Rozpoczynamy Jubileusz!

• autor: dzsiara, 2016-03-22 21:27

70 lat nieprzerwanej działalności LKS Jedność Rozmierka…

Dokładnie 70 lat temu wszystko się zaczęło. To właśnie 22 marca 1946 roku odbyło się inauguracyjne zebranie i powołano do życia LZS w Rozmierce. Pierwszym prezesem został Jan Mróz, wiceprezesem Bernard Piontek. Paweł Mojza natomiast przejął obowiązki skarbnika organizacji, a Ryszard Mróz został instruktorem organizacyjnym.

Siedemdziesięcioletnia historia Jedności Rozmierka to zarówno sportowe porażki, jak również pasma zwycięstw i sukcesów zarówno tych sportowych jak i organizacyjnych. To również niezapomniane emocje dostarczane kibicom nie tylko przez piłkarzy, bo należy pamiętać, że Jedność była kiedyś klubem wielosekcyjnym. W tym dniu urodzin naszego klubu chciejmy wspomnieć wszystkich którzy przez siedem dekad tworzyli historię Jedności, jako zawodnicy, trenerzy, działacze oraz osoby wspierające.

Z krótką historią klubu można się zapoznać w zakładce Historia klubu --->

Przy tej okazji warto podkreślić, że klub z Rozmierki powstał jako jeden z pierwszych w powiecie strzeleckim, a także jest w regionie jednym z nielicznych które działają nieprzerwanie od założenia.

Uroczyste obchody jubileuszu 70-lecia nieprzerwanej działalności Jedności Rozmierka odbędą się w lipcu razem z XX Turniejem im. „Bena” Długosza.