ogółem: 4 013 435

Młodzicy pewnym zwycięstwem zakończyli sezon!!!

• autor: dzsiara, 2015-06-01 21:45

KS Krasiejów 0:4(0:1) LKS Jedność Rozmierka

W rozegranym dzisiaj meczu XVIII kolejki młodzicy Jedności pokonali w Krasiejowie tamtejszy KS 0:4. Na listę strzelców wpisali się: dwukrotnie Maciej Włodarczyk oraz Paweł Sowa i Jakub Kałka.

W poniedziałkowe popołudnie młodzicy Jedności wybrali się do Krasiejowa na ostatnie w tym sezonie spotkanie ligowe. Nasi młodzi piłkarze pewnie zainkasowali komplet punktów i zwycięstwem zakończyli udany sezon.

Od pierwszych minut spotkania to przyjezdni posiadali inicjatywę na murawie stadionu w Krasiejowie, jednak niewiele z niej wynikało. Gospodarze grali bardzo ambitnie i mądrze bronili dostępu do własnej bramki, rozbijając akcje Jedności już w zarodku. Kiedy wydawało się, że staranie Jedności w pierwszej połowie nie przyniosą oczekiwanego efektu i zakończy się ona bezbramkowo, trener zdecydował się na taktyczne posunięcie i zmianę pozycji Macieja Włodarczyka. Zmiana ta przyniosła wymierne efekty już chwilę później, kiedy to Maciej popisał się świetnym uderzeniem pod poprzeczkę i zmusił do kapitulacji golkipera gospodarzy. Skromnym prowadzeniem rozmiereckich piłkarzy zakończyła się pierwsza połowa.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił i w dalszym ciągu stroną przeważającą byli przyjezdni. W 37 minucie akcję na lewej stronie zainicjował Paweł Sowa, zagrał do Jakuba Kałki, ten wyprowadził w pole obrońcę i dograł do środka do Patryka Kałki, który wystawił futbolówkę Maciejowi Włodarczykowi, a ten podwyższył prowadzenie Jedności. Siedem minut później goście prowadzili już 0:3. Jakub Kałka zagrał do Macieja Włodarczyka, ten dograł do Patryka Kałki, który posłał futbolówkę w kierunku bramki, a do toczącej się piłki doskoczył Paweł Sowa i dopełnił formalności. W 20 i 21 minucie szansę na bramkę honorową mieli miejscowi, jednak w pierwszej sytuacji piłkę sprzed linii bramkowej wybili obrońcy Jedności, a chwilę później w sytuacji jeden na jeden świetną interwencją popisał się Michał Urbańczyk. Wynik spotkania na 0:4 ustalił na minutę przed końcem Jakub Kałka, który wykorzystał podanie swojego brata Patryka i mierzonym strzałem przy słupku nie dał szans bramkarzowi Krasiejowa.

Młodzicy Jedności rozegrali bardzo dobre spotkanie i pewnym zwycięstwem zakończyli rozgrywki obecnego sezonu. Cieszy postawa naszych młodych adeptów piłkarstwa, bowiem w ich grze z meczu na mecz widać postępy. Oby tak dalej w przyszłym sezonie!

0:1 Maciej Włodarczyk 25’
                                  0:2 Maciej Włodarczyk 37’
                                  0:3 Paweł Sowa 44’
                                  0:4 Jakub Kałka 59’

Drużyna Jedności wystąpiła w składzie: Michał Urbańczyk – Mateusz Błyszcz, Aleksander Żądło, Franciszek Glik, Dawid Glinka, Maciej Włodarczyk, Patryk Kałka, Paweł Sowa, Jakub Kałka, Mateusz Gregarek, Patryk Brodacki, Mateusz Kalka