Ach co to był za sezon!!!

• autor: dzsiara, 2015-06-30 21:49

Podsumowanie historycznego sezonu juniorów…

Od zakończenia rundy wiosennej przez juniorów minęło już trochę czasu, nadeszła więc pora aby na chłodno i z dystansu podsumować ten historyczny sezon.

W zasadzie można by poprzestać w tym podsumowaniu na kilku słowach: wspaniały, rewelacyjny, najlepszy w historii, my jednak chcielibyśmy napisać kilka słów więcej i przedstawić garstkę statystyk.

Przed sezonem nikt nie myślał o najwyższych celach. Drużyna jaką udało się zbudować w letniej przerwie była wielką niewiadomą. Jednak sezon zaczął się obiecująco, od wyjazdowego zwycięstwa w Byczynie i pokonania u siebie Stali. Lekkie zaniepokojenie wzbudził remis na trudnym terenie w Starościnie. Później jednak przyszedł okres rewelacyjnej gry naszych juniorów i siedem przekonujących zwycięstw z rzędu, w tym z największymi rywalami TOR-em i Startem. Rundę jesienną juniorzy zakończyli remisem w Piotrówce. Po takiej jesieni w rozmiereckim klubie poważnie, choć nieśmiało zaczęto myśleć o awansie juniorów na najwyższy szczebel w województwie. Przewaga nad drugim w tabeli Startem wynosiła zaledwie dwa punkty i wiadomo było, że wiosna dostarczy sporo emocji. Runda rewanżowa rozpoczęła się od dwóch zwycięstw, które jednak nie przyszły łatwo, a gra naszych chłopaków pozostawiała wiele do życzenia. Słaby początek rundy piłkarzy Startu sprawił, że przewaga Jedności urosła w pewnym momencie do siedmiu punktów. Jednak w tym momencie drużynę dopadł kryzys. Przyszła pierwsza porażka w sezonie z Sokołem, dwa remisy i kolejna porażka u siebie z TOR-em. Był to fatalny okres w którym zespół przez pięć spotkań nie wygrał na boisku, a jedyny komplet punktów zainkasował za walkower z Komprachcicami, które nie przyjechały do Rozmierki. Sytuacja w tabeli zrobiła się „podbramkowa” i margines błędu został wyczerpany, bowiem zespół Startu doszedł nas na dwa punkty. Jednak końcówka sezonu w wykonaniu naszej młodzieży była wręcz rewelacyjna i była dobitnym podsumowaniem udanego sezonu. Przekonujące zwycięstwo w Źlinicach oraz pewne zwycięstwa w Dobrodzieniu i Radawiu sprawiły, że upragniony cel został osiągnięty. Na deser pozostało spotkanie z Piotrówką, które było tylko formalnością i przysłowiową wisienką na torcie. A po meczu historyczne chwile, uroczyste podziękowanie i świętowanie awansu. Tak po krótce wyglądał ten sezon, który jeszcze długo będziemy w Rozmierce pamiętać.

Drużyna juniorów w minionym sezonie rozegrała 22 spotkania w których zdobyła 52 punkty. Do 29 punktów zdobytych jesienią, juniorzy dołożyli 23 zdobyte wiosną i zarówno w jednej i drugiej rundzie uplasowali się na pierwszym miejscu. Na ten bilans złożyło się 16 zwycięstw, 4 remisy i tylko 2 porażki. Nasz zespół był najlepszą drużyną zarówno na własnym stadionie, jak również w meczach wyjazdowych.

W minionym sezonie nasz zespół miał zarówno najlepszy atak, jak i najlepszą obronę w lidze, a na bilans bramek +68 złożyło się 88 bramek strzelonych i zaledwie 20 straconych. Najskuteczniejszym zawodnikiem zespołu został Damian Kroker, który 26 razy pokonywał bramkarzy rywali. Na drugim miejscu w klasyfikacji strzelców uplasował się Marian Ploch z 12 bramkami, a podium zamyka Mateusz Gatner z dorobkiem 9 goli. Damian Kroker miał na swoim koncie również najwięcej asyst i tym samym również w punktacji kanadyjskiej nie miał sobie równych. Na podium najlepszych asystentów uplasowali się jeszcze Marian Ploch i Jacek Mnich.

Kadrę juniorów w minionym sezonie tworzyło 23 zawodników, jednak nikomu z nich nie udało się zaliczyć występu we wszystkich meczach. Jedno spotkanie w minionym sezonie opuścili Piotr Ochmann i Adam Kała, a w 19 meczach wystąpili: Jacek Mnich i Marcel Ploch. Podobnie podium przedstawia się jeśli chodzi o ilość minut spędzonych na murawie. Tutaj na pierwszym miejscu jest Piotr Ochmann(1755), drugi Jacek Mnich(1610), a podium zamyka Adam Kała(1499).

Po obecnym sezonie z zespołem juniorów żegna się siedmiu zawodników, którzy ze względu na wiek kończą przygodę z piłką młodzieżową i wchodzą w wiek seniora. Są to: Mateusz Gatner, Jarosław Jendryka, Martin Kalisz, Filip Małek, Jacek Mnich, Dawid Piechota, Marian Ploch. Chłopakom życzymy jeszcze wielu sukcesów i dużo przyjemności z gry w dorosłej piłce.

Komplet statystyk drużyny juniorów w zakładce Kadra -->

Na koniec chcieliśmy podziękować wszystkim którzy przyczynili się do tego historycznego sukcesu jakim jest awans naszych juniorów do najwyższej klasy rozgrywkowej w województwie. Słowa podziękowania dla wszystkich zawodników, począwszy od tych którzy grali cały sezon, a skończywszy na tych, którzy ze względów zdrowotnych mieli okazję zagrać tylko kilka minut. Dzięki za litry potu wylanego na treningach, za zaangażowanie i zdrowie zostawione na boisku w każdym meczu i za emocje dostarczone kibicom. Szczególne podziękowanie dla trenera Joachima Gawlika, za owocną pracę z naszą młodzieżą i odpowiednie poukładanie tych piłkarskich puzzli. Podziękowanie również dla kierownika drużyny Rafaela Kwoczała oraz Rafała Rudnika, który pomagał w obowiązkach kierownika w rundzie jesiennej. Wszystkim którzy w trakcie tego sezonu byli zaangażowani w sprawne funkcjonowanie drużyny juniorów. Na koniec podziękowanie również dla kibiców, którzy tak licznie wspierali naszych chłopków zwłaszcza na meczach na rozmiereckim stadionie. To był naprawdę piękny sezon i mamy nadzieję, że również w przyszłym nasi juniorzy dostarczą nam sporo pozytywnych piłkarskich emocji w walce z najlepszymi drużynami w województwie.