rozmierka

W rozegranym dzisiaj meczu XV kolejki, będącym meczem na szczycie w V grupie klasy A, seniorzy pokonali na wyjeździe liderujący tabeli zespół rezerw opolskiej Odry 0:1. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Sebastian Jagła.

W niedzielne popołudnie seniorzy Jedności wybrali się do Opola-Groszowic na spotkanie XV kolejki z Odrą II Groszmalem. Mecz na szczycie V grupy klasy A zgromadził sporą widownię, a kibice przybyli na stadion przy Brzegowej zobaczyli dobre spotkanie. Minimalna wygrana w tym spotkaniu pozwoliła piłkarzom Jedności na zmniejszenie dystansu do lidera i sprawiła, że sezon dla rozmiereckich piłkarzy jeszcze się nie zakończył.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy od pierwszych minut przejęli inicjatywę i chcieli jak najszybciej ustawić mecz. Uważna gra defensywna przyjezdnych sprawiła, że jedynym efektem naporu gospodarzy w pierwszych dziesięciu minutach był minimalnie niecelny strzał zza pola karnego. Po kwadransie piłkarze Jedności złapali oddech i spotkanie nieco się wyrównało. Przyjezdni jednak skupiali się przede wszystkim na zabezpieczeniu tyłów, a swoich szans szukali w kontrach i stałych fragmentach gry. Właśnie po jednym z nich, w 25 minucie, dopięli swego i objęli prowadzenie. Z rzutu rożnego dośrodkował Grzegorz Sapa, a w polu karnym najprzytomniej zachował się Sebastian Jagła, który mocnym uderzeniem pod poprzeczkę nie dał szans opolskiemu bramkarzowi. Radość w szeregach Jedności ogromna, zarówno na boisku jak i na ławce. Chwilę później goście mogli podwyższyć prowadzenie, po kolejnym rzucie rożnym, jednak tym razem golkiper Odry zdołał obronić uderzenie głową Krzysztofa Domereckiego. Upłynęło kilka minut, a piłkarze Jedności ponownie wyprowadzili groźną kontrę, zakończoną uderzeniem Krzysztofa Domereckiego, które w ostatnim momencie zablokował obrońca miejscowych. Kilka minut przed końcem pierwszej odsłony gospodarze zdobyli bramkę po rzucie rożnym, jednak jeszcze zanim futbolówka zatrzepotała w siatce Jedności, sędzia odgwizdał przewinienie zawodnika Odry. Jednobramkowe prowadzenie Jedności utrzymało się do przerwy.

W pierwszym kwadransie drugiej połowy piłkarze Jedności mieli kilka doskonałych okazji aby podwyższyć prowadzenie, jednak szczęście nie dopisało. Później zdecydowaną przewagę na murawie osiągnęli gospodarze, jednak rozmiereccy piłkarze umiejętnie się bronili. Strzały piłkarzy Odry albo były niecelne, albo lądowały w „koszyczku” czujnie broniącego Mateusza Wojsa. Czym bliżej końca tym na murawie bardziej nerwowo. Gospodarze atakowali ze zdwojoną siłą, jednak odbijali się od rozmiereckiego muru. Frustracji tym spowodowanej jeden z opolskich zawodników dał upust w 88 minucie, kiedy to gwałtownie faulował bez piłki naszego zawodnika i został przez sędziego odesłany do szatni. Wreszcie 90 minuta i arbiter pokazuje, że pogramy jeszcze cztery minuty dłużej. Gospodarze szukają jeszcze swojej szansy, a przyjezdni myślą już tylko aby oddalić grę od swojej bramki. W 94 minucie pomocy potrzebuje jeden z naszych zawodników i doliczony czas się przedłuża. Jeszcze jedna zmiana w rozmiereckich szeregach i wreszcie 97 minuta i ostatni gwizdek arbitra. I koniec! Ogromna radość i oczywiście ulga. Udało się dowieźć korzystny wynik do końca.

Seniorzy rozegrali bardzo dobre spotkanie i za to należą im się wielkie brawa i podziękowania. Słowa uznania dla trenera za mistrzowskie rozegranie tego spotkania pod względem taktycznym, a dla piłkarzy za wzorowe wypełnienie przedmeczowych założeń. Było ciężko, ale daliście radę i za to jeszcze raz Wam dziękujemy.

Protokół meczowy:

0:1 Sebastian Jagła 25’

Odra II Groszmal Opole: Piotr Gasz – Maciej Radyjowski, Tomasz Swendrowski, Łukasz Swendrowski, Jan Fiec, Damian Kiełbasa, Grzegorz Filecki(77’ Adrian Chyra), Maciej Wilczyński(85’ Piotr Lasenga), Adrian Droszczak, Marcin Pietruszka(65’ Damian Lorenc), Dawid Wolny

Jedność Rozmierka: Mateusz Wojs – Kamil Piontek(90’+3 Bartosz Berlak), Wojciech Wachtl, Sebastian Jagła, Rafał Kandziora, Grzegorz Sapa(90’+6 Bartłomiej Wojdak), Dominik Goczoł(46’ Rafał Rudol), Michał Hałek(90’ Damian Kroker), Sebastian Wojdak, Krzysztof Domerecki, Paweł Jasiński

Pozostał w rezerwie: Tomasz Michałków

Żółte kartki: Tomasz Swendrowski, Łukasz Swendrowski, Adrian Droszczak oraz Sebastian Wojdak

Czerwona kartka: Jan Fiec 88’

Sędziowali: Główny – Marek Kantor; Asystenci – Przemysław Dudek i Łukasz Chowaniec(KS OZPN)