Pierwszy wyjazd seniorów na plus!

• autor: dzsiara, 2015-08-24 00:09

LZS Ścinawa Nyska 2:3(1:0) LKS Jedność Rozmierka

W sobotnie popołudnie seniorzy Jedności udali się na pierwszy mecz wyjazdowy w klasie okręgowej. Wyprawa do Ścinawy Nyskiej wypadła pomyślnie i rozmiereccy piłkarze w wyśmienitych nastrojach i z kompletem punktów wracali do domu. Pierwsza połowa nie była porywającym widowiskiem, a gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Pod koniec tej odsłony wynik spotkania otworzyli gospodarze, którzy mieli jeszcze okazję na drugą bramkę, jednak na drodze stanęła poprzeczka. Po zmianie stron śmielej zaatakowali przyjezdni i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 53 minucie Grzegorz Sapa crossowym podaniem uruchomił Sebastiana Wojdaka, a ten nie pozostawił złudzeń golkiperowi miejscowych. Rozmiereccy piłkarze nie poprzestali na jednej bramce i w 69 minucie wprowadzony przed momentem na boisko Jacek Mnich dobrym podaniem obsłużył Sebastiana Wojdaka, który po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Po 25 minutach gry drugiej połowy do szturmu ruszyli gospodarze. Stworzyli kilka doskonałych okazji do wyrównania, jednak dobrze dysponowany tego dnia Mateusz Wojs popisał się kilkoma wyśmienitymi interwencjami. Skapitulował dopiero w 77 minucie, kiedy to po rzucie rożnym napastnik gospodarzy uprzedził naszego obrońcę i wepchnął futbolówkę do siatki. Jednak ostatnie słowo tego dnia należało do przyjezdnych, którzy w 84 minucie za sprawą Jacka Mnicha przechylili szalę na swoją korzyść i mogli się cieszyć z kompletu punktów.

Protokół meczowy:

1:0 Mateusz Martyna 40’
                                                1:1 Sebastian Wojdak 53’
                                                1:2 Sebastian Wojdak 69’
                                                2:2 Błażej Sobkowicz 77’
                                                2:3 Jacek Mnich 84’

LZS Ścinawa Nyska: Mariusz Stolarczyk – Przemysław Bej, Tomasz Martyna, Adrian Chajec, Dominik Kubica, Mateusz Martyna, Błażej Sobkowicz, Przemysław Tęczar, Daniel Świerad(82’ Dominik Rybotycki), Damian Jarosik(62’ Marcin Gęsiewicz), Mateusz Kamiński(69’ Marcin Faron)

Trener: Paweł Nowacki

Jedność Rozmierka: Mateusz Wojs – Bartosz Berlak, Kamil Piontek(84’ Mateusz Gatner), Sebastian Jagła, Rafał Kandziora(90’ Rafał Rudol), Grzegorz Sapa, Michał Hałek(75’ Michał Kopa), Sebastian Wojdak, Tomasz Skrzypczyk, Paweł Jasiński(65’ Jacek Mnich), Dennis Gordzielik

Pozostali w rezerwie: Tomasz Michałków, Bartłomiej Wojdak, Mateusz Chluba

Trener: Grzegorz Sapa

Żółte kartki: Błażej Sobkowicz oraz Dennis Gordzielik