Drugi turniej „Bawi nas piłka” za nami!

• autor: dzsiara, 2015-12-23 22:03

Orlicy grali na hali…

W minioną niedzielę odbył się drugi turniej orlików z cyklu „Bawi nas piłka”. Tym razem młodzi adepci piłkarstwa rywalizowali w hali przy ulicy Kozielskiej w Strzelcach Opolskich. W turnieju spośród zgłoszonych ośmiu drużyn udział wzięło tylko siedem zespołów, bowiem drugi zespół Unii Kolonowskie nie został skompletowany. Podobnie jak w pierwszym turnieju BNP rozmierecki klub reprezentowany był przez dwa zespoły. Nasi młodzi piłkarze walczyli bardzo dzielnie, jednak tym razem musieli zadowolić się miejscami poza podium, zajmując ostatecznie czwartą i siódmą pozycję. Zwycięzcą rywalizacji na strzeleckim parkiecie została drużyna Swornicy Czarnowąsy.

Pierwsza drużyna rywalizację rozpoczęła od mocnego uderzenie pokonując w meczu otwarcia zespół Victorii Żyrowa. Jednak w drugim spotkaniu nie było już tak łatwo i nasi piłkarze zremisowali z Piastem 3. Zgodnie z regulaminem turnieju przy remisie wykonywane są rzuty karne i w tym elemencie piłkarskiego rzemiosła lepsi okazali się orlicy Piasta 3. Drugie miejsce w grupie pierwszej pozwoliło orlikom pierwszej drużyny Jedności rywalizować dalej w półfinale. Jednak w walce o finał lepsi od naszego zespołu okazali się młodzi piłkarze Swornicy Czarnowąsy. W meczu o trzecie miejsce rozmiereccy piłkarze ponownie spotkali się z grupowym rywalem, zespołem Piasta 3. W regulaminowym czasie bramki nie padły i zwycięzcę ponownie wyłoniła seria rzutów karnych. Po raz kolejny lepsi okazali się rywale i nasi piłkarze musieli zadowolić się czwartym miejscem.

Drugi zespół Jedności już w pierwszym meczu został rzucony na głęboką wodę i zmierzył się z faworytami turnieju, drużyną Piasta 2. Mimo dzielnej postawy nasi piłkarze nie byli w stanie nawiązać równorzędnej walki z bardziej doświadczonymi i ogranym rywalami, ostatecznie ulegając 0:4. W drugim meczu rywalem naszych orlików byli późniejsi zwycięzcy turnieju, którzy również nie pozostawili złudzeń rozmiereckim orlikom i wygrali 2:0. W ostatnim meczu grupowym zespół Jedności B zmierzył się z Unią Kolonowskie. Rywale z Kolonowskiego również okazali się za mocni i choć nasi piłkarze mieli okazje do zdobycia choćby honorowej bramki sztuka ta im się nie udała i ulegli 0:2. Nasi orlicy z drugiej drużyny ostatecznie zakończyli rywalizację na siódmej pozycji, a wygrana o nią z Unią Kolonowskie 1 była tylko papierowa, bowiem zespół ten nie brał udziału w rozgrywkach.

Drugi turniej orlików „Bawi nas piłka” już za nami. Choć po występie naszych młodych adeptów piłkarstwa pozostał niedosyt, to trzeba pamiętać, że na tym etapie szkolenia młodych piłkarzy wyniki nie są najważniejsze. Jak sama nazwa turniejów mówi podstawą jest dobra zabawa młodych piłkarzy i czerpanie radości z uprawiania tej dyscypliny. Nas cieszy oczywiście fakt, że mimo kłopotów kadrowych po raz kolejny udało się do rywalizacji zgłosić dwa zespoły Jedności. Wierzymy, że rozmierecki narybek sprawi nam jeszcze wiele radości, a klub będzie miał z tych młodych piłkarzy pożytek również w starszych kategoriach wiekowych.

Drużyny Jedności wystąpiły w składzie:

Jedność: Tomasz Piontek – Bartłomiej Kupka, Bartłomiej Jendryka, Dawid Glinka, Rafał Nocoń, Marcin Blaut, Adam Puzik

Jedność B: Damian Mnich – Sebastian Dombrowski, Paweł Giec, Marcel Koik, Bartosz Tiszbierek, Artur Raitor

Zobacz zdjęcia z tego turnieju --->

Komplet wyników turnieju:

Grupa 1

Jedność Rozmierka 4:0 Victoria Żyrowa
(3x Marcin Blaut, Dawid Glinka)

Piast Strzelce Opolskie 3 3:0(v.o.) Unia Kolonowskie 1

Victoria Żyrowa 3:0(v.o.) Unia Kolonowskie 1