Sukces orlików na hali w Kolonowskiem!

• autor: dzsiara, 2016-01-19 22:31

Trzeci turniej orlików „Bawi nas piłka” za nami…

W minioną niedzielę na hali w Kolonowskiem odbył się trzeci turniej orlików w ramach projektu „Bawi nas piłka”. Po raz kolejny był plan aby w turnieju tym Jedność reprezentowały dwa zespoły orlików, bowiem przed turniejem nie dochodziły do nas żadne sygnały od rodziców o nieobecności zawodników. Niestety w dzień turnieju gotowych do gry stawiło się zaledwie 10 naszych orlików i zmuszeni byliśmy wystawić tylko jeden zespół, a mecze drugiej drużyny oddać walkowerami. Na szczęście kiepskie humory związane ze sprawami organizacyjnymi szybko zamieniły się w dobry nastrój, a postarali się o to nasi chłopcy którzy z meczu na mecz prezentowali się co raz lepiej. Ostatecznie podopieczni trenera Mateusza Wojsa okazali się tego dnia bezkonkurencyjni i z kompletem zwycięstw zajęli pierwsze miejsce. W zawodach wzięło udział pięć zespołów które zagrały ze sobą systemem każdy z każdym po 18 minut jedno spotkanie.

Rozmiereccy orlicy zmagania rozpoczęli od meczu z drugim(młodszym)  zespołem Unii Kolonowskie. Mimo sporej przewagi od pierwszych minut, nasi chłopcy nie potrafili udokumentować jej bramką. Jednak kiedy otwarli już wynik spotkania, kolejne gole posypały się jak z rękawa i ostatecznie orlicy Jedności wygrali 6:1. W drugim spotkaniu rywalem naszych orlików był zespół Piasta Strzelce Opolskie. Rozmiereccy piłkarze szybko objęli prowadzenie i później konsekwentnie dążyli do jego powiększania, nie pozwalając rywalom na zbyt wiele. Wygrana 4:0 utwierdziła nasz zespół w przekonaniu, że tego dnia mają szansę odegrać w turnieju główną rolę. Najtrudniejsze spotkanie przyszło naszym orlikom rozegrać z MKS-em Gogolin, jednak i w tym meczu rozmiereccy piłkarze zagrali na bardzo wysokim poziomie i nie pozostawili rywalom złudzeń wygrywając 3:1. Wyniki kolejnych spotkań ułożyły się tak, że orlicy Jedności do ostatniego meczu turnieju z pierwszym zespołem gospodarzy przystępowali jako pewni zwycięzcy turnieju, bez względu na wynik ostatniego meczu. Jednak mimo zapewnionego zwycięstwa w turnieju nasi orlicy nie zamierzali odpuszczać drużynie Unii, tylko konsekwentnie grali swoje potwierdzając wysoką dyspozycję tego dnia, ostatecznie pokonując pierwszy zespół Kolonowskiego 5:0.

Za nami trzeci turniej orlików „Bawi nas piłka”, który zakończył się sukcesem rozmiereckich adeptów piłkarstwa. Podobnie jak przed rokiem hala w Kolonowskiem okazała się szczęśliwa dla młodych piłkarzy Jedności. Jak zawsze, tak i teraz podkreślamy, że w tej kategorii wiekowej wyniki to sprawa drugorzędna i najważniejsza jest dobra zabawa i chęć uprawiania sportu przez tych najmłodszych. Jednak mimo wszystko nie ukrywamy, że cieszymy się z sukcesu naszych orlików, a może przede wszystkim z ich postawy i dobrej gry, która jest dobrym prognostykiem na przyszłość. Widać, że sukcesywna i konsekwentna praca trenera Mateusza Wojsa przynosi oczekiwane efekty, a postępy jakie robią poszczególni zawodnicy są naprawdę budujące. Na koniec jeszcze raz serdeczne gratulacje dla całej drużyny z trenerem na czele.

Drużyna Jedności wystąpiła w składzie: Damian Mnich – Sebastian Dombrowski, Tomasz Piontek, Dawid Glinka, Adam Puzik, Marcin Blaut, Artur Raitor, Paweł Giec, Bartosz Tiszbierek, Szymon Wypchoł

Zobacz zdjęcia z tego turnieju --->

Komplet wyników turnieju:

Unia Kolonowskie 3:0(v.o.) Jedność Rozmierka B

Unia I Kolonowskie 1:6 Jedność Rozmierka
(2x Artur Raitor, 2x Marcin Blaut, Dawid Glinka, Adam Puzik)

MKS Gogolin 2:0 Piast Strzelce Opolskie

Unia I Kolonowskie 3:0(v.o.) Jedność Rozmierka B

MKS Gogolin 3:0 Unia Kolonowskie

Piast Strzelce Opolskie 0:4 Jedność Rozmierka
(3x Marcin Blaut, Dawid Glinka)

Unia Kolonowskie 3:1 Unia I Kolonowskie