Mieszane nastroje po występie orlików!

• autor: dzsiara, 2015-11-10 19:56

Pierwszy turniej „Bawi nas piłka” za nami…

W minioną niedzielę na boisku „orlik” przy ulicy Powstańców Śląskich w Strzelcach Opolskich odbył się pierwszy w tym sezonie turniej orlików z cyklu „Bawi nas piłka”. W turniejowych zmaganiach wzięły udział cztery drużyny, a wśród nich dwa zespoły Jedności. Drużyny rozgrywały spotkania w systemie „każdy z każdym” i po ponad dwóch godzinach rywalizacji poznaliśmy końcową kolejność. Pierwsze miejsce z kompletem zwycięstw wywalczyła drużyna Piasta Strzelce Opolskie, na drugiej pozycji uplasował się pierwszy zespół Jedności, trzecie miejsce zajęła drużyna Unii Kolonowskie, a czwarta pozycja przypadła drugiej drużynie Jedności.

Pierwszy zespół Jedności rozpoczął zmagania od rywalizacji z zespołem Piasta. Mecz rozpoczął się po myśli rozmiereckich piłkarzy, którzy po bramce Dawida Glinki objęli prowadzenie. Niestety później gole zdobywali już tylko rywale i spotkanie ostatecznie zakończyło się zwycięstwem drużyny Piasta 5:1. Drugi mecz naszej drużyny to bratobójczy pojedynek z zespołem Jedności B. Bardziej doświadczeni koledzy nie pozostawili złudzeń młodszym orlikom Jedności i pewnie wygrali 7:0. Łupem bramkowym w tym meczu podzielili się: Dawid Glinka(3 bramki), Mateusz Kasiuba(3 bramki), Rafał Nocoń(1 bramka). W ostatnim swoim meczu orlicy Jedności zmierzyli się z drużyną Unii Kolonowskie. Spotkanie zakończyło się wysoką wygraną Jedności, a super-strzelcem naszego zespołu został Dawid Glinka, który dokonał rzeczy niecodziennej i zdobył wszystkie 9!!! bramek dla swojej drużyny.

Nieco gorzej w niedzielnej rywalizacji poszło drugiej drużynie Jedności. Nasi młodsi orlicy we wszystkich meczach musieli uznać wyższość rywali i zakończyli rywalizację na czwartej pozycji. Warto jednak zauważyć, że dla większości z zawodników tej drużyny był to pierwszy turniejowy występ, a jak wiadomo początki nie zawsze wyglądają różowo.

Za nami pierwszy w tym sezonie turniej orlików „Bawi nas piłka”. Choć po występie naszych drużyn mamy nieco mieszane uczucia, to przeważają aspekty pozytywne. Cieszy przede wszystkim frekwencja wśród naszych zawodników i fakt, że mogliśmy do turnieju wystawić dwie drużyny. Wynik sportowy w tej kategorii wiekowej to jak wiadomo sprawa drugorzędna. Rzeczą najważniejszą jest fakt, że dzieci chcą się ruszać, uprawiać sport, a na wyniki sportowe przyjdzie czas w starszych kategoriach wiekowych.

Drużyny Jedności wystąpiły w składzie:

Jedność: Tomasz Piontek – Bartłomiej Kupka, Bartłomiej Jendryka, Adam Puzik, Rafał Nocoń, Dawid Glinka, Mateusz Kasiuba, Sebastian Dombrowski

Jedność B: Damian Mnich – Adam Pabisiak, Aleksander Duk, Paweł Giec, Bartosz Tiszbierek, Marcel Koik, Artur Raitor, Wiktor Duk, Jakub Stajno, Szymon Wypchoł

Zobacz kilka zdjęć z tego turnieju --->

Komplet wyników turnieju:

Unia Kolonowskie 4:0 Jedność Rozmierka B

Piast Strzelce Opolskie 5:1 Jedność Rozmierka
(Dawid Glinka)

Jedność Rozmierka B 0:7 Jedność Rozmierka
(3x Dawid Glinka, 3x Mateusz Kasiuba, Rafał Nocoń)

Unia Kolonowskie 0:8 Piast Strzelce Opolskie

Piast Strzelce Opolskie 16:0 Jedność Rozmierka B