ogółem: 4 019 564

Seniorzy zgarniają komplet punktów!!!

• autor: dzsiara, 2015-05-10 20:59

LKS Jedność Rozmierka 3:1(1:1) LZS GKS Piomar II Tarnów-Przywory

W rozegranym dzisiaj meczu XIX kolejki seniorzy Jedności pokonali na własnym stadionie zespół rezerw Piomaru Tarnów-Przywory 3:1. Dla rozmiereckiej drużyny bramki zdobyli: Patryk Kokot, Rafał Kandziora, Wojciech Wachtl.

W niedzielne popołudnie seniorzy Jedności rozegrali spotkanie XIX kolejki. W meczu z rezerwami Piomaru chcieli zatrzeć złe wrażenie jakie pozostało po zeszłotygodniowym meczu z Rodłem. Sztuka ta w pełni im się udała i choć pierwsza połowa nie zapowiadała się nadzwyczajnie to po zakończonych zawodach rozmiereccy kibice opuszczali stadion w dobrych nastrojach.

Spotkanie rozpoczęło się od niemrawej gry obydwu zespołów, która toczyła się głównie w środku pola. W miarę upływu czasu zarysowała się lekka przewaga, grających z wiatrem, gości. To oni częściej gościli pod rozmierecką bramką, jednak defensywa Jedności grała bardzo uważnie, a jeśli dochodziło już do strzału to na posterunku był czujny Tomasz Michałków. W ofensywie gospodarze nie potrafili nic zdziałać, a na uwagę zasługuje jedynie szybko rozegrany rzut wolny z 22 minuty, po którym Michał Hałek dośrodkował w pole karne, jednak Paweł Jasiński zbytnio zwlekał z decyzją i piłkę wybili obrońcy. Wynik spotkania otworzyli przyjezdni w 26 minucie, kiedy to wyprowadzili skuteczną kontrę i po wymianie kilku podań udało im się wyprowadzić w pole rozmierecką defensywę i pokonać bramkarza Jedności. Chwilę później kolejna kontra gości mogła zakończyć się podwyższeniem prowadzenia, jednak Tomasz Michałków dobrym wyjściem na przedpole zażegnał niebezpieczeństwa. Pod rozmierecką bramką ponownie groźnie było w 43 minucie, kiedy to niebezpieczny strzał z lewej strony pola karnego, golkiper Jedności sparował na poprzeczkę. Kiedy przyjezdni sposobili się już do przerwy, gospodarze zadali wyrównujące trafienie. Wychodzącego na dobrą sytuację Pawła Jasińskiego nieprzepisowo powstrzymał obrońca na 28 metrze. Z rzutu wolnego pod bramkę dośrodkował Wojciech Wacht, a Patryk Kokot wykorzystał niepewną interwencję bramkarza i z bliskiej odległości skierował futbolówkę do siatki. Chwilę później arbiter zaprosił obydwa zespoły do szatni.

Od pierwszych minut drugiej odsłony inicjatywę na murawie przejęli miejscowi i tylko kwestią czasu było kiedy wyjdą na prowadzenie. Nastąpiło to 17 minut po zmianie stron. Po faulu na Patryku Kokocie piłkę na 24 metrze ustawił Wojciech Wachtl i kiedy wszyscy oczekiwali na jego bezpośrednie uderzenie, ten zagrał na lewą stronę do wbiegającego w pole karne Michała Hałka, a skrzydłowy Jedności posłał płaską piłkę pod bramkę, gdzie jak prawdziwy lis pola karnego odnalazł się Rafał Kandziora i dopełnił dzieła, zdobywając swoją premierową bramkę w seniorach Jedności. W kolejnych minutach sytuacje Jedności do podwyższenia prowadzenia mnożyły się jedna po drugiej, jednak futbolówka nie chciała znaleźć się w siatce Piomaru. Wynik spotkania na 3:1 ustalił dopiero w 78 minucie Wojciech Wachtl, skutecznie egzekwując rzut karny po faulu na Pawle Jasińskim.

Zobacz drugą i trzecią bramkę dla Jedności w tym meczu:

Protokół meczowy:

0:1 Piotr Popiołek 26’
                                  1:1 Patryk Kokot 45’
                                  2:1 Rafał Kandziora 62’
                                  3:1 Wojciech Wachtl 78’(karny)

Jedność Rozmierka: Tomasz Michałków – Rafał Rudol, Wojciech Wachtl, Kamil Piontek, Bartłomiej Wojdak(73’ Bartosz Berlak), Grzegorz Sapa, Michał Hałek(79’ Krzysztof Domerecki), Tomasz Skrzypczyk, Patryk Kokot, Rafał Kandziora, Paweł Jasiński

Pozostał w rezerwie: Mateusz Wojs

Piomar II Tarnów-Przywory: Piotr Kopacz – Denis Schmid, Paweł Paczuła, Kamil Nieświec, Błażej Paciorek, Piotr Popiołek, Daniel Krupop(79’ Janusz Konieczny), Sebastian Tymczyszyn(65’ Szymon Kałkun), Łukasz Małek, Piotr Troche(60’ Tomasz Drapacz), Wojciech Jaworski

Żółte kartki: Rafał Kandziora oraz Sebastian Tymczyszyn, Błażej Paciorek

Sędziowali: Główny – Łukasz Kuczer; Asystenci – Józef Turyński i Dariusz Kuczer(KS OZPN)