Zapowiedź

• autor: dzsiara, 2015-05-22 21:15

Grają drużyny Jedności…

Przed nami kolejny piłkarski weekend i emocje związane z występem zespołów Jedności. Młodzicy i seniorzy zagrają przed własną publicznością, natomiast juniorów czeka spotkanie wyjazdowe. Zapraszamy na wszystkie mecze i prosimy o wsparcie naszych drużyn kulturalnym dopingiem.

Młodzicy Jedności w poniedziałkowe popołudnie podejmą na własnym obiekcie zespół Małejpanwii Ozimek i będzie to ich ostatni mecz przed własną publicznością. Goście to trzeci zespół w ligowej stawce, który zgromadził na swoim koncie 32 punkty. W rundzie wiosennej piłkarze z Ozimka tylko raz schodzili z boiska pokonani. W ostatnich meczach okazali się lepsi od Błękitnych Rozmierz i drużyny Izbicka-Otmic. W jesiennym meczu w Ozimku lepsi byli gospodarze wygrywając 6:2. Poniedziałkowe spotkanie XVII kolejki w lidze młodzików poprowadzi pan Marcin Winiarz.

Przed juniorami Jedności mecz na szczycie ligowej tabeli i najważniejsze spotkanie sezonu. W niedzielne popołudnie wybiorą się do Dobrodzienia na spotkanie XX kolejki z tamtejszym Startem. Gospodarze zajmują drugą pozycję w tabeli i do liderującej Jedności tracą zaledwie dwa oczka. Po niezbyt udanym początku rundy wiosennej, obecnie piłkarze Startu prezentują wysoką formę i w ostatnich meczach zdobywali komplet punktów. Przed tygodniem w meczu na szczycie pokonali TOR Dobrzeń Wielki 2:1. Warto zauważyć, że w obecnym sezonie żadna z drużyn nie wyjechała z Dobrodzienia z kompletem punktów. Przed naszymi juniorami niezwykle trudne zadanie, bowiem piłkarze Startu będą zapewne chcieli zrewanżować się za wysoką porażkę z jesieni 7:0. My jednak wierzymy w nasz zespół i jesteśmy dobrej myśli. Pierwszy gwizdek pana Damiana Kubonia powinien zabrzmieć w Dobrodzieniu punktualnie o godzinie 15:00.

Seniorzy Jedności w niedzielne popołudnie będą gościć na własnym stadionie zespół Polonii Prószków. Goście z dorobkiem 32 punktów zajmują piątą pozycję w tabeli. Piłkarze Polonii po udanym początku rundy wiosennej, w ostatnim czasie nieco obniżyli loty i remisy przeplatają porażkami. Ostatnie ich mecze to porażki z Luboszycami i Rodłem Opole, przedzielone remisem w Górażdżach. Piłkarze Jedności mają coś do udowodnienia drużynie Polonii, bowiem wszyscy pamiętają jeszcze jesienną porażkę 2:1 w Prószkowie. Spotkanie XXI kolejki jako arbiter główny poprowadzi pan Adam Bagiński, a asystować mu będą panowie Adam Jochem i Michał Płachta.

Piłkarski plan najbliższych dni:

Juniorzy – Niedziela 24.05.2015 godz. 15:00

KS Start Dobrodzień – LKS Jedność Rozmierka

(zbiórka zawodników o godzinie 13:00 na stadionie – wyjazd autokarem)

Seniorzy – Niedziela 24.05.2015 godz. 17:00

LKS Jedność Rozmierka – LKS Polonia Prószków