Zapowiedź

• autor: dzsiara, 2015-04-30 22:04

Pierwsza piłkarska majówka…

W pierwszy weekend maja kibice Jedności nie będą się nudzić. W akcji zobaczymy trzy zespoły naszego klubu, a młodzicy i seniorzy wystąpią na stadionie przy ulicy Szkolnej. Zapraszamy do kibicowania naszym piłkarzom.

Młodzicy Jedności tym razem wyjątkowo rozegrają swoje spotkanie w niedzielne przedpołudnie. Będzie to spotkanie derbowe z sąsiadami zza miedzy – Błękitnymi Rozmierz. Goście to nasz sąsiad w ligowej tabeli i do naszego zespołu tracą zaledwie dwa punkty. Nasi najbliżsi rywale wiosną prezentują się wyśmienicie. Po inauguracyjnej porażce ze Stalą Zawadzkie, w kolejnych spotkaniach zanotowali trzy wygrane, pokonując kolejno: Krośnicę, Izbicko-Otmice i Zimną Wódkę. Niedzielne spotkanie będzie dla piłkarzy Jedności okazją do rewanżu za jesienną porażkę w Rozmierzy 4:3. Pierwszy gwizdek pana Bartłomieja Butlera powinien wybrzmieć w Rozmierce punktualnie o godzinie 11:00.

Przed juniorami Jedności spotkanie wyjazdowe. W sobotnie popołudnie wybiorą się oni do Kup na spotkanie XVII kolejki z tamtejszym LZS-em. Gospodarze z dorobkiem 12 punktów zajmują dziesiąta pozycję w ligowej stawce, jednak warto zauważyć, że aż 8 punktów zdobyli wiosną. Po słabej rundzie jesiennej, wiosną spisują się lepiej niż dobrze. Obok wygranych z Sokołem Bierdzany i Piotrówką, zanotowali remisy z TOR-em Dobrzeń i Startem Dobrodzień. Jesienią w Rozmierce pewnie wygrała Jedność 6:1, jednak tym razem tak łatwo nie pójdzie na pewno i trzeba się mieć na baczności. Sobotnie zawody w Kup poprowadzi pan Wojciech Korzekwa.

W niedzielne popołudnie na stadion do Rozmierki zawita zespół Rodła Opole, aby z seniorami Jedności rozegrać spotkanie XVIII kolejki w klasie A. Goście zajmują piątą pozycję w tabeli, a ich dorobek to 25 punktów. Warto zwrócić uwagę na fakt, że piłkarze Rodła zdecydowanie lepiej spisują się na wyjazdach niż w meczach domowych. W meczach u siebie zdobyli zaledwie 6 punktów, podczas gdy ze spotkań wyjazdowych przywieźli punktów 19!!! Jesienią w Opolu lepsi byli piłkarze Jedności wygrywając 1:3. Arbitrem głównym niedzielnego spotkania w Rozmierce będzie pan Marek Giza, a na liniach pomagać mu będą panowie: Wojciech Nowak i Łukasz Chowaniec.

Piłkarski plan najbliższych dni:

Juniorzy – Sobota 02.05.2015 godz. 17:00

LZS Kup – LKS Jedność Rozmierka

(zbiórka zawodników o godzinie 14:45 na stadionie – wyjazd busem)

Młodzicy – Niedziela 03.05.2015 godz. 11:00

LKS Jedność Rozmierka – LKS Błękitni Rozmierz