Czas leci, a my wciąż z Wami!

• autor: dzsiara, 2015-09-26 22:27

Kolejna rocznica powstania klubowego portalu w cieniu smutnej rzeczywistości i niepewnej przyszłości…

Za nami kolejna rocznica powstania klubowego portalu. 24 września minęło dokładnie sześć lat od założenia oficjalnej strony Jedności Rozmierka. Dlaczego piszemy o tym dopiero dzisiaj? Czyżbyśmy zapomnieli albo przeoczyli tak ważną datę? Nic bardziej mylnego! Piszemy dopiero teraz, aby podkreślić, że rocznicy tej w tym roku nie obchodzimy już tak hucznie, bowiem jedyne co nas cieszy na dzień dzisiejszy to fakt, że strona w dalszym ciągu istnieje.

Większość kibiców regularnie odwiedzających naszą stronę od dłuższego czasu, zapewne zauważyła kilka radykalnych zmian które przyszły wraz z nowym sezonem. Obszerne zapowiedzi ligowych kolejek zostały zastąpione przez krótki cotygodniowy „Rozkład jazdy drużyn Jedności”. Wraz z nowym sezonem znikły ze strony relacje z meczów naszych drużyn, a w ich miejsce pojawiają się jedynie „suche” protokoły meczowe z ligowych występów wszystkich drużyn Jedności. Trochę to smutne, że wraz z historycznymi sukcesami naszych drużyn, przyszedł kryzys i gorszy okres(miejmy nadzieję przejściowy) w funkcjonowaniu klubowych mediów.
Powodów takiej sytuacji jest kilka. Jednym z głównych jest znaczący spadek zainteresowania i poczytności artykułów ze strony klubowej. Jak wiadomo wraz ze stroną klubową funkcjonuje klubowy fanpage na portalu Facebook, gdzie publikowane są wszystkie artykuły ze strony. To właśnie klubowy fanpage pomaga nam monitorować zainteresowanie materiałami publikowanym na stronie, a te w ostatnim czasie zdecydowanie spadło.
Innym powodem spadku jakości strony klubowej jest zwyczajny brak rąk do pracy. Od zawsze zachęcaliśmy do współpracy z nami, a od ponad dwóch miesięcy oficjalnie poprzez ogłoszenie na stronie poszukujemy osób chętnych do pomocy przy prowadzeniu portalu. Niestety bezskutecznie :( Wiadomo, że wraz ze wzrostem liczby drużyn w klubie zwiększa się ilość czasu potrzebnego na przedstawienie ich dokonań w klubowych mediach. Tymczasem w naszym przypadku czasu poświęcanego stronie jest coraz mniej, bowiem dochodzą inne obowiązki związane z bezpośrednim funkcjonowaniem naszego klubu, mające zdecydowanie wyższy priorytet.

Jedynym pocieszającym faktem jest, że w dalszym ciągu trwamy i funkcjonujemy. Na stronie można znaleźć aktualne wyniki wszystkich drużyn, zobaczyć w jakim składzie grała nasza drużyna i prawie zawsze w dzień meczu znaleźć wynik spotkania i strzelców bramek dla naszego zespołu na Facebookowym fanpage-u. Na stronie dostępne są szczegółowe statystyki zawodników drużyn seniorów i juniorów. W miarę możliwości prezentowane są również fotorelacje z meczów naszych drużyn. Jednak mając w pamięci jak klubowa strona funkcjonowała jeszcze przed 2-3 laty, niezbyt pocieszający jest fakt, że mimo wszystko pozostajemy w czołówce wśród ligowych rywali i okolicznych klubów grających na podobnym poziomie jeśli chodzi o przekaz medialny.

Przy okazji rocznicy chcieliśmy podziękować wszystkim którzy pod naszą nieobecność na meczach pomagają nam zebrać potrzebne informacje z meczu. Szczególne podziękowania dla prezesa oraz kierowników i trenerów poszczególnych drużyn.

Co dalej ze strona klubową i medialnym przekazem Jedności Rozmierka? Jak w najbliższym czasie będzie wyglądała jakość naszych mediów klubowych? W dużej mierze zależy to od Was zawodników, kibiców i wszystkich fanów Jedności. Wiadomo, że również w sferze mediów obowiązują zasady popytu i podaży. Będzie zwiększony popyt i zainteresowanie życiem klubowym Jedności, to postaramy się aby również podaż i jej jakość wzrosła. Na dzień dzisiejszy nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że będzie jeszcze okazja do świętowania kolejnych rocznic powstania klubowego portalu. Ze swej strony możemy jedynie obiecać, że jeśli sprawy osobiste nam pozwolą to dołożymy wszelkich starań, aby klubowe media funkcjonowały jak najdłużej, co najmniej na obecnym poziomie.

Z nadzieją na lepsze jutro

Administracja strony
        (dzsiara)