Historyczne zwycięstwo młodzików nad lokalnym rywalem!!!

• autor: dzsiara, 2015-10-16 11:00

LKS Jedność Rozmierka 2:0(1:0) SKS Piast I Strzelce Opolskie

W minioną środę młodzicy Jedności rozegrali kolejne spotkanie ligowe. Był to rozegrany awansem mecz XI kolejki, który pierwotnie zaplanowano na 9 listopada, a rywalem naszych piłkarzy był niepokonany do tej pory pierwszy zespół Piasta Strzelce Opolskie. Nasi młodzi adepci futbolu przystąpili do spotkania bardzo zmotywowani z chęcią przełamania serii porażek z lokalnym rywalem. Od pierwszych minut grali bardzo uważnie w defensywie i starali się narzucić rywalom swój styl gry. Sytuację ułatwiła im dosyć szybko zdobyta bramka, bowiem w 10 minucie, po rzucie rożnym, Paweł Sowa dograł na przedpole do Macieja Włodarczyka, a ten mocnym uderzeniem przy słupku dał prowadzenie swojej drużynie. Od tej pory gospodarze starali się kontrolować boiskowe wydarzenia i od czasu do czasu zagrażać bramce rywali. Mimo kilku okazji wynik do przerwy nie uległ zmianie. W drugiej odsłonie obraz gry nie uległ zmianie i w dalszym ciągu lepiej prezentowali się miejscowi, jednak pod bramką Piasta brakowało im skutecznego wykończenia. Rozmierecka defensywa spisywała się bez zarzutu i praktycznie nie dopuszczała do większego zagrożenia pod własną bramką. Po kilku nieudanych próbach podwyższenia prowadzenia, wreszcie udało się to w 52 minucie. Wtedy to wybitą przez zawodników Piasta piłkę, po rzucie rożnym, Marcin Blaut ponownie zagrał w kierunku strzeleckiej bramki, a Jakub Kałka głową zmienił jej lot, czym całkowicie zmylił dobrze dysponowanego golkipera Piasta i zdobył drugą bramkę dla Jedności. Dwubramkowe prowadzenie pozwoliło rozmiereckim młodzikom spokojnie dowieźć korzystny rezultat do ostatniego gwizdka arbitra i tym samym ich pierwsze zwycięstwo nad zespołem Piasta stało się faktem. Wygrana oczywiście cieszy i choć zwycięzców się nie sądzi, to w dalszym ciągu martwi trochę skuteczność naszego zespołu, bo historyczne zwycięstwo nad lokalnym rywalem mogło być, a w zasadzie powinno być, zdecydowanie okazalsze.

1:0 Maciej Włodarczyk 10’
                                   2:0 Jakub Kałka 52’

Drużyna Jedności wystąpiła w składzie: Michał Urbańczyk – Marcin Blaut, Aleksander Żądło, Dawid Glinka, Jan Polok, Jakub Ostrowski, Maciej Włodarczyk, Paweł Sowa, Jakub Kałka oraz Damian Mnich, Jakub Kapica, Łukasz Kampa, Mateusz Kasiuba, Bartłomiej Kupka, Adam Puzik