ogółem: 4 014 260

Seniorzy pucharowym zwycięstwem ukoronowali sezon!!!

• autor: dzsiara, 2015-06-28 23:04

LKS Jedność Rozmierka 2:1(0:1) LKS Victoria Żyrowa

W rozegranym dzisiaj w Krapkowicach Finale Pucharu Polski na szczeblu terytorialnym piłkarze Jedności pokonali zespół Victorii Żyrowa 2:1. Dla rozmiereckiej drużyny bramki zdobyli: Sebastian Wojdak i Krzysztof Domerecki.

W niedzielne popołudnie, tydzień po zakończeniu rozgrywek ligowych, piłkarze Jedności rozegrali w Krapkowicach przy ulicy Olimpijskiej mecz finałowy Pucharu Polski na szczeblu terytorialnym. Ich rywalem w tej potyczce był zespół Victorii Żyrowa, który wygrał rywalizację pucharową w powiecie krapkowickim. Piłkarze Jedności po nieco słabszej pierwszej połowie, w drugiej zupełnie zdominowali rywala i zasłużenie sięgnęli po puchar.

Od pierwszych minut spotkania piłkarze Jedności częściej utrzymywali się przy piłce i mieli więcej z gry, jednak nie przekładało się to na poważniejsze zagrożenie pod bramką Żyrowej. Najbliżej szczęścia był w 5 minucie Krzysztof Domerecki, który z pierwszej piłki uderzył minimalnie obok słupka. Piłkarze Victorii swoich szans szukali w dalekich piłkach posyłanych na swoich napastników. Ich starania przyniosły spodziewany efekt w 15 minucie, kiedy to moment zawahania i nieporozumienia rozmiereckiej defensywy wykorzystał napastnik Żyrowej. W dalszej części meczu obraz gry się nie zmienił, to piłkarze Jedności rozgrywali piłkę, jednak z ich optycznej przewagi niewiele wynikało. Rywale schowani za podwójną gardą skutecznie rozbijali akcje Jedności już w zarodku. Na uwagę w tej części gry zasługuje jeszcze uderzenie zawodnika Victorii z ostatniej minuty, po którym futbolówka minimalnie minęła poprzeczkę rozmiereckiej bramki.

Po zmianie stron do zdecydowanych ataków ruszyli piłkarze Jedności, którzy zupełnie zdominowali rywala. W 49 minucie w doskonałej sytuacji znalazł się Krzysztof Domerecki, jednak uderzył zbyt lekko i czytelnie aby zaskoczyć golkipera Victorii. W kolejnych minutach oblężenie bramki Żyrowej trwało, jednak kilka stałych fragmentów gry nie przyniosło zmiany rezultatu. Sztuka ta udała się w 58 minucie, wtedy to z rzutu wolnego dośrodkował Wojciech Wachtl, a wbiegający zza obrońców Sebastian Wojdak uderzeniem z pierwszej piłki skierował futbolówkę do bramki Żyrowej. Rozmiereccy piłkarze nie ustawali w próbach przechylenia szali na swoją korzyść. W 66 minucie bliski szczęścia był Bartosz Berlak, jednak jego uderzenie sprzed linii bramkowej wybił obrońca. Przewaga Jedności narastała, a zmęczeni rywale nie przebierali w środkach aby powstrzymać rozmiereckich piłkarzy. Efektem tego były żółte kartki, które w dwóch przypadkach skutkowały kartkami czerwonymi i od 77 minuty piłkarze Jedności grali w przewadze dwóch zawodników. Na efekty liczebnej przewagi naszego zespołu nie trzeba było długo czekać. W 81 minucie przed polem karnym faulowany był Damian Kroker, Sebastian Wojdak zagrał do wchodzącego lewą stroną Krzysztofa Domereckiego, a doświadczony pomocnik Jedności ze stoickim spokojem wymanewrował obrońcę i uderzeniem z ostrego kąta nie dał szans golkiperowi Żyrowej. Przez ostatnie minuty piłkarze Jedności kontrolowali już satysfakcjonujący ich wynik i dowieźli zwycięstwo do końcowego gwizdka arbitra.

Po zakończeniu spotkania przedstawiciele Opolskiego Związku Piłki Nożnej wręczyli drużynom pamiątkowe puchary i symboliczne czeki na sprzęt sportowy. Piłkarze Jedności jako zwycięzcy otrzymali Puchar Polski na szczeblu terytorialnym i czek na kwotę 1000 złotych. Później było już tylko świętowanie sukcesu, polał się szampan, nie zabrakło również chóralnych śpiewów, tańca radości i podziękowania dla trenera. My ze swej strony również gratulujemy naszej drużynie zdobycia Pucharu i tym samym powtórzenia sukcesu sprzed roku.

Protokół meczowy:

0:1 Dawid Kowolik 15’
                                                        1:1 Sebastian Wojdak 58’
                                                        2:1 Krzysztof Domerecki 81’

Jedność Rozmierka: Tomasz Michałków – Rafał Rudol, Wojciech Wachtl, Sebastian Jagła, Bartosz Berlak, Tomasz Skrzypczyk, Kamil Piontek, Krzysztof Domerecki, Jacek Mnich, Sebastian Wojdak, Damian Kroker

Pozostali w rezerwie: Mateusz Wojs, Paweł Jasiński, Grzegorz Sapa, Martin Kalisz

Victoria Żyrowa: Piotr Adamik – Wojciech Pęcak, Artur Zerman, Tomasz Kopiec, Robert Morawiec, Grzegorz Kujawski(67’ Łukasz Józefowicz), Zygmunt Szkotek, Marek Lebok(50’ Adam Gricner), Dawid Kowolik, Jeremiasz Tyszewski(79’ Robert Matuszek), Paweł Kujawski

Żółte kartki: Rafał Rudol oraz Tomasz Kopiec, Artur Zerman, Adam Gricner

Czerwone kartki: Artur Zerman 63’(za drugą żółtą), Tomasz Kopiec 77’(za drugą żółtą)

Sędziowali: Główny – Wojciech Nowak; Asystenci – Marcin Szaja i Paweł Nowak(KS OZPN)

Piłkarze Jedności wygrywając w tym spotkaniu zostali zdobywcami Pucharu Polski na szczeblu terytorialnym i jako zwycięzcy regionu 4(powiat strzelecki i krapkowicki) zakwalifikowali się do rozgrywek pucharowych na szczeblu wojewódzkim. Pierwszy mecz Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim zostanie rozegrany w środę 26 sierpnia, a rywal Jedności zostanie wylosowany spośród klubów występujących w minionym sezonie w III, IV lidze i klasie okręgowej.