Sukces juniorów na hali!!!

• autor: dzsiara, 2016-02-17 19:21

Juniorzy wygrywają turniej LKS,
Łukasz Niepala najlepszym strzelcem imprezy…

W minioną niedzielę bezpośrednio po turnieju młodzików, na parkiecie hali przy ulicy Kozielskiej w Strzelcach Opolskich zaprezentowali się juniorzy. W turnieju, a w zasadzie mini-turnieju wystąpiły trzy drużyny, dlatego rozegrano tylko trzy spotkania, które trwały 2x15 minut. Rywalizacja zakończyła się sukcesem rozmiereckich juniorów, którzy wygrali obydwa spotkania, nie pozostawiając rywalom złudzeń kto tego dnia jest w najlepszej dyspozycji. Również nagroda indywidualna trafiła w ręce zawodnika Jedności, bowiem najlepszym strzelcem turnieju został Łukasz Niepala.

W pierwszym meczu imprezy zmierzyły się drużyny Kadłuba i Mokrych Łan, a ich rywalizacja zakończyła się remisem 2:2. W kolejnym meczu na strzeleckim parkiecie zameldowali się juniorzy Jedności, których pierwszym przeciwnikiem był zespół Kadłuba. Od pierwszych minut spotkania zarysowała się przewaga piłkarzy Jedności, którzy szybko, bo już w 2 i 3 minucie zdołali ją udokumentować bramkami Łukasza Niepali i Martina Długosza. W 7 minucie prowadzenie rozmiereckiej drużyny podwyższył ponownie Łukasz Niepala, a wynik 3:0 utrzymał się do przerwy. Początek drugiej połowy to prawdziwa demonstracja siły w wykonaniu rozmiereckiego zespołu, a bramki padały co minutę. W 2 i 3 na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Thomas Wolany, w 4 minucie wynik podwyższył Denis Błyszcz, minutę później swoją trzecią bramkę w tym meczu zdobył Thomas Wolany, a kanonadę Jedności zakończył w 7 minucie, trzecim swoim golem, Łukasz Niepala. Od tego momentu piłkarze Jedności zaczęli już myśleć o meczu czekającym ich później i szanować siły. Na dwie minuty przed końcem spotkania wynik na 8:1 ustalili rywale zdobywając honorową bramkę. Po krótkiej przerwie piłkarze Jedności zmierzyli się z zespołem Orła Mokre Łany. W tym spotkaniu również zarysowała się przewaga Jedności, a na jej potwierdzenie czekaliśmy do 5 minuty, kiedy to wynik otworzył Thomas Wolany. Minutę później prowadzenie Jedności podwyższył Łukasz Niepala. Rozmiereccy piłkarze starali się kontrolować losy meczu, jednak nie ustrzegli się błędu i w 10 minucie piłkarze Orła zdobyli bramkę kontaktową. Wynik 2:1 utrzymał się do końca pierwszej połowy. Początek drugiej odsłony to gra raczej wyrównana, jednak w siódmej i ósmej minucie przypomniał o sobie, wracający po kontuzji, Damian Kroker, podwyższając wynik na 3:1, a chwilę później na 4:1 skutecznie egzekwując rzut wolny. Również w tym spotkaniu wynik ustalili rywale, zdobywając bramkę na 4:2 w 12 minucie.

W turnieju juniorów, podobnie jak przed tygodniem w turnieju seniorów, po zakończeniu rywalizacji okazało się, że dwaj zawodnicy zwycięskiej drużyny mają na swoim koncie identyczną liczbę zdobytych bramek. Zarówno Łukasz Niepala jak i Thomas Wolany zdobyli w turnieju 4 bramki. Aby wyłonić najlepszego strzelca imprezy organizatorzy zadecydowali, że obydwaj zawodnicy będą wykonywać po trzy rzuty karne z połowy boiska, do pustej bramki, tak aby piłka przekroczyła linię bramkową zanim dotknie ziemi. W tym elemencie lepszy okazał się Łukasz Niepala wygrywając 2:1 i to jemu przypadła statuetka dla najlepszego strzelca turnieju.

Mimo, że tak jak już podkreślaliśmy to przed tygodniem przy okazji turnieju seniorów, piłka halowa to jedynie element przygotowań do priorytetowych rozgrywek na zielonej murawie, nie kryjemy radości i zadowolenia z sukcesu naszych juniorów. Przyjemnie było obserwować ich poczynania na strzeleckim parkiecie, bowiem po wielu akcjach ręce same składały się do oklasków. Naszym młodym piłkarzom oraz prowadzącemu ich w tym turnieju, pod nieobecność trenera, kierownikowi Rafaelowi Kwoczała, jeszcze raz gratulujemy dobrej gry i odniesionego sukcesu. Gratulacje składamy również na ręce Łukasza Niepali, króla strzelców turnieju. Dziękujemy za dostarczenie pozytywnych piłkarskich emocji i czekamy na równie piękne chwile w rundzie wiosennej podczas ligowych występów na zielonej murawie.

Drużyna Jedności wystąpiła w składzie: Piotr Ochmann – Denis Błyszcz, Martin Długosz, Łukasz Niepala, Thomas Wolany, Damian Kroker, Gabriel Kopa, Marek Miśkowicz, Dawid Mnich