ogółem: 4 014 091

Juniorzy wygrywają w meczu na szczycie!!!

• autor: dzsiara, 2015-05-24 23:53

KS Start Dobrodzień 0:2(0:1) LKS Jedność Rozmierka

W rozegranym dzisiaj meczu XX kolejki juniorzy Jedności pokonali w Dobrodzieniu tamtejszy Start 0:2. Dwie bramki dla Jedności zdobył Mateusz Gatner skutecznie egzekwując dwa rzuty karne.

24 maja o godzinie 15:00 na stadion do Dobrodzienia zawitali juniorzy Jedności Rozmierka. Mecz był bardzo ważny dla obu drużyn, ponieważ zagrały ze sobą drużyny zajmujące dwa pierwsze miejsca w grupie. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie, obie drużyny zagrały bardzo ambitnie, jednak to piłkarze Jedności po meczu mogli sobie dopisać trzy punkty i powiększyć przewagę nad wiceliderem do pięciu punktów.

Obie drużyny od początku zacięty bój toczyły w środkowej strefie boiska, jednak lekką przewagę osiągnęli rozmiereccy piłkarze. W 5 minucie w polu karnym faulowany zostaje Marian Ploch, a bramkę z rzutu karnego zdobywa Gatner. Po objęciu prowadzenia Jedność kontroluje przebieg spotkania, a próby Startu kończą się na dobrych interwencjach obrony Jedności. W 20 minucie Marian Ploch otrzymuje czerwoną kartkę i Jedność kontynuuje mecz w 10. Mimo gry w przewadze gracze Dobrodzienia nie radzą sobie z ambitną postawą drużyny Jedności. Kolejne minuty upływają pod dyktando rozmiereckiej drużyny. Bramkę z rzutu wolnego mógł zdobyć Mnich, w doskonałej sytuacji był Długosz, jednak przestrzelił i ponownie Mnich główkował niecelnie.

Już w 53 minucie Jedność prowadziła 0:2. Indywidualna akcja Kalisza, który widzi i podaje do Krokera, ten jest faulowany w polu karnym i Gatner z rzutu karnego podwyższa wynik. Przez kolejne minuty spotkania Jedność ma inicjatywę, wygląda to tak jakby piłkarze Startu grali w 10. Po akcji Kalisza, Mnich uderza zza pola karnego niecelnie. „Gacio” znów ładnie uderza z rzutu wolnego, jednak minimalnie piłka mija światło bramki. Aktywny na boisku Mnich mógł zdobyć swoją bramkę, jednak po wygranym pojedynku główkowym strzela niecelnie. Do końca meczu wynik nie ulega zmianie. Jedność kontroluje i dyktuje warunki do samego końca. Na uwagę zasługuje fakt, że gracze Dobrodzienia przez całe spotkanie nie stworzyli sobie dobrej sytuacji strzeleckiej, mimo że przez 70 minut grali w przewadze.

Wielkie brawa za walkę i ambicję dla juniorów Jedności, ponieważ tym zwycięstwem zrobili wielki krok w stronę lepszego jutra!!!