Juniorzy przegrali wygrany mecz!

• autor: dzsiara, 2015-10-27 22:06

LKS Jedność Rozmierka 3:4(2:0) LZS Swornica Czarnowąsy

W minioną niedzielę juniorzy Jedności w ramach X kolejki podejmowali na własnym stadionie zespół Swornicy Czarnowąsy. Mimo, że nasi piłkarze mieli komplet punktów na wyciągnięcie ręki, ostatecznie opuszczali murawę ze spuszczonymi głowami bo punkty pojechały do Czarnowąs. Pierwsza połowa to lekka przewaga gospodarzy, która została potwierdzona dwoma bramkami. W 16 minucie Martin Długosz wywalczył futbolówkę na lewej stronie, wszedł w pole karne i mocnym uderzeniem dał prowadzenie swojej drużynie. Tuż przed końcem pierwszej odsłony z rzutu wolnego, z prawej strony, dośrodkował Paweł Hałek, piłka po drodze została odbita przez obrońcę i trafiła pod nogi Marka Miśkowicza, który podwyższył prowadzenie rozmiereckiej drużyny. Niestety od początku drugiej połowy gra rozmiereckiej drużyny nie przypominała już tej z pierwszych 45 minut. Coraz bardziej do głosu zaczęli dochodzić przyjezdni, którzy w 56 minucie, po indywidualnej akcji swojego zawodnika, który po drodze minął kilku piłkarzy Jedności, zdobyli bramkę kontaktową. Kiedy w 70 minucie prowadzenie miejscowych podwyższył Martin Długosz wydawało się, że piłkarze Jedności będą kontrolować losy spotkania, tym bardziej, że od pięciu minut grali w przewadze po czerwonej kartce dla jednego z graczy Swornicy. Niestety chwilę później siły się wyrównały, bowiem drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Adam Ploch. Sytuacja ta wpłynęła zdecydowanie negatywnie na postawę rozmiereckiej drużyny, a dla gości była to przysłowiowa „woda na młyn” w dążeniu do odwrócenia losów spotkania. Pomiędzy 83, a 84 minutą dwa błędy w defensywie kosztowały gospodarzy utratę dwóch bramek i wynik spotkania mieliśmy remisowy. Przyjezdni na tym nie poprzestali i postanowili powalczyć o pełną pulę i dosłownie w ostatnich sekundach doliczonego czasu gry udało im się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść po rzucie rożnym i główce jednego z zawodników. Niestety piłkarze Jedności mając rywali w garści nie potrafili zachować „chłodnej głowy” i ze spokojem dowieźć korzystny rezultat do końcowego gwizdka. Cóż takie mecze też się zdarzają, najważniejsze aby wyciągnąć wnioski z popełnionych błędów i w przyszłości ich nie powtarzać.

Protokół meczowy:

1:0 Martin Długosz 16’
                                     2:0 Marek Miśkowicz 44’

2:1 Tomasz Zwardoń 56’
                                     3:1 Martin Długosz 70’
                                     3:2 Krzysztof Toboła 83’
                                     3:3 Tomasz Zwardoń 84’
                                     3:4 Adrian Rał 90’+3

Jedność Rozmierka: Piotr Ochmann – Marcel Ploch, Adam Kała, Denis Błyszcz, Paweł Hałek(82’ Martin Kuczera), Marek Miśkowicz, Łukasz Niepala(72’ Dawid Mnich), Adam Ploch, Jakub Lejżak, Martin Długosz, Thomas Wolany

Pozostali w rezerwie: Gabriel Kopa, Jacek Ryczel

Trener: Joachim Gawlik

Swornica Czarnowąsy: Kajetan Zdrzałka – Adrian Rał, Mateusz Kupka, Maksymilian Lubasiński, Dawid Kownacki, Damian Lisoń, Tomasz Zwardoń, Remigiusz Lachowicz, Marek Waindok, Krzysztof Toboła, Kamil Kuczyński