Młodzicy przegrali jednak pozostał niesmak po zachowaniu...

• autor: dzsiara, 2015-09-09 21:35
Młodzicy przegrali jednak pozostał niesmak po zachowaniu arbitra!

KS Małapanew Ozimek 3:1(2:1) LKS Jedność Rozmierka

W poniedziałkowe popołudnie sezon 2015/2016 zainaugurowali młodzicy Jedności. Na pierwszy jesienny mecz rozmiereccy piłkarze udali się do Ozimka, gdzie zmierzyli się z zespołem Małejpanwi. Po wyrównanym i zaciętym spotkaniu nasi piłkarze musieli uznać wyższość gospodarzy, a jedyną bramkę dla zespołu Jedności zdobył Maciej Włodarczyk, po asyście Jakuba Kałki. W meczu tym jednak całe show młodym adeptom piłkarstwa skradł arbiter. Pomijając fakt, że spotkanie prowadził były zawodnik Małejpanwii, którego kilka decyzji było zdecydowanie niezrozumiałych i krzywdzących dla rozmiereckiej drużyny, jego zachowanie było poniżej krytyki. Bo jak inaczej nazwać odzywki sędziego do jednego z kibiców „zamknij ryj” albo „wypad ze stadionu” i straszenie przedwczesnym zakończeniem spotkania. Takiemu sędziowaniu w rozgrywkach dziecięcych mówimy zdecydowanie NIE! Bo jak po meczu wytłumaczyć młodemu piłkarzowi, mającemu łzy w oczach, dlaczego sędzia nie podyktował ewidentnego rzutu karnego czy rzutu wolnego. Można by błędy zrzucić na karb braku doświadczenia, jednak czy arbiter który poprowadził prawie 200 spotkań(w tym na szczeblu klasy A) może mieć problemy z poprowadzeniem meczu młodzików?

1:0 Małapanew 5’
                                              1:1 Maciej Włodarczyk 26’
                                              2:1 Małapanew 30’
                                              3:1 Małapanew 53’