Seniorzy nie sprostali rywalom!

• autor: dzsiara, 2015-05-03 23:07

LKS Jedność Rozmierka 1:2(0:1) UKS Rodło Opole

W rozegranym dzisiaj meczu XVIII kolejki seniorzy Jedności ulegli na własnym stadionie zespołowi Rodła Opole 1:2. Bramka dla rozmiereckiej drużyny padła po trafieniu samobójczym zawodnika Rodła.

W niedzielne popołudnie spotkanie XVIII kolejki rozegrali seniorzy Jedności. Na własnym stadionie podejmowali oni zespół Rodła Opole. Po słabym spotkaniu w wykonaniu naszych piłkarzy, musieli oni przełknąć gorycz pierwszej w rundzie wiosennej porażki.

Od początku spotkania bardziej aktywni byli przyjezdni. To oni mieli więcej z gry i raz po raz zagrażali rozmiereckiej bramce. Już w 7 minucie zespół Jedności od starty gola uratowała doskonała interwencja Mateusza Wojsa, po kąśliwym uderzeniu z dystansu opolskiego zawodnika. Spory popłoch w defensywie Jedności siały crossowe podania Rodła oraz stałe fragmenty gry. To właśnie po jednym z nich(rzucie rożnym) miejscowi stracili gola do szatni. Dośrodkowanie z rogu Rodła, piłkę niefortunnie trąca głową Wojciech Wachtl i ta ląduje w bramce Jedności. Gospodarze w tej części gry praktycznie tylko raz zagrozili bramce przyjezdnych. W 17 minucie Michał Hałek posłał doskonałe podanie, na prawą stronę do Tomasza Skrzypczyka, jednak ten uderzył zbyt lekko i futbolówkę sprzed linii bramkowej wybili obrońcy.

Po zmianie stron gra gospodarzy nabrała nieco lepszej jakości, jednak w dalszym ciągu było to zbyt mało na dobrze dysponowanych piłkarzy Rodła. Dogodnych sytuacji miejscowi stwarzali jak na lekarstwo, a jeśli dochodziło już do strzału to były one niecelne. Bliżsi podwyższenia prowadzenia byli przyjezdni, kiedy to w 62 minucie piłkę z linii bramkowej wybijali rozmiereccy obrońcy. To co los zabrał piłkarzom Jedności pod koniec pierwszej odsłony, oddał w 81 minucie. Z rzutu wolnego, z prawej strony, z 17 metrów uderzał Grzegorz Sapa, piłka trafiła w poprzeczkę, a później odbiła się od jednego z obrońców i wpadła do siatki. Wydawało się, że miejscowi mimo słabszej dyspozycji są jeszcze w stanie coś ugrać w tym spotkaniu. Niestety ich nadzieje na korzystny rezultat szybko rozwiali piłkarze Rodła. Trzy minuty później wyprowadzili skuteczną kontrę i rozstrzygnęli losy spotkania na swoją korzyść. Piłkarze Jedności próbowali jeszcze odrabiać starty, jednak to goście byli bliżsi podwyższenia prowadzenia. Mimo czterech doliczonych minut wynik już się nie zmienił i to goście cieszyli się z kompletu punktów.

Zobacz bramkę dla Jedności w tym meczu:

Protokół meczowy:

0:1 Wojciech Wachtl 45’(samobójcza)
                                                  1:1 Dominik Okoń 81’(samobójcza)
                                                  1:2 Andrzej Chaba 84’

Jedność Rozmierka: Mateusz Wojs – Bartosz Berlak, Wojciech Wachtl, Kamil Piontek, Rafał Kandziora(46’ Rafał Rudol), Grzegorz Sapa, Michał Hałek, Patryk Kokot, Sebastian Wojdak, Tomasz Skrzypczyk, Paweł Jasiński

Pozostał w rezerwie: Bartłomiej Wojdak

Rodło Opole: Szymon Jednaki – Łukasz Grendziak, Dominik Okoń, Ryszard Jaskuła, Mateusz Jambor, Paweł Babicz, Andrzej Chaba, Wojciech Zaborowski, Zbigniew Kufel, Dariusz Kanarek, Mateusz Tomczak

Żółte kartki: Kamil Piontek, Sebastian Wojdak, Grzegorz Sapa oraz Mateusz Jambor, Szymon Jednaki

Czerwona kartka: Sebastian Wojdak 88’(za drugą żółtą)

Sędziowali: Główny – Marek Giza; Asystenci – Wojciech Nowak i Łukasz Chowaniec(KS OZPN)