ogółem: 4 013 639

Seniorzy na duży plus w drugim sparingu!

• autor: dzsiara, 2015-07-25 22:35

LZS Naprzód Ujazd-Niezdrowice 1:4(1:3) LKS Jedność Rozmierka

W rozegranym dzisiaj drugim meczu kontrolnym seniorzy Jedności pokonali w Niezdrowicach zespół Naprzodu Ujazd-Niezdrowice 1:4. Dla rozmiereckiej drużyny bramki zdobyli: Dennis Gordzielik, Michał Hałek, Łukasz Hermasz, Damian Kroker.

W sobotnie popołudnie seniorzy Jedności wybrali się do Niezdrowi na drugi mecz sparingowy w ramach przygotowań do nowego sezonu. Rywalem naszej drużyny był miejscowy Naprzód Ujazd Niezdrowice. Jest to drużyna ograna w lidze okręgowej w której występuje od wielu lat, lecz, jak zapowiadają włodarze klubu, w zbliżającym się sezonie mają zamiar zdecydowanie włączyć się do walki o awans do Saltem IV ligi. Początek meczu zgodnie z przypuszczeniami należał do gospodarzy. Dłużej utrzymywali się przy piłce wymieniając wiele podań. Dość dobrze spisywała się jednak formacja defensywna drużyny z Rozmierki, nie wpuszczając przeciwnika we własne pole karne i zmuszając go do strzałów z dystansu. Niespodziewanie w 5 minucie po szybkim ataku bramkę zdobywają goście. Lewym skrzydłem ładnie pociągnął Michał Hałek, dograł na szesnasty metr do Dennisa Gordzielika, a przymierzany do drużyny Jedności napastnik, ze stoickim spokojem wykończył akcję pewnym strzałem. Gdy wydawało się, że inicjatywę przejmują Rozmierczanie, piłka niefortunnie odbija się od ich zawodnika, wypuszczając napastnika Ujazdu na czystą pozycję. Ten w sytuacji sam na sam kiwa bramkarza Jedności i pakuje piłkę do bramki. Nie długo było dane gospodarzom cieszyć się z remisu. 5 minut po straconej bramce szybką akcję przeprowadza Rozmierka, którą pięknym uderzeniem w długi róg wykańcza Michał Hałek. W 31 minucie groźną akcję przeprowadzają gospodarze. Po raz drugi w tym meczu napastnik Ujazdu znajduje się w sytuacji sam na sam, lecz tym razem jego strzał nogami wybronił Wojs. Ta sytuacją tylko rozsierdziła gości. Dwójkową akcję między Gordzielikiem, a Hermaszem kończy ten drugi, który najpierw kładzie bramkarza i strzela do pustej bramki. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 1:3 co na pewno było dla miejscowych sporą niespodzianką. Druga połowa podobnie jak pierwsza rozpoczęła się od huraganowych ataków gospodarzy, którzy nie potrafili jednak stworzyć sobie groźnej sytuacji a ze strzałami z dystansu pewnie radził sobie broniący w drugiej części meczu Tomasz Michałków. Dobrze pokazał się w niej również testowany zawodnik Izbicka, Mateusz Stanowski, który kilka razy ośmieszył rywali zakładając im piłkarskie „siatki”. Raz sam był nawet blisko zdobycia bramki, lecz do szczęścia brakło kilku centymetrów gdy po jego strzale piłka odbiła się od słupka. Wynik ustalił Damian Kroker, który wzorem swojego starszego kolegi z zespołu postanowił najpierw kiwnąć bramkarza by później strzałem z ostrego konta strzelić 4 bramkę dla Jedności.

To był na pewno wartościowy sparing dla drużyny z Rozmierski, która pokazała sporo jakości w ofensywie. Dobrze wprowadzili się testowani zawodnicy, którzy mogą wnieść dużo dobrego do gry Jedności.

Drużyna Jedności wystąpiła w składzie: Mateusz Wojs – Wojciech Wachtl, Sebastian Jagła, Bartosz Berlak, Jacek Mnich, Krzysztof Domerecki, Dennis Gordzielik(Odra Opole), Michał Kopa, Michał Hałek, Paweł Jasiński, Łukasz Hermasz oraz Tomasz Michałków, Mateusz Stanowski(Izbicko-Otmice), Damian Kroker, Rafał Rudnik, Grzegorz Sapa

Redakcja serwisu składa serdeczne podziękowania panu Mateuszowi Wojsowi za przygotowanie powyższej relacji oraz pani Monice Lorek za nadesłane zdjęcia z meczu.