ogółem: 4 019 630

Każda seria kiedyś się kończy!

• autor: dzsiara, 2015-04-19 15:01

LKS Sokół Bierdzany 3:2(1:1) LKS Jedność Rozmierka

W rozegranym dzisiaj meczu XV kolejki juniorzy Jedności ulegli w Bierdzanach tamtejszemu Sokołowi 3:2. Dla rozmiereckiej drużyny dwie bramki zdobył Damian Kroker.

Na spotkanie XV kolejki juniorzy Jedności wybrali się do Bierdzan. W spotkaniu z tamtejszym Sokołem rozmiereccy piłkarze musieli uznać wyższość rywala i po raz pierwszy w obecnym sezonie przełknąć gorycz porażki.

Mecz rozpoczął się od przewagi gości, którzy od pierwszych minut przejęli inicjatywę na murawie. W 13 minucie przewaga ta została udokumentowana bramką zdobytą przez Damiana Krokera. Wrzut z autu na prawej stronie, piłkę głową przedłuża Adam Ploch i ta ląduje pod nogami Damiana Krokera, który zwodzi obrońcę i nie daje szans bramkarzowi Sokoła. Piłkarze Jedności nie zdążyli się nacieszyć prowadzeniem zbyt długo, bowiem już trzy minuty później stracili bramkę. Niepotrzebny faul przed polem karnym, rzut wolny dla gospodarzy, uderzenie ociera się o mur i myli bramkarza, jednak zaskoczony Piotr Ochmann zdołał odbić piłkę do boku, niestety nikt z obrońców nie poszedł na asekurację i do piłki doskakuje napastnik Sokoła, który doprowadza do wyrównania. Szybkie odrobienie strat podbudowało miejscowych i przewaga piłkarzy Jedności nie była już tak ewidentna jak w pierwszym kwadransie. W dalszym ciągu jednak groźniejsze akcje przeprowadzali przyjezdni, niestety jak zwykle szwankowała skuteczność. Wynik remisowy utrzymał się do końca pierwszej odsłony.

Drugą połowę od mocnego uderzenia rozpoczynają gospodarze, którzy bezlitośnie wykorzystują błąd w rozmiereckiej defensywie i obejmują prowadzenie. Piłkarze Jedności zmuszeni do odrabiania strat próbują rozmontować blok obronny Sokoła, jednak idzie im to jak po grudzie. Wreszcie w 63 minucie dopinają swego. Adam Ploch uruchamia dobrym podaniem Damiana Krokera, ten wpadł w pole karne, wymanewrował obrońcę i z prawie zerowego kąta pokonuje golkipera miejscowych. W piłkarzach Jedności zatliła nadzieja, że uda się jeszcze wywieźć z Bierdzan komplet punktów. Niestety nadzieję tę zgasił, w 78 minucie, kolejny prosty błąd w obronie, który gospodarze zamienili na, jak się później okazało, zwycięskiego gola. Na odrabianie strat zostało nieco ponad dziesięć minut, jednak mimo usilnych starań rozmiereckich piłkarzy wynik nie uległ już zmianie.

Pierwsza porażka rozmiereckich juniorów w obecnym sezonie stała się faktem. Każda seria kiedyś się kończy, jednak najważniejsze, aby teraz nie wpaść w dołek, tylko umieć się pozbierać i od następnego spotkania rozpocząć kolejną udaną serię. Zadanie na pewno nie będzie łatwe, bo zasada „bij lidera” jest zawsze na czasie. My jednak wierzymy, że zespół wyciągnie wnioski z tej surowej wyjazdowej lekcji i w tym sezonie da nam jeszcze sporo powodów do radości.

0:1 Damian Kroker 13’