ogółem: 4 012 897

W derbach tylko na remis!

• autor: dzsiara, 2015-06-21 22:49

LKS Adamietz Kadłub 2:2(2:0) LKS Jedność Rozmierka

W rozegranym dzisiaj meczu XXVI kolejki kończącym sezon 2014/2015 seniorzy Jedności zremisowali na wyjeździe z drużyną Kadłuba. Dla rozmiereckiej drużyny bramki zdobyli: Sebastian Wojdak i Patryk Kokot.

W niedzielne popołudnie seniorzy Jedności udali się na ostatnie spotkanie sezonu do Kadłuba. Spotkanie niezwykle ważne dla obydwu zespołów dostarczyło sporej dawki emocji licznie przybyłym kibicom. Pierwsza połowa zdecydowanie dla gospodarzy, jednak w drugiej na murawie rządzili już tylko przyjezdni. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem, który zdecydowanie bardziej urządzał gospodarzy. Szkoda tylko, że do poziomu zawodów nie dostosował się arbiter główny, który swoimi niezrozumiałymi decyzjami niepotrzebnie podsycał emocje i krzywdził obydwa zespoły.

Początek spotkania należał zdecydowanie do miejscowych, którzy zdołali narzucić piłkarzom Jedności swój styl gry i zepchnąć ich do defensywy. Nasi piłkarze wyszli na murawę jakby sparaliżowani i zanim doszli do siebie musieli odrabiać starty. Już w piątej minucie dał o sobie znać młody napastnik Kadłuba, który po dalekim dośrodkowaniu w pole karne, posłał mocny strzał minimalnie obok słupka. Osiem minut później ten sam zawodnik otworzył wynik spotkania. Dostał piłkę na 24 metrze i nie atakowany przez nikogo idealnie przymierzył, nie pozostawiając złudzeń golkiperowi Jedności. Przyjezdni próbowali odpowiedzieć, jednak strzał z 14 minuty Patryka Kokota obronił bramkarz Kadłuba, natomiast dalekie dośrodkowanie Wojciecha Wachtla z rzutu wolnego nie zostało przecięte przez nikogo z rozmiereckich piłkarzy i po koźle na piątym metrze przeszło nad poprzeczką. W dalszym ciągu więcej z gry mieli piłkarze Kadłuba i w 28 minucie to ponownie oni byli w natarciu. W roli głównej znów wystąpił strzelec pierwszej bramki, który umiejętnie wbiegł przed obrońcę Jedności, po czym padł na murawę, a arbiter bez namysłu podyktował rzut wolny z 17 metra i wyrzucił z boiska zawodnika Rozmierki. Uderzenie z rzutu wolnego trafiło w rękę rozmiereckiego zawodnika stojącego w murze i zasłaniającego twarz przed piłką, sędzia bez wahania wskazał na „wapno”. Rzut karny pewnie wykorzystali miejscowi i ich przewaga powiększyła się do dwóch bramek. Od 35 minuty siły się wyrównały bowiem drugi żółty kartonik otrzymał zawodnik gospodarzy, jednak i tu trzeba zaznaczyć, że arbiter pokazał kartkę niewłaściwemu zawodnikowi. Jednak najbardziej kontrowersyjna sytuacja spotkania miała miejsce w 38 minucie. Wtedy to na czystą sytuację wychodził Sebastian Wojdak i na 28 metrze został sfaulowany przez obrońcę gospodarzy, jednak sędzia uznał, że nasz zawodnik symulował i ukarał go żółta kartką. Końcówka pierwszej połowy należała już do przyjezdnych. W 40 minucie Patryk Kokot dośrodkował w pole karne, jednak zamykający akcję Sebastian Wojdak nieczysto trafił w piłkę i ta minęła celu. W 45 minucie zza pola karnego uderzał Patryk Kokot, jednak i on nie trafił w światło bramki. Do przerwy w Kadłubie niespodziewane prowadzenie gospodarzy 2:0.

