ogółem: 4 018 626

Młodzicy dalej w gazie!!!

• autor: dzsiara, 2015-05-11 21:54

LKS Jedność Rozmierka 9:1(3:1) LZS Zimna Wódka

W rozegranym dzisiaj meczu XV kolejki młodzicy Jedności pokonali zespół LZS-u Zimna Wódka 9:1. Na listę strzelców w rozmiereckiej drużynie wpisali się: 4x Patryk Kałka, Jakub Kałka, Maciej Włodarczyk, Mateusz Błyszcz, Mateusz Gregarek, Aleksander Żądło.

W poniedziałkowe popołudnie kolejne spotkanie ligowe rozegrali młodzicy Jedności. W starciu z ostatnią drużyną w tabeli, rozmiereccy piłkarze nie mieli problemów z udowodnieniem swojej wyższości, a dziewięć bramek jakie zaaplikowali rywalom było najniższym wymiarem kary.

Już od pierwszych minut rozmiereccy młodzicy ruszyli z animuszem na bramkę rywali, a groźny strzał Patryka Kałki z końca pierwszej minuty wylądował na słupku. Ku zdziwieniu wszystkich to przyjezdni w 4 minucie objęli prowadzenie. Zaskakujące uderzenie z lewej strony wylądowało w okienku rozmiereckiej bramki i gospodarze musieli odrabiać straty. Mimo sporej przewagi i stwarzanych sytuacji na wyrównanie piłkarze Jedności musieli czekać do 13 minuty. Wtedy to Patryk Kałka uruchomił doskonałym podaniem swojego młodszego brata Jakuba, który w sytuacji jeden na jeden z golkiperem gości nie pozostawił mu żadnych złudzeń. Sześć minut później Patryk Kałka idealnie przymierzył z linii pola karnego i gospodarze objęli prowadzenie. Wynik do przerwy ustalił kolejnym trafieniem Patryk Kałka.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił, a na efekty bramkowe sporej przewagi miejscowych czekaliśmy do 41 minuty. Ładna wymiana piłki pomiędzy Patrykiem Kałką i Maciejem Włodarczykiem, zakończona celnym trafieniem tego drugiego, dała rozmiereckiej drużynie czwartą bramkę. Trzy minuty później na listę strzelców ponownie wpisał się Patryk Kałka, tym razem kierując futbolówkę do bramki rywali bezpośrednio z rzutu rożnego. Prawdziwy worek z bramkami rozwiązał się w ostatnich pięciu minutach spotkania. W 55 minucie z rzutu wolnego, z dużej odległości, bramkarza rywali pokonał Mateusz Błyszcz. Chwilę później swoją czwartą bramkę w tym meczu zdobył Patryk Kałka, wykorzystując dogranie swojego brata Jakuba, z bliskiej odległości głową skierował piłkę do bramki. W 57 minucie na listę strzelców wpisał się Mateusz Gregarek, wykorzystując dogranie z lewej strony Macieja Włodarczyka. Na minutę przed końcem na lewej stronie zabrylował Jakub Kałka, dograł w pole karne, a tam mocnym uderzeniem przy słupku popisał się Aleksander Żądło i ustalił wynik spotkania na 9:1.

Młodzi piłkarze Jedności rozegrali kolejne dobre spotkanie. Można mieć co prawda zastrzeżenia do ich skuteczności w tym meczu, ale to już typowa przypadłość rozmiereckich drużyn. W kolejnych spotkaniach czekają na naszych młodych adeptów piłkarstwa bardziej wymagający rywale, ale mamy nadzieję, że również w starciu z nimi nasi chłopcy pokażą się z dobrej strony.

0:1 Zimna Wódka 4’
                                                   1:1 Jakub Kałka 13’
                                                   2:1 Patryk Kałka 19’
                                                   3:1 Patryk Kałka 30’
                                                   4:1 Maciej Włodarczyk 41’
                                                   5:1 Patryk Kałka 44’
                                                   6:1 Mateusz Błyszcz 55’
                                                   7:1 Patryk Kałka 56’