ogółem: 4 012 996

Wyjazdowe zwycięstwo młodzików!!!

• autor: dzsiara, 2015-04-27 21:11

LZS GKS Izbicko-Otmice 0:3(0:1) LKS Jedność Rozmierka

W rozegranym dzisiaj meczu XIII kolejki młodzicy Jedności pokonali na wyjeździe zespół Izbicka-Otmic 0:3. Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Patryk Kałka, a jedno trafienie dołożył Mateusz Błyszcz.

Na mecz XIII kolejki młodzicy Jedności udali się do Izbicka. Mimo przedmeczowych obaw związanych z nieobecnością kilku zawodników bloku defensywnego, nasi młodzi piłkarze rozegrali bardzo dobre spotkanie, a roszady w ustawieniu zawodników wprowadzone przez trenera okazały się strzałem w dziesiątkę. Ostatecznie mecz zakończył się pewnym zwycięstwem rozmiereckich piłkarzy, które ani przez chwilę nie było zagrożone.

Spotkanie rozpoczęło się wyśmienicie dla piłkarzy Jedności, bowiem już w szóstej minucie wyszli oni na prowadzenie. Po zagraniu obrońcy gospodarzy ręką w polu karnym, „jedenastkę” pewnie na gola zamienił kapitan Jedności Mateusz Błyszcz. Szybkie prowadzenie uskrzydliło poczynania rozmiereckich młodzików, zarówno w ofensywie, jak i w grze obronnej. W tej odsłonie nasi piłkarze jeszcze kilka razy poważnie zagrozili bramce rywali, niestety bez efektu bramkowego. Największym pechowcem w tym meczu był Maciej Włodarczyk, który kilka razy ostrzeliwał słupki i poprzeczkę bramki gospodarzy. Miejscowi próbowali odrabiać straty, jednak uważna defensywa Jedności nie pozwalała im na zbyt wiele. Najbliżej celu byli w 16 minucie, kiedy to trafili w poprzeczkę rozmiereckiej bramki.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił, a już trzy minuty po wznowieniu przyjezdni podwyższyli prowadzenie. Mateusz Błyszcz posłał dalekie dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne gospodarzy, tam piłkę głową przedłużył Jakub Kałka, a dzieła dopełnił Patryk Kałka, kierując futbolówkę do bramki rywali z bliskiej odległości. Dwubramkowe prowadzenie pozwoliło naszym piłkarzom na spokojne kontrolowanie boiskowych wydarzeń i od czasu do czasu stwarzanie zagrożenia pod bramką miejscowych. Na siedem minut przed końcem przyjezdni ustalili wynik spotkania. Dwójkową akcję przeprowadzili bracia Jakub i Patryk Kałka. Starszy Patryk przejął piłkę w środku pola, uruchomił na lewej stronie Jakuba, ten pociągnął na wysokość pola karnego i zagrał pod bramkę, gdzie na piłkę czekał już Patryk, który nie dał szans bramkarzowi.

Nasi młodzi piłkarze zagrali bardzo dobre spotkanie z wyżej notowanym rywalem. I choć zwycięstwo mogło być okazalsze, należą im się gratulacje i pochwały. Uważna gra w obronie i dobra organizacja gry ofensywnej sprawiły, że nasi piłkarze zdecydowanie górowali nad rywalami. Brawo chłopaki oby tak dalej w kolejnych meczach.

0:1 Mateusz Błyszcz 6’(karny)
                                0:2 Patryk Kałka 33’
                                0:3 Patryk Kałka 53’

Drużyna Jedności wystąpiła w składzie: Michał Urbańczyk – Mateusz Błyszcz, Aleksander Żądło, Franciszek Glik, Dawid Glinka, Maciej Włodarczyk, Patryk Kałka, Mateusz Gregarek, Jakub Kałka, Jakub Wypchoł, Mateusz Kalka, Bartłomiej Kupka, Bartłomiej Jendryka, Tomasz Piontek