Po zmianie stron lekką przewagę uzyskali przyjezdni, jednak przez pierwszy kwadrans niewiele z niej wynikało. Miejscowi skupili się na obronie korzystnego wyniku i szukali swoich szans w kontrach i uderzeniach z dystansu. Po jednym z nich w 59 minucie zespół Jedności przed utratą kolejnej bramki uratował Mateusz Wojs, który kąśliwe uderzenie zawodnika Kadłuba sparował na słupek. Dwie minuty później Patryk Kokot przeprowadził indywidualna akcję, minął kilku obrońców, jednak uderzył minimalnie niecelnie. Starania Jedności przyniosły wreszcie efekt bramkowy w 63 minucie. Na lewej stronie piłkę wywalczył Rafał Rudol, zagrał do Patryka Kokota, ten pociągnął pod linię końcową i dośrodkował do nieobstawionego Sebastiana Wojdaka, który skierował futbolówkę do siatki. Dwie minuty później kolejny groźny strzał gospodarzy przeszedł minimalnie nad poprzeczką. Ostatnie dwadzieścia minut to już zupełna dominacja piłkarzy Jedności, którzy nie szczędzili sił aby odwrócić niekorzystny rezultat. Z tego okresu warto odnotować indywidualną akcję Sebastiana Wojdaka, który minął dwóch obrońców i zagrał do Tomasza Skrzypczyka, jednak jego uderzenie zablokował obrońca. Chwilę później ładnym uderzeniem z dystansu popisał się Mateusz Gatner, jednak futbolówka minęła światło bramki. Obrona gospodarzy skapitulowała dopiero na minutę przed końcem podstawowego czasu gry. Wtedy to w pole karne wszedł Sebastian Wojdak, spod linii końcowej zagrał pod bramkę, a Patryk Kokot z najbliższej odległości skierował piłkę do bramki. W doliczonym czasie piłkarze Jedności próbowali jeszcze przechylić szalę na swoją korzyść, jednak wynik już się nie zmienił.

Szkoda w tym meczu przespanej pierwszej połowy, bo wtedy jego losy mogły potoczyć się nieco inaczej i mogliśmy zakończyć sezon zwycięstwem. Ale brawo za drugą połowę, za walkę do końca i zostawione zdrowie na boisku. Warto przy tej okazji zauważyć, że były to dopiero pierwsze punkty stracone przez nasz zespół w wiosennych meczach wyjazdowych. To była mimo wszystko udana runda :)

Protokół meczowy:

1:0 Rafał Mróz 13’
                                                    2:0 Michał Mróz 30’(karny)
                                                    2:1 Sebastian Wojdak 63’
                                                    2:2 Patryk Kokot 89’

Adamietz Kadłub: Mariusz Piontek – Michał Mróz, Rafał Schlappa(65’ Kamil Kamiński), Rafał Warzecha, Martin Witek, Adam Szopa, Sebastian Kosytorz, Marek Kaczmarczyk, Marek Porada(55’ Tomasz Chmiel), Marcin Polok(57’ Rafał Kaczmarczyk), Rafał Mróz

Jedność Rozmierka: Mateusz Wojs – Rafał Rudol(86’ Bartosz Berlak), Wojciech Wachtl, Sebastian Jagła, Rafał Kandziora, Grzegorz Sapa(78’ Mateusz Gatner), Kamil Piontek, Jacek Mnich, Sebastian Wojdak, Paweł Jasiński(72’ Tomasz Skrzypczyk), Patryk Kokot

Pozostali w rezerwie: Tomasz Michałków, Krzysztof Domerecki, Michał Hałek, Damian Kroker

Żółte kartki: Sebastian Kosytorz, Rafał Warzecha oraz Rafał Kandziora, Grzegorz Sapa, Sebastian Wojdak, Bartosz Berlak

Czerwone kartki: Sebastian Kosytorz 35’(za drugą żółtą) oraz Sebastian Jagła 28’(akcja ratunkowa)

Sędziowali: Główny – Kamil Zator; Asystenci – Tomasz Felusiak i Przemysław Mielczarek(KS OZPN)