ogółem: 4 012 939

Seniorzy nie sprostali liderowi!

• autor: dzsiara, 2016-03-28 21:53

KS Krapkowice 4:1(0:1) LKS Jedność Rozmierka

W Wielką Sobotę seniorzy Jedności udali się do Krapkowic na mecz z liderem w ramach XVIII kolejki klasy okręgowej. Nasi piłkarze nie sprostali faworyzowanym rywalom, choć przez prawie 45 minut niespodzianka wisiała w powietrzu. Spotkanie rozpoczęło się od wzajemnego badania sił, jednak już w siódmej minucie to piłkarze Jedności niespodziewanie objęli prowadzenie. Akcja lewą stroną, na uderzenie sprzed pola karnego zdecydował się Michał Hałek, piłka trafiła w słupek, ale pierwszy doskoczył do nie Patryk Kokot i skierował do bramki. Od tego momentu zdecydowaną inicjatywę przejęli miejscowi, którzy dążyli do odrobienia start. Zespół Jedności bronił się mądrze i co najważniejsze ze sporą dozą szczęścia, dowożąc korzystny wynik do przerwy. Jak się okazało limit szczęścia został wyczerpany w pierwszej połowie, bowiem druga odsłona rozpoczęła się dla rozmiereckich piłkarzy nie najlepiej. Już sześć minut po przerwie gospodarze wyrównują skutecznie egzekwując rzut karny, który zdanie wielu obserwatorów został podyktowany przez arbitra dość pochopnie. Trzy minuty później kolejna akcja piłkarzy Krapkowic daje im prowadzenie. Przewaga miejscowych była dosyć wyraźna, a kolejne bramki dla nich wisiały w powietrzu. Ostatecznie gospodarze jeszcze dwa razy zdołali skutecznie rozmontować defensywę Jedności. Rozmiereccy piłkarze mieli okazje aby zmniejszyć rozmiary porażki, jednak zabrakło skuteczności i zimnej krwi pod bramką rywala. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zasłużonym zwycięstwem miejscowych 4:1.

Protokół meczowy:

0:1 Patryk Kokot 7’
                            1:1 Jarosław Łysoń 51’(karny)
                            2:1 Piotr Sobota 54’
                            3:1 Rafał Niespodziński 63’
                            4:1 Rafał Niespodziński 71’

KS Krapkowice: Sebastian Bohm – Natan Przybyła, Bartosz Brzozowski, Paweł Kostka, Jarosław Łysoń(Adam Gondek), Patryk Smykała, Rafał Niespodziński(79’ Adam Steczek), Jarosław Korbiel, Damian Gajowy(67’ Patryk Niestrój), Piotr Sobota(75’ Alan Leśniczak), Jarosław Wośko

Trener: Łukasz Wicher

Jedność Rozmierka: Mateusz Wojs – Bartosz Berlak, Wojciech Wachtl, Sebastian Jagła, Bartłomiej Wojdak(78’ Rafał Rudol), Grzegorz Sapa(79’ Damian Kroker), Mateusz Gatner, Michał Hałek(75’ Tomasz Skrzypczyk), Patryk Kokot(63’Krzysztof Domerecki), Jacek Mnich, Łukasz Hermasz

Pozostali w rezerwie: Tomasz Rzepka, Paweł Jasiński, Martin Długosz

Trener: Grzegorz Sapa

Żółte kartki: Sebastian Jagła

Sędziowali: Główny – Bartosz Prochera; Asystenci – Adam Jochem i Stefanides(KS OZPN)