Aktualności

Ciężka ale zwycięska przeprawa seniorów!!!

• autor: dzsiara, 2015-05-31 22:54

ULKS Orzeł II Źlinice 1:2(1:2) LKS Jedność Rozmierka

W rozegranym dzisiaj meczu XXII kolejki seniorzy Jedności pokonali w Źlinicach rezerwy tamtejszego Orła 1:2. Dla rozmiereckiej drużyny bramki zdobyli: Sebastian Wojdak i Michał Hałek.

W niedzielne popołudnie seniorzy Jedności wybrali się do Źlinic na mecz XXII kolejki z rezerwami czwartoligowego Orła. Mimo nienajlepszego meczu w wykonaniu naszych piłkarzy, udało im się ostatecznie przywieźć z wyjazdu komplet punktów i to jest najważniejsze.

Już przed meczem było wiadomo, że gospodarze łatwo skóry nie sprzedadzą, bowiem punkty są im potrzebne jak rybie woda. Nasi piłkarze wzięli sobie mocno do serca przedmeczowe słowa trenera i od pierwszych minut ruszyli do śmiałych ataków. Na efekty nie trzeba było długo czekać i już w czwartej minucie przyjezdni objęli prowadzenie. Wznowienie z autu na lewej stronie przez Patryka Kokota, Grzegorz Sapa wchodzi między dwóch obrońców i uderza na bramkę, golkiper Orła zdołał odbić piłkę, jednak doskoczył do niej czyhający na jego błąd Sebastian Wojdak i dopełnił formalności. Pięć minut później goście prowadzili już 0:2. Z piłką pociągnął kilka metrów Michał Hałek i zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, przy tym strzale fatalny błąd popełnił golkiper Orła i futbolówka znalazła się w bramce. Szybko zdobyte prowadzenie zdawało się nie potwierdzać przedmeczowych obaw, jednak było to tylko przedwczesne złudzenie. W 11 minucie miejscowi zdobywają bramkę kontaktową i od tego momentu w grze rozmiereckich piłkarzy jakby się coś zacięło. Z upływem minut to gospodarze prezentowali się lepiej na murawie i choć dwa razy groźnie było pod bramką Orła, to jednak lepsze wrażenie sprawiali miejscowi. Te dwie sytuacje o których mowa wyżej to odbity przez bramkarza strzał Michała Hałka z 18 minuty i poprzeczka po strzale z woleja Kamila Piontka z 22 minuty. Do końca pierwszej połowy lepiej prezentowali się piłkarze Orła, jednak nie przekładało się to na większe zagrożenie pod rozmierecką bramką.

Początek drugiej odsłony to ponownie lepsza gra przyjezdnych, którzy w pierwszych dziesięciu minutach stworzyli dwie groźne sytuacje. W 52 minucie Sebastian Wojdak puścił w bój Patryka Kokota, ten minął obrońców, jednak jego uderzenie odbił bramkarz i sytuację wyjaśnili obrońcy. Dwie minuty później przyjezdni mieli najlepszą okazję do podwyższenia prowadzenia. Patryk Kokot uruchomił Sebastiana Wojdaka, ten wszedł w pole karne i wystawił piłkę na 13 metr do Grzegorza Sapy, niestety ten w doskonałej sytuacji trafił w słupek. Od tego momentu ponownie lepiej na boisku prezentowali się gospodarze. To oni zdominowali środek pola i swoimi akcjami wprowadzali sporo zamieszania w szykach defensywnych Jedności. W 63 minucie groźny strzał z dystansu z problemami broni golkiper Rozmierki. Najlepszą okazję do wyrównania miejscowi mieli w 77 minucie, kiedy to piłkę w polu karnym Jedności opanował napastnik Orła, jednak jego uderzenie zdołał odbić Mateusz Wojs. Końcówka spotkania przyniosła sporą dawkę emocji, na szczęście rozmiereckim piłkarzom udało się dowieźć skromną przewagę do ostatniego gwizdka arbitra.

Cóż powiedzieć, takie mecze też czasem się zdarzają. Najważniejsze są trzy punkty, a o stylu w jakim zostały zdobyte należy jak najszybciej zapomnieć. Ważne, że nasz zespół nawet w meczu w którym mu nie szło potrafił sięgnąć po zwycięstwo.

Zobacz kilka zdjęć z tego spotkania --->

Protokół meczowy:

0:1 Sebastian Wojdak 4’
                                    0:2 Michał Hałek 9’

1:2 Maciej Duś 11’

Orzeł II Źlinice: Jakub Koczwański – Krzysztof Klemens, Rafał Sobczyński, Kamil Czerner(46’ Łukasz Lokaj), Tomasz Michalik, Marcin Wieja, Rafał Zgadzaj, Aleksander Suchan, Tomasz Koc, Maciej Duś, Paweł Filarowski

Jedność Rozmierka: Mateusz Wojs – Rafał Rudol, Wojciech Wachtl, Bartosz Berlak, Rafał Kandziora(81’ Krzysztof Domerecki), Grzegorz Sapa, Kamil Piontek(67’ Tomasz Skrzypczyk), Michał Hałek, Sebastian Wojdak, Paweł Jasiński, Patryk Kokot

Sędziowali: Główny – Michał Mazurek; Asystenci – Tomasz Miążek i Bartłomiej Sowada(KS OZPN)