Noworoczne granie w Rozmierce już po raz dwudziesty!!!

• autor: dzsiara, 2016-01-02 21:56

Jedność tradycyjnie witała Nowy Rok…

Piłkarskie powitanie Nowego Roku w Rozmierce to już dwudziestoletnia tradycja. Nie inaczej było w tym roku i przed godziną 13 na stadion w Rozmierce zaczęli przybywać zawodnicy i kibice chcący tradycyjnie uczcić nadejście Nowego Roku.

W tym roku chętnych do gry stawiło się dwudziestu zawodników, którzy podzielili się na „ZIELONYCH” i „CZERWONYCH” przywdziewając stroje w tych kolorach. Dokładnie o 13:13 Robert Tomala pierwszym gwizdkiem dał sygnał do gry i rozpoczął się jubileuszowy XX Mecz Noworoczny Jedności. Wynik spotkania został otwarty po dziesięciu minutach i dokładnie o 13:23 Paweł Jasiński zdobył pierwszą bramkę dla Jedności w 2016 roku, wyprowadzając tym samym na prowadzenie zespół „ZIELONYCH”. Drużyna „CZERWONYCH” nie pozostała dłużna i pięć minut później do wyrównania doprowadził Piotr Polok. Później na dwubramkowe prowadzenie wyszli „ZIELONI” po golach Łukasza Hermasza i Sebastiana Wojdaka. Jednak w końcówce pierwszej odsłony dwa razy do bramki rywali trafił Piotr Polok i na przerwę do szatni zawodnicy schodzili przy wyniku remisowym. Po zmianie stron lepiej na zmrożonej płycie rozmiereckiego stadionu prezentowali się „ZIELONI” którzy byli przede wszystkim skuteczniejsi i zdobyli kolejne pięć bramek. Na listę strzelców wpisali się ponownie: Sebastian Wojdak, Łukasz Hermasz i Paweł Jasiński, a po golu dołożyli również Bartłomiej Wojdak i Mateusz Wojs. Mimo usilnych starań graczy zespołu „CZERWONYCH” nie udało im się już trafić do bramki rywali i mecz zakończył się wysoką wygraną „ZIELONYCH” 8:3.

Oczywiście w tym dniu nie wynik spotkania był najważniejszy, a przede wszystkim możliwość spotkania się i złożenia sobie wzajemnie życzeń u progu rozpoczętego roku oraz możliwość poruszania się na świeżym powietrzu. Dla kibiców była to również okazja do wspólnych życzeń oraz do zobaczenia w akcji piłkarzy swojego ulubionego Klubu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i udział w jubileuszowym XX Meczu Noworocznym Jedności. W tym rozpoczętym roku chcielibyśmy życzyć Wam dużo zdrowia i pomyślności, zawodnikom udanych występów i aby omijały ich kontuzje, a kibicom wytrwałego i cierpliwego dopingowania swojego zespołu w każdych okolicznościach.

Zobacz kilka zdjęć z XX Meczu Noworocznego --->

Jedność „ZIELONI” 8:3(3:3) Jedność „CZERWONI

Bramki zdobyli: 2x Paweł Jasiński, 2x Łukasz Hermasz, 2x Sebastian Wojdak, Bartłomiej Wojdak, Mateusz Wojs dla „ZIELONYCH” oraz 3x Piotr Polok dla „CZERWONYCH”

Jedność „ZIELONI”: Rajmund Piontek – Bartłomiej Wojdak, Grzegorz Sapa, Łukasz Końka, Rafał Rudol, Jacek Mnich, Mateusz Wojs, Sebastian Wojdak, Łukasz Hermasz, Paweł Jasiński

Jedność „CZERWONI”: Damian Lorek – Paweł Radziej, Rafał Kandziora, Jarosław Kusidło, Mariusz John, Patryk Kokot, Marek Kapica, Martin Długosz, Dennis Gordzielik, Piotr Polok

Tradycyjnie już przy okazji Meczu Noworocznego chcieliśmy poinformować o terminie corocznej imprezy organizowanej przez nasz klub. Otóż jubileuszowy XX Turniej Piłkarski im. „Bena” Długosza został w tym roku zaplanowany na czwarty weekend lipca(23-24.07.2016), czyli dwa tygodnie po zakończeniu piłkarskich Mistrzostw Europy. Już dziś serdecznie wszystkich zapraszamy.